Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kapiram da vam je tih 35 k ekvivalent srpskoj plati od 200 evra, a tih 70-80 k ekvivalent srpskoj prosečnoj plati od ni 400 evra.

 

Tom ko plati sobu kod vas od 35 k ostane 1300 aud - to je nekih preko 900 evra mesečno. U Srbiji tom ko plati sobu ostane 100 evra. Kako to može biti uporedivo meni nije jasno, Srbija ima evropske cene za sve namirnice, odeću, obuću. Otprilike tih aus 1300 dolara su kao u Srbiji bar 600-700 evra u smislu šta za to može da se kupi. Pa to su neuporedive razlike, ja jako malo u Srbiji ljudi poznajem koji rade za preko 600-700 evra.

ovo je zabluda

sirok je pojam evropske cene

ali u srbiji odeca, obuca, tehnika najcesce kosta skuplje nego u evropi, a daleko je manji izbor

ako govorimo o nekim brendovima siroko zastupljenim po kontinentu

 

 

na kraju ce ispasti da je najbolje ziveti u nekom afganistanu kao radnik u polju maka za par dolara mesecno

Link to comment

ovo je zabluda

sirok je pojam evropske cene

ali u srbiji odeca, obuca, tehnika najcesce kosta skuplje nego u evropi, a daleko je manji izbor

ako govorimo o nekim brendovima siroko zastupljenim po kontinentu

 

 

na kraju ce ispasti da je najbolje ziveti u nekom afganistanu kao radnik u polju maka za par dolara mesecno

 

Pa ne, nije korektno da se uhvatiš za par konkretnih proizvoda i baziraš poređenje na njima, za slične pare kao napolju apsolutno može da se slično obuče i obuje i u Srbiji i to je prosto tako. Osnovna hrana je isto malo jeftinija, ne nešto previše ali je jeftinija od nekog EU proseka.

A ko je bogatiji, uzmeš nekog mučenika na ulici u Delhiju, pocepanog, prljavog i vašljivog, i kao on ima 50 centi u džepu. Onda uzmeš zapadnjaka, kuća sa tri spavaće sobe, dobar autić, letovanje u Aziji, i kao on ima ukupan dug 200 000 evra. Ko ima više para, ovaj što je u tolikom minusu ili ovaj Indijac? Pa Indijac, jer je on u plusu čak.

Link to comment

Ovaj topik je strava za vezbanje samokontrole. :) Mene je za srce ujeo palikaris pljuvanjem po Wizzairu.

Nije ovo jedini topik koji je strava za vežbanje samokontrole, ne, nikako... ????????????

 

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment

aman bre, 11km od centra sidneja neko ladno posmatra kao isto sto i 11km od centra bgd-a? pri cemu sidnej ima 4 puta vise stanovnika na minimum 5 puta vecoj povrsini?

 

ovaj topik je neizmerno zabavan :lolol:

Relacina Novi Beograd (oko Hale Sportova, ne meshati sa Arenom) - Visnjicka Banja - 12 km tacno. 6 do Doma omladine i jos 6 do kraja... 

17 do Avale? Je l' tako beshe? I Nesto slicno do Batajnice... :)

Link to comment

Osnovna hrana je isto malo jeftinija, ne nešto previše ali je jeftinija od nekog EU proseka.

ne znam za eu prosek, ali hrana je u nemackoj dosta jeftinija, ako se gleda bas to - osnovna hrana. cak i meso koje je nekad bilo jeftinije u srbiji je sad tu negde. u italiji je nesto malo skuplja, ali zato neuporedivo kvalitetnija.

o kucnoj hemiji da ne pricam...

Link to comment

ne znam za eu prosek, ali hrana je u nemackoj dosta jeftinija, ako se gleda bas to - osnovna hrana. cak i meso koje je nekad bilo jeftinije u srbiji je sad tu negde. u italiji je nesto malo skuplja, ali zato neuporedivo kvalitetnija.

o kucnoj hemiji da ne pricam...

Ma svugde su hrana i osnovne stvari jeftinije...

 

I u jebenom Dubaiu, koji je, kao skup, hrana u marketima je tu negde kao i u Srbiji ili nešto jeftinija...

 

Ovde nas jebe uvoznički lobi...

Link to comment

ajd jedan prepric, jel smo stigli do momenta kada cujemo da je najbolje u ruralnom Tajlandu, pogotovo ako ste nocna ptica koja se iskljucivo vozi javnim prevozom?

 

+1

 

i mene bi interesovalo. jer ono sto sam ja videla od ruralnog tajlanda, ne bih bas uvrstila u dream destinaciju na dugotrajno. 

Link to comment

Vi zaboravljate da se ovde poredi zemlja broj 1 ili 2 na celom svetu po kvalitetu zivota I ostalim pokazateljima sa zemljom koja je jedna od najsiromasnijih u Evropi, bila u ratu skoro deset godina, nije imala kontinent da porobi I eksploatise itd. Prema tome meni je porazno da takva zemlja koja bi stvarno trebala da bude uzor celom svetu I predmet zavisti ima toliko propusta kao svajcarski sir. I naravno da mi je krivo sto je to tako jer pokazuje koliko su niski standardi sveta kada je takva zemlja broj 2 sa jedne strane I sa druge kome ne bi bilo draze nego meni kao njenom gradjaninu da ona zaista jeste taj raj na zemlji kojim se predstavlja.

Edited by noskich
Link to comment

Pa ne, nije korektno da se uhvatiš za par konkretnih proizvoda i baziraš poređenje na njima, za slične pare kao napolju apsolutno može da se slično obuče i obuje i u Srbiji i to je prosto tako. Osnovna hrana je isto malo jeftinija, ne nešto previše ali je jeftinija od nekog EU proseka.

