Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

A ne kazes nista sto su drasticno smanjili satnicu za rad vikendima?

 

http://www.theaustralian.com.au/national-affairs/industrial-relations/union-penalty-rate-claims-exposed/news-story/6d94ddd2dd3794902f837cf5cd0f24a4

 

A evo i tvoje plutokrate se pominju:

 

 

Nisi pazio, kao i obično držiš banku u stilu Ducija Simonovića  i ne čitaš ništa šta drugi pišu, već sam ovde pominjao da su se laburisti obavezalii da ukinu smanjivanje prekovremenih i vikend nadnica kad dođu na vlast (a evo ovde i dokaza da nisam izmislio). Plutokratiju si ti našao u Australiji, nisam ja. Ministarka je nervozna, zbog dvojnog državljanstva možda ostane bez mesta u parlamentu, a i istraživanja javnog mnjenja govore da su laburisti u dobroj prednosti za sledeće izbore. Za vikend su liberali zasluženo pukli na lokalnim izborima tamo gde su održani, kod tebe npr., nemaš više Mehađira za primer malverzacija lokalne vlasti.

 

 

Razmisljam da bi ovakvi murali mogli da se 'konzervisu' u formi (profesionalno osvetljene i snimljene) fotografije ultravisoke rezolucije, sto je danas gotovo trivijalno. U drugoj fazi, to bi se (po potrebi) moglo odstampati u originalnoj velicini na nekoj vrsti specijalnog 'tapeta' i potom bi moglo da se nanese na povrsinu tj. zid po zelji (slicna tehnologija postoji, o cemu svedoce ogromne foto reklame na zidovima, tramvajima, mada ne znam detalje).

Prekjuče sam prolazio tuda, prefarbali su čitav zid u svetlo plavo, verovatno će da vrate originalni mural. Prefarbavanja murala se inače dešavaju, ali ne na ovako industrijskoj skali, ova agencija je baš naljutila lokalnu vlast. Evo dve slike sa moje šetnje od prošlog meseca što nisam kačio ranije, oba murala su od istog autora, prvi ima interesantnu istoriju, tu je prvo bio strelac sa zapetim lukom koji je prefarban kad je zgrada promenila zakupce, a onda se ispostavilo da je došlo do nesporazuma i vlasnik je angažovao Fintana Madžija (autora) za novi mural, a  on je onda naslikao "gluve telefone" (priča o tome ovde). Drugi mural je sa zida garaže iza glavne ulice, komentar nije potreban.

 

3Zdm6NU.jpg

 

DoNWAE2.jpg

 

(Za ovaj mural iz Redferna što si preneo, da li se samo meni čini da levi Toni liči na Pola Kitinga, pitam se da li je namerno)

 

Share & Enjoy

Link to comment

Sad vidim da ima priča u novinama oko prefarbanog murala, vratće originalni nazad, čak se i Daren Aronofski izvinio. Usput, juče sam video da su obnovili planetu zemlju na muralu Martina Lutera Kinga, kao i de je mural sa prve slike bio tek u razvoju prošlog meseca, sad je završen i izgleda sjajno. Do sledeće šetnje, ostaci od prošlog meseca.

 

ipJMpiE.jpg

 

6jVDavl.jpg

 

5EjYSdr.jpg

 

APCiXp0.jpg

 

jy0t2J6.jpg

 

zOUqqnw.jpg

 

3TPOZel.jpg

 

 

Share & Enjoy

Link to comment

...

(Za ovaj mural iz Redferna što si preneo, da li se samo meni čini da levi Toni liči na Pola Kitinga, pitam se da li je namerno)

 

Share & Enjoy

Meni vise izgleda k'o Barnaby Joyce, (jos uvek) MP.

Link to comment

Ja sam se zajeb@vao...

Zajebavao se ti ili ne, onaj što je slikao ovaj mural je očigledno krenuo da zajebava Tonija (i sličnu ekipu zbog koje se sprovodi plebiscit). Toni (mlada) ima ovaj stegnuti "rođački" izraz lica i izbačene zube kao Barnabi kad priča, kao da prevrće krompir po ustima.

 

SaE

Link to comment

Zajebavao se ti ili ne, onaj što je slikao ovaj mural je očigledno krenuo da zajebava Tonija (i sličnu ekipu zbog koje se sprovodi plebiscit). Toni (mlada) ima ovaj stegnuti "rođački" izraz lica i izbačene zube kao Barnabi kad priča, kao da prevrće krompir po ustima.

 

SaE

Nije bilo namerno al' vidim da smo ga prepoznali, ne? 

Po krompiru što ga prevrće po ustima...

Link to comment

Covek pogodio usred srede:

https://www.domain.com.au/news/reason-sydney-outside-top-10-cities-in-global-liveability-index-is-not-terrorism-20170816-gxxpmu/

 

Reason Sydney outside top 10 cities in global liveability index is not terrorism

For a start, Sydney isn’t even one unliveable city: it’s a series of dozens of unliveable cities, efficiently walled off from one another by crippling traffic congestion, profiteering toll roads and non-existent public transport links. Getting from the inner west to Melbourne is quicker and easier than getting to the northern beaches, and only marginally more expensive.

