Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Уопште није битно што је норвешки фонд базиран на приходима од нафте. Битно је гдје су ти приходи пласирани као и код свих других фондова. Инвестирали су један велики дио задњих година у некретнине около по свијету, што нам се може врло лако обити о главу. Углавном дернек са вечим дотирањем буђета и пореских олакшица од камата задњих година је готов. Ерна је најавила стезање након пијанчења. Биће интересантно видјети како ћемо даље финансирати социјалну државу са истом екипом на власти и мањим порезом на приходе.

Link to comment

Odlično, kako to da te kao ljubitelja direktne demokratije nisam video na skupovima newDemocracy Foundation?

 

Ljubodrag Duci Simonović je nekad igrao košarku za Crvenu Zvezdu i reprezentaciju Jugoslavije, za koju je osvojio prvu titulu svetskog prvaka u Ljubljani 1970. Rano je ostavio košarku i krenuo da se bori protiv mrskog kapitalizma i plutokratije slično kao ti, doduše on piše knjige i ima neku korist od toga.

 

Jesi li proverio koliko para ima australisjki sovereign wealth fund (Future Fund), i gde stoji u poređenju sa ostalim sličnim fondovima (posebno u odnosu na druge fondove koji nisu bazirani na prihodima od nafte)? Plutokratija bato :lolol:

 

Share & Enjoy

 

Pa lepo, nisi me video jer radim dva posla kako si mi i ti preporucio.

 

To vi salonski marksisti iz centra sa stanovima od milion i po - par miliona mozete da se shetkate, slikate grafite, obilazite sastancenja i koncerte dok renterska raja iz zapadnih pregradja kao ja radi. 

 

Nisam proverio, hajde ti napisi koliko ima, kako se puni taj fond (iz kojih izvora) i za sta se koristi?

Edited by noskich
Link to comment

 

Nema sta da se kviziramo, na mom drugom poslu te istresaju iz gaca kad odes do WC-a, cekaju ispred i mere ti koliko si minuta bio. Meni su preporucili da nosim vecu flasu da ne bih gubio vreme da punim manju flasu vodom. Koristimo mashine koje dokazano izazivaju povrede nakon dugog perioda koriscenja, nece da zamene sve stare masine novim. Mali milion rizika na radu ne bi li uvecali profit. Nasli rupu u zakonu da nas placaju manje. Radimo u skladistu, oni napravili ogradicu i unutar nje kao 'radnju za radnike' koja je 99% vremena zakljucana i onda nas placaju standardnu satnicu jer na osnovu toga tvrde da radimo u prodavnici a ne u skladistu iako nema nikakvih musterija.

 

No Country on Earth Fully Safeguards Labor Rights

 

The rankings are as follows:

* 1. Irregular violations of rights: 12 countries including France, Germany and Sweden.

* 2. Repeated violations of rights: 21 countries including Canada, New Zealand and South Africa.

* 3. Regular violations of rights: 26 countries including Australia and Chile.

* 4. Systematic violations of rights: 34 countries including Brazil, Britain and the United States.

* 5. No guarantee of rights: 35 countries including India, Mexico and the Philippines.

* 5+ No guarantee of rights due to breakdown of the rule of law: 11 countries including Burundi, Palestine and Syria.

Edited by noskich
Link to comment

Nema sta da se kviziramo, na mom drugom poslu te istresaju iz gaca kad odes do WC-a, cekaju ispred i mere ti koliko si minuta bio. Meni su preporucili da nosim vecu flasu da ne bih gubio vreme da punim manju flasu vodom. Koristimo mashine koje dokazano izazivaju povrede nakon dugog perioda koriscenja, nece da zamene sve stare masine novim. Mali milion rizika na radu ne bi li uvecali profit. Nasli rupu u zakonu da nas placaju manje. Radimo u skladistu, oni napravili ogradicu i unutar nje kao 'radnju za radnike' koja je 99% vremena zakljucana i onda nas placaju standardnu satnicu jer na osnovu toga tvrde da radimo u prodavnici a ne u skladistu iako nema nikakvih musterija.

 

No Country on Earth Fully Safeguards Labor Rights

 

The rankings are as follows:

* 1. Irregular violations of rights: 12 countries including France, Germany and Sweden.

