Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Mislim da je tu glavni problem, sto nema dovoljno slatkih Japanki :)Ja sam njega isprve shvatio da se zrtvuje u naredne 3 godine (nije zenjen i nema djece pa mu to lakse pada) ne bi li otplatio gajbu koja kosta 250kAUD. Nadam se da ce za tri godine ipak odluciti da zivi u tome stanu ili ga mozda proda i zapali dje mu je srcu drago. Ako tako uradi onda ga apsolutno podrzavam.
Link to comment
Mislim da je tu glavni problem, sto nema dovoljno slatkih Japanki :)
To velis vec 2-3 puta. Oni koji me znaju na Forumu, sto licno ili iz forumskog zivota znaju da mi je zena Thai. Tu je, sedi 3m od mene dok ovo pisem.
Link to comment
preterujes.od 91-95 sam bio what you mite call a 'roommate whore' :D bio sam cimer sa prijateljima/njihovim prijateljima&prijateljima njihovih prijateljainteresantno kakve sam sve cimere imao :wicked: clana 1 kultnog new wave benda koji je, uslovno receno, harao USom kasnih osamdesetihsina 1 milijardera iz kentakijaclana 1 opet kultnog lokalnog benda koji je po new englandu punio barove sa 300-500 ljudi svako veceunuka 1 multimilijardera koji je izmislio nekakve veoma debele knjige sto smo svi donedavno imaliurednicu harvard business reviewjust coupla more famous ones :D pored sasvim obicnih/normalnih cimeranesto se mislim da sam se bolje proveo nego ti u tvojoj privatnoj rezidenciji™, huh?
Ne znam, mozda preterujem, mozda sam i razmazen, ali nikako mi ne ide u glavu da "kvalitet zivota" moze da se nadje kad udjes u wc pun mirisa nekog stranca, ma koliko zanimljiv taj stranac bio. Ili kad treba da udjes u kadu punu njegovih dlaka itd itd, da ne nabrajam sve prednosti zajednickog zivota. Meni je jedno od prijatnijih zadovoljstava svakog dana trenutak kad dodjem kuci i zatvorim vrata za sobom i znam da mi NIKO ne moze smetati. Al ja sam samo matori namcor.P.S. Deljenje stana je samo jedna od stavki, nje sam se dohvatio zato sto je prva na listi, inace ni sve ostalo iz njegovog "kvaliteta zivota" mi se ne dopada, on cak ni ne jede ono sto mu se jede, nego ono sto je jeftinije Edited by braca
Link to comment
Ne znam, mozda preterujem, mozda sam i razmazen, ali nikako mi ne ide u glavu da "kvalitet zivota" moze da se nadje kad udjes u wc pun mirisa nekog stranca, ma koliko zanimljiv taj stranac bio. Ili kad treba da udjes u kadu punu njegovih dlaka itd itd, da ne nabrajam sve prednosti zajednickog zivota. Meni je jedno od prijatnijih zadovoljstava svakog dana trenutak kad dodjem kuci i zatvorim vrata za sobom i znam da mi NIKO ne moze smetati. Al ja sam samo matori namcor.P.S. Deljenje stana je samo jedna od stavki, nje sam se dohvatio zato sto je prva na listi, inace ni sve ostalo iz njegovog "kvaliteta zivota" mi se ne dopada, on cak ni ne jede ono sto mu se jede, nego ono sto je jeftinije
Sve ima svoje vreme.Sto je super u dvadesetim, nije u tridesetim.Inace, sta mislis da studenti iz unutrasnjosti rade u Bgd? Zive sami ili imaju cimere?
Link to comment
Sve ima svoje vreme.Sto je super u dvadesetim, nije u tridesetim.Inace, sta mislis da studenti iz unutrasnjosti rade u Bgd? Zive sami ili imaju cimere?
ma rade to studenti u celom svetu, ali uglavnom zato sto nemaju izboraovaj bi da nam to proda za kvalitet zivota, a covek ni hleb ne jede zato sto je preskup!
