Jump to content
IGNORED

Avanturizam


rajka

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivy

    130

  • barrcode

    51

  • Elmer

    51

  • Mil@n

    34

Top Posters In This Topic

pentranje da, sajla ne - znači nič najsexy od svih sexy outdoor aktivnosti-
?! :o
Kad je sajla normalno u odnosu na patos, tu i možemo da pričamo, samo da me neko ubedi da sam dobro priheftan. :)Nikola BG, msm da sam negde čuo da je pristup Nasca Lines tj možda čak i celoj pustinji - zabranjen. More bit trač a i istina.
Link to comment

a viš kod mene suprotno..mogu da poletim sa 2000nmv ili da se popnem u termalu sa 300mnv na 2000mnv al danas sam umrla od nesigurnosti i straha na 2m visinske razlike na merdevinama a o kosim i strmim liticama i kozjim stazama na planini da ne pricamo..

Link to comment

Dobra avantura je pre par godina bio odlazak u Sopotnicu sa penjačkim klubom Vertikal.Sada je to malo manje avantura, ali je i dalje zabavno. Uključuje pešačenja, dan raftinga, penjanje po prirodnoj steni pored vodopada, i spuštanje užetom preko vodopada.Ranije je bio i noćni uspon, pešačenje kroz kanjon Mileševke i probavanje Paraglajdinga.

Link to comment

Ne vezujem avanture iskljucivo za egzoticne lokacije ali ono sto zelim posetiti za zivota je Soccotra :wub: A dok ne bude para za to zadovoljavam se time da idem u drzave u kojima jos nisam bio.

Link to comment

A jel se racuna u avanturu kad ja i drugar odemo kod treceg drugara na 18. rodjendan u jedno selo u Levcu i sa namerom da se sutra vratimo kuci a ostanemo 6 dana i promenimo tri sela :)Inace jel bio ko na staroj planini? Imam vazda rodbinu u Pirotu al nikako da odem na planinu posto u Pirot odem sva na dva dana a cuo sam da je vrhunska planina.

Link to comment

Svi kažu da je teška pustara, citiram "tamo nema ničega". I da je lepo. A s obzirom da nema ničega verovatno je i da ništa nije pokvareno već je priroda... prirodna.

Link to comment
A jel se racuna u avanturu kad ja i drugar odemo kod treceg drugara na 18. rodjendan u jedno selo u Levcu i sa namerom da se sutra vratimo kuci a ostanemo 6 dana i promenimo tri sela :)Inace jel bio ko na staroj planini? Imam vazda rodbinu u Pirotu al nikako da odem na planinu posto u Pirot odem sva na dva dana a cuo sam da je vrhunska planina.
Bio ja prošle godine. Pre-le-po. Kolima do Babinog Zuba, uspon na najviši Vrh Srbije - Midžor oko 3h odatle sa jako malo strmih uspona, dakle, malo teža šetnja. Akcija od dva dana, vredna svih para. Vas 4 u kola, dovoljno po 30e za weekend gorivo i hrana. Kačio sam neke fotke u odgovarajućem podforumu, ako te zanima, cimni me na pp za link do online albuma sa 100ak fotki.
Link to comment
Inace jel bio ko na staroj planini? Imam vazda rodbinu u Pirotu al nikako da odem na planinu posto u Pirot odem sva na dva dana a cuo sam da je vrhunska planina.
pošto je Pirot u pitanju, Babin Zub i nije baš najbliži + regija sela Dojkinci je jaaako lep(š)a, a mnogo bliža Pirotu.
Link to comment

Moje najlepše uspomene na pravu avanturu su iz studentskih dana. Rešili smo da preko Peštera idemo na more. Jedan kolega nas je ubeđivao da postoji put, mi ostali nismo pojma imali, posedasmo u ladu, onu kockastu, i nekako dođosmo do Sjenice. Neću zaboraviti pust put i vedrinu odmah nakon kiše, dok Vapa meandrira, prepuna pastrmki, ovako

5a12a15465.jpg

. E, dalje smo krenuli da tražimo taj put ka moru, i on naravno nije postojao. Sreli smo prvo nekog čoveka na konju ( :) ) koji nas je uputio u smeru njegovog kažiprsta - tamo, pa jedno 40 kilometara... I kretosmo preko livada i staza, kakav crni Camel trophy, ovo je bilo bolje. Sa nekim balvanima smo premošćavali potoke da prođu kola, i dođosmo do šumovite padine. Već je bilo jasno da ne može nazad, zalutali smo totalno. Onda sam video ono što nikad pre nisam, a ni posle, grupu ćumurdžija. Oni prave velike kupe od granja, nalik plastu sena sa rupom iznutra gde se potpaljuje. Onako garavi i veseli pokazaše nam dalji put, i dalje smo se kotrljali nizbrdo, stazom sa ogromnim nagibom, i - odjednom ispadosmo kod Bijelog Polja, u civilizaciju. Tih par desetina km prešli smo za sedam sati.Dakle, ne mora se ići daleko..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...