Jump to content
IGNORED

Avanturizam


rajka

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivy

    130

  • barrcode

    51

  • Elmer

    51

  • Mil@n

    34

Top Posters In This Topic

sta, isla si kroz minska polja, mrtva hladna? :o
ovo konkretno tu je okaceno kao atrakcija za turiste,haha ludi bosanci :lol: a inace da,minska polja su nazalost hladna realnost svuda po Bosni i sumama i planinama bosanskim
gde je ovo?
Cvrsnica,BiH
Link to comment

Lepo... Desi li se tebi da te zvekne promaja (plus prasina) po tih visina pa ti oko sutradan otekne kao krompir :) Upravo se lecim na svoju ruku... a oftalmolog rekao ono sto sam i sama znala, mogla sam mu s vrata dati pare i poci da ne gubim vreme <_<

Link to comment

e ovo je moje prvo planinarenje tako da nemam pojma a spavali smo napolju na 1961mnv i duvao je vetar i bilo je bas hladnoa ni na letenju i na visinama nemam problema sa promajom niti ocimanadam se da ce ti oci biti ok i da ce proci :)

Link to comment
ovo konkretno tu je okaceno kao atrakcija za turiste,haha ludi bosanci :lol: a inace da,minska polja su nazalost hladna realnost svuda po Bosni i sumama i planinama bosanskimCvrsnica,BiH
Ja se sa tim nikako ne bih zajebavao, meni su bosanski lovci pričali, a i razni ljudi po Sarajevu, da je u Bosni mine postavljala svaka budala, niko minska polja nije mapirao i sad niko ne zna gde ima mina, a ljudi su se opustili, pošto rat davno prošao, a mine su tu.Bosanske planine su čarobne (što se vidi na fotografijama), ali ću ih ja izbegavati, dovoljno je sranja gore, samo mi mine fale.IMG_8877.jpgIdentično cveće (među ostalim) sam danas iskopao sa korenom danas na Orjenu, sa idejom da ih zasadim u Novom, sumnjam da će plan uspeti. Spržio sam se na vrućini, težak je zemljoradnički posao.
Link to comment
Ja se sa tim nikako ne bih zajebavao, meni su bosanski lovci pričali, a i razni ljudi po Sarajevu, da je u Bosni mine postavljala svaka budala, niko minska polja nije mapirao i sad niko ne zna gde ima mina, a ljudi su se opustili, pošto rat davno prošao, a mine su tu.Bosanske planine su čarobne (što se vidi na fotografijama), ali ću ih ja izbegavati, dovoljno je sranja gore, samo mi mine fale.Identično cveće (među ostalim) sam danas iskopao sa korenom danas na Orjenu, sa idejom da ih zasadim u Novom, sumnjam da će plan uspeti. Spržio sam se na vrućini, težak je zemljoradnički posao.
pa mi smo vec treca godina za redom u Bosni,na Kupreskom polju i mina ima i ima ih svuda ali ih i ciste i mapirali su vec dosta i izlaze mape svake godine azurirane..imamo drugare sumare koji to dobijaju,doduse samo za svoj reon ali zna se otprilike gde su mine i tamo niko ne ide..a ovo na Cvrsnici je bas bas pored planinarske staze a upozorenje je vidljivo pa ti hajd pa sidji sa staze ako smes :lol: :lol: a to cvece sam slikala na oko 1700mvn tako da ga ja ne bih odatle dirala a ne jos i spustla na ovih nasih nesrecnih 88mnv ;) Edited by ivy
Link to comment

Mine se mapiraju kad se postavljaju i to radi reguralna vosjka, a stoka devedesetih to nije radila, pošto nije bilo regularne vojske. Te mine će, nažalost vremenon, raščistiti divlje životinje, a oni sad mogu da naknadno mapiraju koliko hoće.Ovo moje cveće sam kopao na 1300, ovde na 0 m me ubeđuju da će plan uspeti, a ja sam veoma skeptičan. Žao mi cveća, a verovatno sam ga džabe kopao i teglio po ovoj vrućini.

Link to comment

Izjalovio se Olimp, jer sam, ubog, zaboravio da radim subotu, nisam je radio mesec i po, a kad me zovu u akciju, ja navikao samo da opalim: i'am in. Zamena je bila bajk tura po Kučajskim planinama i ostanak u vikendici ortaka, međutim, nosač bajseva nije mogao da se namontira, pa je zamena zamene bio "samo" vikend u ortakovoj vikendici koja je raj u malom, planinskog tipa, krov do zemlje, lamperija, starinske jako udobne fotelje, peć ispod stepenica, roštilj ugrađen bukvalno u samo brdo u debeloj ladovini, 5 kila najraznovrsnijeg mesa, lubenica, dinja, sladoled, džabalebarenje u hladu i čitanje "games of thrones" uz huk reke i cvrkut ptica, valjda i to može da prođe kao neka "avanturica". :)

Link to comment
Izjalovio se Olimp, jer sam, ubog, zaboravio da radim subotu, nisam je radio mesec i po, a kad me zovu u akciju, ja navikao samo da opalim: i'am in. Zamena je bila bajk tura po Kučajskim planinama i ostanak u vikendici ortaka, međutim, nosač bajseva nije mogao da se namontira, pa je zamena zamene bio "samo" vikend u ortakovoj vikendici koja je raj u malom, planinskog tipa, krov do zemlje, lamperija, starinske jako udobne fotelje, peć ispod stepenica, roštilj ugrađen bukvalno u samo brdo u debeloj ladovini, 5 kila najraznovrsnijeg mesa, lubenica, dinja, sladoled, džabalebarenje u hladu i čitanje "games of thrones" uz huk reke i cvrkut ptica, valjda i to može da prođe kao neka "avanturica". :)
u jee, u kom delu zemlje je to?
Link to comment
moje prvo planinarenje
Јесам ли ја једини коме играју слова пред очима па "Вилиновац, Заглавље" читам мало горе мало доле, све у славу Бешке?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...