A ko je bogatiji, uzmeš nekog mučenika na ulici u Delhiju, pocepanog, prljavog i vašljivog, i kao on ima 50 centi u džepu. Onda uzmeš zapadnjaka, kuća sa tri spavaće sobe, dobar autić, letovanje u Aziji, i kao on ima ukupan dug 200 000 evra. Ko ima više para, ovaj što je u tolikom minusu ili ovaj Indijac? Pa Indijac, jer je on u plusu čak.

primecujes da sam hranu izbacio iz kvota

pisem o sta znam adidas patikama, levis farmerkama i slicno, u srbiji je te proizvode teze nabaviti nego na zapadu i vrlo cesto skuplje kostaju

 

poslednja recenica nije bio odgovor tebi, vec potencira besmisao citave ove rasprave, koju zapocne noskic ili tako neko i zakljuci kako je 100e u srbiji bolje nego par hiljada negde drugde

 

ono, ne treba biti previse inteligentan i informisan pa zakljuciti da pojedinac moze sebi vise priustiti za 1 evro u srbiji nego svajcarskoj i to se oseti najvise na cenama usluga i nekretnina, ali je druga krajnost zakljuciti da je bolje imati 100e u srbiji nego 1000e  gde god (ovo o cemu i ti pises)

 

 

 

nije bas 11, ali na 25 km (ili nesto manje) od centra bg, gradskim prevozom 40 min, kuca na tri etaze se moze kupiti za 20 i nesto hiljada eura, pa se godinama prodaje i ima ih dosta. sa sve "duplim staklima", izolacijom i slicno

suluda prica

Link to comment

@aram, radisa

 

ne znam koliko je dobro za hranu porediti maloprodajne cene po zapadu i ovde

kapiram da je po evropi to to, ovde je naprosto ogroman broj stanovnistva na neki nacin naslonjen na selo i hrana se nabavlja na druge nacine

 

 

pre neki dan sam u prvomajskoj u zemunu video da lik vodi kozu ulicom :D  :isuse:

Link to comment

@aram, radisa

 

ne znam koliko je dobro za hranu porediti maloprodajne cene po zapadu i ovde

kapiram da je po evropi to to, ovde je naprosto ogroman broj stanovnistva na neki nacin naslonjen na selo i hrana se nabavlja na druge nacine

 

 

pre neki dan sam u prvomajskoj u zemunu video da lik vodi kozu ulicom :D :isuse:

Nije koza ništa, probaj da odeš u Tetovo na pijačni dan, da vidiš kako izgleda glavns ulica... Koze, ovce, pilići, guske, ćurlke, jebene morke... Sve živo i jeftino... U evropskoj državi, gradu od 50k+ stanovnika:D

 

To za selo, to je možda nekad bilo, sad ne verujem da je toliki udeo u snabdevanju sa izvora. Većinu gradskog stanovmištva čini 2-3 generacija onih što su došli sa sela i veze su pokidane...

Link to comment

primecujes da sam hranu izbacio iz kvota

pisem o sta znam adidas patikama, levis farmerkama i slicno, u srbiji je te proizvode teze nabaviti nego na zapadu i vrlo cesto skuplje kostaju

 

poslednja recenica nije bio odgovor tebi, vec potencira besmisao citave ove rasprave, koju zapocne noskic ili tako neko i zakljuci kako je 100e u srbiji bolje nego par hiljada negde drugde

 

ono, ne treba biti previse inteligentan i informisan pa zakljuciti da pojedinac moze sebi vise priustiti za 1 evro u srbiji nego svajcarskoj i to se oseti najvise na cenama usluga i nekretnina, ali je druga krajnost zakljuciti da je bolje imati 100e u srbiji nego 1000e  gde god (ovo o cemu i ti pises)

 

 

 

nije bas 11, ali na 25 km (ili nesto manje) od centra bg, gradskim prevozom 40 min, kuca na tri etaze se moze kupiti za 20 i nesto hiljada eura, pa se godinama prodaje i ima ih dosta. sa sve "duplim staklima", izolacijom i slicno

suluda prica

 

U životu nisam kupila lewis farmerke, a adidas patike sam zadnji put imala u staroj Jugi pravljene u Sloveniji. Ovde kupujem HM famerke, u Srbiji Legend koje su bolje od H&Ma a jeftinije. Ne moraju da se nose adidas i lewis, stvarno ne moraju, a da čovek bude skroz Ok obučen.

 

arame, Nemačka je jeftinija od ostalih zemalja EU u kojima sam kupovala hranu, da ne kažem ponajjeftinija.

Edited by Dagmar
Link to comment

Nije koza ništa, probaj da odeš u Tetovo na pijačni dan, da vidiš kako izgleda glavns ulica... Koze, ovce, pilići, guske, ćurlke, jebene morke... Sve živo i jeftino... U evropskoj državi, gradu od 50k+ stanovnika:D

 

To za selo, to je možda nekad bilo, sad ne verujem da je toliki udeo u snabdevanju sa izvora. Većinu gradskog stanovmištva čini 2-3 generacija onih što su došli sa sela i veze su pokidane...

nisam ni mislio na direktne veze, nego ono kupis svinjce po pola sa komsijom i slicno :D

kapiram da po manjim gradovima i selima (oni koji sami ne proizvode) se snalaze na takve i slicne nacine, dakle dobio si isti kvalitet za manju cenu od maloprodajne, sto sumnjam da se ucestalo radi na zapadu

mleko, sir, povrce slicno nesto

 

 

msm, koja je cena rakije u srbiji? :) ako gledas po prodavnicama zakljucio bi 1000+ dinara

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...