The war on Sydney’s culture has also done wonders for our unliveability, whether it’s been reducing Kings Cross to a ghost town and Darlinghurst to an empty shopfront theme park, threatening the existence of the Powerhouse Museum, or making the CBD inaccessible with the increasingly unjustifiable light rail development. You know, the one that’s incompatible with our existing light rail system? Genius.

It’s the refusal to address the city’s housing crisis with anything approaching clear-eyed policy beyond blithely declaring that letting developers create luxury apartment ghettos in Botany and Alexandria will somehow trickle down to low-income families that can neither afford nor fit inside them – at the same time that public housing gets sold off and homeless people are unceremoniously turfed out of Martin Place, as though relocating the problem somehow solves it.

It’s the way that all the things that make this such a wonderful place to be – the beaches, the mountains, the harbour, the city itself – are increasingly the exclusive preserve of the wealthy, while the rest of us are told that if we’re struggling to make ends meet then we should bugger off to the distant outskirts, where we can pay exorbitant tolls and commit hours of our very-finite weeks for the privilege of commuting to our jobs.

It’s the way that we’re encouraged to blame one another for problems that are either the result of bad policy or a lack of planning, as though immigrants or overseas investment was something that only just appeared out of nowhere rather than being a vital and integral part of the what made this city great.

It’s the way that these constant but incremental extra pressures make us that little bit meaner and that little bit nastier, to the point that we can never enjoy the wonderful city we live in or the lives we have here.  It’s the way that hurts our children, our neighbours, our communities, ourselves.

Link to comment

Nisi pazio, kao i obično držiš banku u stilu Ducija Simonovića  i ne čitaš ništa šta drugi pišu,...na lokalnim izborima tamo gde su održani, kod tebe npr., nemaš više Mehađira za primer malverzacija lokalne vlasti.

 

 

 

 

Duci je redovno precrtao sve 'alternative' i napisao za samoupravljanje i direktnu demokratiju. A i zena mu.

 

Btw, mnogo si bre opsednut tim Ducijem, ja ni ne znam o kome je rec...

Edited by noskich
Link to comment

http://www.politika.rs/sr/clanak/388450/Aboridzin-Jovan-Pavlovic

 

Aboridžin Jovan Pavlović

U australijskoj sredini u kojoj se izgubio osećaj za solidarnost ipak me je iz nekih nepoznatih razloga baš neobično mnogo dotakla ispovest Aboridžina.

 

Za četvrt veka boravka u Australiji stekao sam jednog prijatelja, ali su me drugi utešili da je to sasvim normalno i da sam srećan da imam i tog jednog.

Link to comment

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-09-19/norway-wealth-fund-says-reached-1-trillion-in-value

 

Norway’s sovereign wealth fund hit $1 trillion for the first time on Tuesday, driven higher by climbing stock markets and a weaker U.S. dollar.

 

A sta bi sa profitima od eksploatacije prirodnih resursa diljem Australije? Ne samo sto cak ni porez nije posteno placen na njih, vec je drzava verovali ili ne subvencionisala multinacionalne korporacije koje su iskopale i odnele van zemlje rudno i energetsko bogatstvo tako da drzava u svemu tome ostane u minusu. Gradjani naravno  nista od svega toga nisu videli. Jedini koji su videli su bili Aboridzini koji su se zadesili na zemlji bogatoj rudama ili gasom pa je drzava uvela prinudno stanje i vojskom ih isterala sa zemlje na kojoj su ziveli desetinama hiljada godina.

 

Zivele nase vrle plutokrate!!

Link to comment

Duci je redovno precrtao sve 'alternative' i napisao za samoupravljanje i direktnu demokratiju. A i zena mu.

 

Btw, mnogo si bre opsednut tim Ducijem, ja ni ne znam o kome je rec...

Odlično, kako to da te kao ljubitelja direktne demokratije nisam video na skupovima newDemocracy Foundation?

 

Ljubodrag Duci Simonović je nekad igrao košarku za Crvenu Zvezdu i reprezentaciju Jugoslavije, za koju je osvojio prvu titulu svetskog prvaka u Ljubljani 1970. Rano je ostavio košarku i krenuo da se bori protiv mrskog kapitalizma i plutokratije slično kao ti, doduše on piše knjige i ima neku korist od toga.

 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-09-19/norway-wealth-fund-says-reached-1-trillion-in-value

 

Norway’s sovereign wealth fund hit $1 trillion for the first time on Tuesday, driven higher by climbing stock markets and a weaker U.S. dollar.

 

A sta bi sa profitima od eksploatacije prirodnih resursa diljem Australije? Ne samo sto cak ni porez nije posteno placen na njih, vec je drzava verovali ili ne subvencionisala multinacionalne korporacije koje su iskopale i odnele van zemlje rudno i energetsko bogatstvo tako da drzava u svemu tome ostane u minusu. Gradjani naravno  nista od svega toga nisu videli. Jedini koji su videli su bili Aboridzini koji su se zadesili na zemlji bogatoj rudama ili gasom pa je drzava uvela prinudno stanje i vojskom ih isterala sa zemlje na kojoj su ziveli desetinama hiljada godina.

 

Zivele nase vrle plutokrate!!

Jesi li proverio koliko para ima australisjki sovereign wealth fund (Future Fund), i gde stoji u poređenju sa ostalim sličnim fondovima (posebno u odnosu na druge fondove koji nisu bazirani na prihodima od nafte)? Plutokratija bato :lolol:

 

Share & Enjoy

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...