Link to comment
Sve ima svoje vreme.Sto je super u dvadesetim, nije u tridesetim.
Odlicno receno. Dodao bih i da zavisi od obaveza. Ja sam ziveo 10 godina sa cimerima i cimerkama i dalje bih da se nisam zaposlio. Sad kad paralelno radim i ucim zelim samo mir. Starac :(
Link to comment
Šta fali ovome?
Bila je slika otuzne suburbije u Melburnusuburbia.jpgZamisli da su ove kuce u Detroitu, po 100 dolara svaka. Takav otprilike kvalitet zivota, svodi se na obliznji shopping mall i odlazak u Melburn jednom godisnje.Samo, te kuce su pola miliona dolara, od sper ploche (fibre houses) a ostalo isto. Zadnja stanica voza, spricevi po vozu 10-15 po putovanju. Takva predgradja su "affordable" po Oz standardima. Pa crnchi za takvo nesto. I spavaj sa jednim otvorenim okom da ti deca ne propadnu jer si hteo da ti bude jeftino.Ima po tim shupcima i jeftinijeg stanovanja, pogotovo ako se deli sa drugima.Pa roditeljski sastanak u skoli. Roditelji tetovirani po vratu i po prstima.
Link to comment
I ono sto je meni najbitnije ima dobre ljude sa kulturom veoma slicnoj mojoj
+ beskonacno.Mani me Singapura, Japana, Tajlanda i sl. kad se tamo covek (kao ja) oseca kao da je otisao na drugu planetu. Evo npr. taj hvaljeni Japan: sve fino, organizovano, cisto, ljudi uctivi i ljubazni...bas onako kako ja volim. Al' ne vredi. Tamo se osecam kao vanzemaljac. Kada god sam bio u Japanu, osecao sam se uzasno nelagodno i zeleo da sto pre odem. Iz moje perspektive, hrana je uzasna a zene su ruzne. Radije bi ziveo u turskoj kasabi nego u japanskom gradicu. People are strange and when you're a stranger, and faces look ugly when you're alone. I licno i kulturoloski gledano.
Link to comment
+ beskonacno.Mani me Singapura, Japana, Tajlanda i sl. kad se tamo covek (kao ja) oseca kao da je otisao na drugu planetu.
Nista cudno, masovna pojava. Samo potvrdjujes koliko je tesko shvatiti razliku.U toj razlici ih ima, ja prvi, koji u njoj ne samo da dobro zive nego i prosperiraju. Jos bolje nego na Zapadu.
Link to comment
Ne slazem se nikako za hranu. EDIT. U stvari, ne slazem se ni malo. :D
Pa dobro, ukusi. Hrana u Japanu u 80% slucajeva ne ispunjava 2 vrlo prosta uslova koja bilo sta sto ja stavljam u usta mora da zadovolji: 1) da se ne mrda (tj. da bude mrtva) 2) da bude ispecena/skuvana/dimljena dakle ne ziva (ukoliko je zivotinjskog porekla). Srecom pa u Japanu ima 7-11 da se kupi cips...a ima i McDonalds. Nikada nisam mislio da ce mi biti drago da vidim (pa i udjem) u Mek. Onda sam otisao prvi put u Aziju. Hvala Ronaldu sto me je spasao daljih trauma.A za zene? Hm, bolje da ne komentarisem. :D Samo cu reci da su Kineskinje bolje ribe od Japanki. A i hrana je bolja. Bar je mrtva i skuvana. :D I u Koreji bejah, i tamo mi je takodje bilo lagodnije neg u Japanu. Japan je jednostavno previse cudan za moj ukus. Ne bi izdrzao tamo mesec dana.Suma sumarum, da se stilski izrazim, za mene je sve istocno od Teherana neka druga planeta. Ne racunam naravno ispostave Zapada tipa Australija i NZ. Edited by hazard
Link to comment
A za zene? Hm, bolje da ne komentarisem. :D
2 vrlo prosta uslova 1) da se ne mrda (tj. da bude mrtva) 2) da bude ispecena/skuvana/dimljena dakle ne ziva
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...