Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Nisu second hand nego su izdanja sa snizenom cenom. Kod nas je PGP to radio busilicom za papir pa su "ostecenja" okrugla. Ko je kupovao u Skali zna kako izgleda.

Link to comment

Net kaze da se radi o promo-izdanjima: My linkili

The holes and the cut corners meant the record was a "cut out." All records are fully returnable by the stores, so if the record didn't sell, it was sent back to the record company. Middlemen would come around to the record company and buy all their returned records at a discount price, then put them in stores also at a discount. The record company makes some money on the deal instead of having to dump the records. To keep these records from being confused with records that the store could return for credit, a hole was punched or the corner cut off. Sometimes you could find cut-outs of the same albums the record store were selling for full price. I've seen something similar now with cassettes and CDs, though they don't always cut the corner. But I have seen a saw cut in the jewel case, which probably was the same thing.
Edited by B_B
Link to comment

U prvoj recenici ti pise ovo sto sam i ja rekao a sad vec isto tako pise na netu mada je vec pisalo i da su visile na koncicima pa otkidane :). Sad se preslisavam, izgleda da su to radili samo ameri i pgp. Ne mogu da se setim nekog drugog proizvodjaca da ima nesto slicno.

Link to comment
U prvoj recenici ti pise ovo sto sam i ja rekao a sad vec isto tako pise na netu mada je vec pisalo i da su visile na koncicima pa otkidane :). Sad se preslisavam, izgleda da su to radili samo ameri i pgp. Ne mogu da se setim nekog drugog proizvodjaca da ima nesto slicno.
Nisam sumnjao u ono sto si rekao, a ovaj mi djelovao kao da zna o cemu govori ;)
Link to comment

Eto vidis.Sad mi padose na pamet i italijani da su i oni busili mada ne mogu da se setim da imam neki komad. Uglavnom, ne secam se da sam video busenu a da nije mat karton i stampa.

Link to comment

tacno je da se neki promo diskovi zaseku prilikom slanja, ali su te situacije veoma retke. sa ove slike 1 i 3 disk su promo, a sparklehorse kupljen u second handu. 5nmy6v.jpgne samo velike, vec i dosta malih labela salje promo diskove u obicnom kartonu bez slika, bookleta ili samo sa inlay-om, a uz to najcesce zasebno idu slike i papiri sa informacijama. to izgleda ovakonw0ugz.jpgneke etikete salju kompletne diskove sa malim ukrasima kao sto je to slucaj sa hazeldine diskom sa sledece slikemh8ttv.jpgcesto su diskovi kompletni sa rupom na bar kodu. tako se stavi do znanja da je disk promo i ne moze se prodavati kao nov.dm795d.jpgkada su rasprodaje u pitanju neki second handovi probuse celu kutiju2585apx.jpg

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
207vkg7.jpgZbog ovakvih vinila se ne prelazi kompletno na cd (izvini Rase na jeresi).Izliv radosti, napad srece mi je mnooogo bolji od debija (stoji odmah do debija Partibrejkersa), singl ima a stranu ubicu, a mislim da je bilo i boljih opcija za b stranu. Devojka iz drugog sveta je jedan od all time hitova. Takodje je bilo boljih opcija za b stranu.
Link to comment
robna kuća :wub: velika želja i tiha patnja
na prvu loptu ovdeako je mint to je cena (valjda, moj primerak je nabavljen od izdavaca), ako ne, pojavice se neki ocuvan primerak. toga je na berzi bilo milion puta i nije bila neka cena. steta sto nisu izdali album. bilo je nekih informacija da je snimljen ili treba da se snima. da je snimljen pojavio bi se negde osim ako darko nije zakopao ispod hiljadugodisnjeg drveta.Ono sto je sledilo je bilo odlicnosvmma0.jpg(izvini Rase na slici kasete)
Link to comment

imaš ove džambasove na mp3 da podeliš? a singl nisam baš viđao hiljadu puta na berzi, više možda jednom dvaput i verovatno je bio papren čim ga nisam kupio

Link to comment
zamolio bih te da ripaš. već dva puta mi stane donlaud na nekih 22%. neki bag je u pitanju :(
Skinuh fajl bez problema. Stavio sam na reupload na drugi host. Cim bude saljem link PM-om. Posto nema skeniranog omota u tom fajlu da se bas ne izvucem do kraja skenirao sam omot. Evo ga ovde. Ako treba veca rezolucija javi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...