Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Sranje, supak od svijeta, rasizam, robovlasnistvo, nema socijale, sve skupo sve daleko, unistavaju prirodu, nisu budisti, maltretiraju abordzine, skupe nekretnine, imigranti rade za kikiriki...

Link to comment

Jedino sto je dobro je da se depozit na bankovnom racunu rijetko dje tako brzo povecava. Ako te brojanje para ne zarazi kao pojedince mozes poslije odredjenog vremena da se preselis u neku od regionalnih drzava dje je sve suprotno nego u ovoj engleskoj vukojebini

Link to comment

kako je ovo dobra tema!  krenula sam da citam od poslednjih postova sto najcesce radim kad je neka tema zapoceta pre 5-6 godina, ali posto sam dokona ovih dana vratila sam se na pocetak i sad sam na 160. strani.

ne bih da stajem na muku, ali noskich jesi li ti jos uvek u australiji (cini mi se da jesi) ili si uspeo da izvedes finansijsku nezavisnost?

 

Me ne stajes uopste. Muka je neizbezna, imamo tu egzistencijalnu muku koja je tu po default-u, ali nama ljudima to nije dovoljno vec pridodajemo vestacki stvorene muke.

 

I dalje u Sidneju. Finansijski nezavisan bih bio da sam solo. Ovako sa porodicom jos ne jer su prohtevi veci.

Link to comment

Mene zanima neki kratki opis Australije - prednosti vs mane. Za nas koji planiramo da se zenimo u narednih 2-3 godine :)

 

Posao - IT, system integration. 

 

Ova poslednja recenica ti tu pravi najveci problem. Vec smo apsolvirali. Za bilo kakvog IT specijalistu sa pozamasnim iskustvom tesko da moze naci dobar posao (+100k sa napredovanjem) van Sidneja. A znas sta to znaci. Problem sa stanovanjem, problem sa transportom, najveca guzva i buka u zemlji, mala bara puna slanovodnih krokodila... i predgradja, predgradja, predgradjaaa

 

unnamed-1jpg.jpg

Edited by noskich
Link to comment

finansijski nezavisan mozes biti samo dok si solo, to ti je valjda jasno  :D

 

Pa ne bas, nije ova moja kao tvoja. Sama se izdrzavala od pre punoletstva, sama dosla u Australiju, otplatila stan kod kuce... Ali ipak, zena je zena i tu treba definitivno vise nego za solo muskarca.

Link to comment

Pa ne bas, nije ova moja kao tvoja. Sama se izdrzavala od pre punoletstva, sama dosla u Australiju, otplatila stan kod kuce... Ali ipak, zena je zena i tu treba definitivno vise nego za solo muskarca.

 

cuj "kao tvoja" . pisem uopsteno i u saljivom tonu, malo mi glupo da to objasnjavam.

 

ako posaljes specifikaciju tvoje mozemo da ih uporedimo. potrosnja, decibeli, litraza i tako  :D  

Link to comment

cuj "kao tvoja" . pisem uopsteno i u saljivom tonu, malo mi glupo da to objasnjavam.

 

ako posaljes specifikaciju tvoje mozemo da ih uporedimo. potrosnja, decibeli, litraza i tako  :D  

 

ja jako volim kada me muz zove "ona moja", nekako mi zvuci romanticno, i puno postovanja 

Link to comment

ja jako volim kada me muz zove "ona moja", nekako mi zvuci romanticno, i puno postovanja 

Meni je to ok - ne zna svako kako mi se zena zove pa mi cesto glupo da o njoj pricam spominjuci je po imenu... A izmedju "ona moja" i 'my partner' (kad hoces sagovornika da ostavih u neznanju da l' si straight ili nisi) mi "ona moja" zvuci bas onako s postovanje'...

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...