Jump to content
IGNORED

Avanturizam


rajka

Recommended Posts

- za samostalno hajkovanje i mauntenbajkovanje baza podataka GPS ruta za ovaj deo evrope: http://www.stazeibogaze.info/- za prave avanture - evo jedne od baze podataka - na donjem delu strane http://www.mojaplaneta.net/ ("Avantura / ekspedicije i duže akcije")- mountenbajking MTB u srbiji, sa sve organizacijom tura : http://www.freebiking.org/- planinarenje, treking, hajking kod nas, u okruženju, u evropi, u svetu ... u nekom od planinarskih udruženja kojih ima dosta u BG (Železničar, Pobeda, Balkan, Kopaonik, Radnički...) ako treba linkovi- postavićemo..... mogu još 20 domaćih specijalizovanih sajtova da dodam.elem, ogromno tržište. prijatelji stranci koji žive u BG se uvek iznenade da srbe uopšte tako nešto interesuje i da je organizovano u tolikom obimu.

Link to comment
  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivy

    130

  • barrcode

    51

  • Elmer

    51

  • Mil@n

    34

Top Posters In This Topic

- za samostalno hajkovanje i mauntenbajkovanje baza podataka GPS ruta za ovaj deo evrope: http://www.stazeibogaze.info/
Ја то ич не разумем шта каже. Нема нигде ниједне стазе, а ништа ни о бицикловима, а добро би дошло.Него... "вршачке планине", на крају ће испасти читав планински ланац :isuse:. Вршчани то зову напросто Брег, нема ту никакве планине, на то се ладно попнеш у плитким ципелама, ако није баш одмах после кише.
Link to comment
Него... "вршачке планине", на крају ће испасти читав планински ланац :isuse:. Вршчани то зову напросто Брег, нема ту никакве планине, на то се ладно попнеш у плитким ципелама, ако није баш одмах после кише.
nemoj tako,to je jedina ,,planina,, koju imamo i ja je volim..na njoj sam naucila da letim :wub: Edited by ivy
Link to comment
Pa gde je taj avanturistički duh... treba se pokrenuti prvo. Elem, što se mene tiče, volim prirodu i boravak u njoj, tako da praktikujem nedeljne šetnje u okviru grupe koja organizuje izlete svake nedelje na različitim mestima u CG. Prednosti: obiđu se mesta koja inače ne bi, druženje, roštiljanje ili čorbijanje, sveukupno, pravo uživanje, pogotovu nakon zimske hibernacije. Ono što preporučujem su:water-rafting.jpgitent%20and%20campfire.jpgNisam probala paragliding nažalost ali bih mlogo volela. Ima ih ovuda xixixi, spust sa Brajića do Bečića.
radila sam whitewater rafting na soci, ali sam izgleda bila u pogresno vreme (august). verovatno treba ici u prolece kada se topi sneg.isla bih ponovo.nisam probala paragliding, ali sam parasailing :)
Link to comment
По дефиницији једног другара, авантура је кад не испланираш.
+1edit:
Него... "вршачке планине", на крају ће испасти читав планински ланац :isuse:. Вршчани то зову напросто Брег, нема ту никакве планине, на то се ладно попнеш у плитким ципелама, ако није баш одмах после кише.
anon02.jpgheart.gifFotku popravili Indy i Mostly harmless.
Link to comment

Ja sam sa društvom u poslednje vreme imao par planinarskih akcija, tj pentrali smo se na Rtanj, osvojili Midžor, pri tom obišli kanjon reke Uvac, Sokograd i sl. Ovo penjanje se može podvesti pod avanturu, obilazak Uvca teže, ali je svakako super provod. Planirali smo i Durmitor, i Triglav, videćemo šta će biti od toga, ponešto svakako. Sad, te extreme varijante, paraglajdinzi™, kanapom preko provalija, o tome ću već da porazmislim jedno 1500 puta, pa možda i probam. :)

Link to comment
Ja sam sa društvom u poslednje vreme imao par planinarskih akcija, tj pentrali smo se na Rtanj, osvojili Midžor, pri tom obišli kanjon reke Uvac, Sokograd i sl. Ovo penjanje se može podvesti pod avanturu, obilazak Uvca teže, ali je svakako super provod. Planirali smo i Durmitor, i Triglav, videćemo šta će biti od toga, ponešto svakako. Sad, te extreme varijante, paraglajdinzi™, kanapom preko provalija, o tome ću već da porazmislim jedno 1500 puta, pa možda i probam. :)
ne mora da avantura bude sam nesto opasno. ja ne vlom opasno, volim da zivim. moze da bude npr odlazak na mesta na koja se cine daleka ili egzoticna, ili da se radi nesto neobicno. ja sam fascinirana i ostrvom pitcairn. o pitcairnu sam prvi put citala u politikinom zabavniku kad sam bila mala, i tamo su rekli da je najudaljenije nastanjeno ostrvo na svetu. od onda me fascinira, a sada sam gledala o njemu i na internetu. ima oko 50 stanovnika i dobar broj ima svoje sajtove. takodje, pitcairn ima najcistije rojeve pcela (valjda genetski) i njihov med jede kraljica elizabeta. snabdevanje ostrva se desava 2 puta godisnje, kada dodje brod sa novog zelanda, a posta dolazi svaka cetiri meseca. a opet je deo UK. e, to bi bila avantura otici tamo, skoro ko na antartik.
Link to comment

Ma slažem se, meni je svako putovanje avantura. Videti bilo šta novo, sve je na neki način avantura, i sve veća u odnosu na to kolko različite kulture i predele posećujemo.Meni je neki ultimativni cilj tura po Južnoj Americi - pre svega Mexico - Maču Pikču, Teotihuan, pa Bolivija Puma Punku, doduše to ima veze sa mojim interesovanjem za UFO i razne teorije u vezi istih + naravno Brazil, Argentina, Čile. Dotle, zadovoljiću se na krstarenje baltikom na koje idem u Junu :) Organizuje drugar odavde za jako male pare baš MALE, malo se ljudi prijavilo, ako nekoga interesuje, neka me cimne na PP, the more the merrier. :)

Link to comment
Ma slažem se, meni je svako putovanje avantura. Videti bilo šta novo, sve je na neki način avantura, i sve veća u odnosu na to kolko različite kulture i predele posećujemo.Meni je neki ultimativni cilj tura po Južnoj Americi - pre svega Mexico - Maču Pikču, Teotihuan, pa Bolivija Puma Punku, doduše to ima veze sa mojim interesovanjem za UFO i razne teorije u vezi istih + naravno Brazil, Argentina, Čile. Dotle, zadovoljiću se na krstarenje baltikom na koje idem u Junu :) Organizuje drugar odavde za jako male pare baš MALE, malo se ljudi prijavilo, ako nekoga interesuje, neka me cimne na PP, the more the merrier. :)
Peru
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...