* 2. Repeated violations of rights: 21 countries including Canada, New Zealand and South Africa.

* 3. Regular violations of rights: 26 countries including Australia and Chile.

* 4. Systematic violations of rights: 34 countries including Brazil, Britain and the United States.

* 5. No guarantee of rights: 35 countries including India, Mexico and the Philippines.

* 5+ No guarantee of rights due to breakdown of the rule of law: 11 countries including Burundi, Palestine and Syria.

Па не знам шта да ти кажем на ово о твом послу, осим да даш отказ и промјениш посао, или да радиш само један. Ја имам пријатељицу и пријатеља у Аустралију, обоје факс завршили у домовини, живе у Сиднеју (кућу имају) . Обоје имају добре послове, никада се нису жалили на плату или неко израбљивање
Link to comment

Pa lepo, nisi me video jer radim dva posla kako si mi i ti preporucio.

 

To vi salonski marksisti iz centra sa stanovima od milion i po - par miliona mozete da se shetkate, slikate grafite, obilazite sastancenja i koncerte dok renterska raja iz zapadnih pregradja kao ja radi.

 

Nisam proverio, hajde ti napisi koliko ima, kako se puni taj fond (iz kojih izvora) i za sta se koristi?

Ti bas ne mozes da podneses da neki ljudi imaju vise od tebe. Jadni sljaker koji odradjuje 3 posla samo za koricu hleba, prosto mi dodje da zaplacem. Koja tragedija, mora se raditi, suza suzu stize.

Toliko mrznje i zavisti je jako lose po zdravlje a bogami lose i po budizam.

Link to comment

Nasli rupu u zakonu da nas placaju manje. Radimo u skladistu, oni napravili ogradicu i unutar nje kao 'radnju za radnike' koja je 99% vremena zakljucana i onda nas placaju standardnu satnicu jer na osnovu toga tvrde da radimo u prodavnici a ne u skladistu iako nema nikakvih musterija.

Mislim da se to na srpskom kaze velikoprodaja

Link to comment

Sto je sve posledica sankcija i ekonomskog rata protiv DPRK.

 

Gde sam to imao besplatan prevoz, obrazovanje, zdravstveno, prehranu, vrtic  i stanovanje?

Pa nije first world problems. Bio bi first world problem da je ta kuca od milion dolara neka ultra luksuzna kuca u luksuznom kraju. A nije, vec je cena prosecne kuce 1,3 miliona. Imati sopstveni krov nad glavom nije nikakav luksuz. Time se mogu pohvaliti i te africke zemlje koje pominjes, imanjem kakvog takvog krova nad glavom.

 

Evo ti jeftini stanovi na Tajlandu, sta ce ti 1.3 miliona dolara kad mozes da zavrsis posao sa 40 hiljada evra.

Link to comment

Sto je sve posledica sankcija i ekonomskog rata protiv DPRK.

 

Gde sam to imao besplatan prevoz, obrazovanje, zdravstveno, prehranu, vrtic  i stanovanje?

Pa nije first world problems. Bio bi first world problem da je ta kuca od milion dolara neka ultra luksuzna kuca u luksuznom kraju. A nije, vec je cena prosecne kuce 1,3 miliona. Imati sopstveni krov nad glavom nije nikakav luksuz. Time se mogu pohvaliti i te africke zemlje koje pominjes, imanjem kakvog takvog krova nad glavom.

 

Jbg, niko te nije terao da ideš u grad koji spada u top 10-15 najskupljih na svetu. Kao da neko uzme da traži stan na 5. aveniji i da se žali kako ne može da nađe ništa pošteno ispod 3-4 miliona $. :) Inače imao si u Srbiji besplatno zdravstveno osiguranje, besplatnu prehranu u narodnim kuhinjama ako nemaš prihoda ili ako npr. bereš višnje ili maline pored satnice obezbede ti i hranu i smeštaj - ne treba ti 16 godina obrazovanja; napuštenih kuća po selima koliko hoćeš, mogu se iznajmiti za kesicu čipsa ili kupiti po ceni malo većoj od povratne karte do Australije, imaš linkove u Radišinom postu iznad.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...