Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

5 hours ago, kurdi said:

ok... na prvo slusanje se nisam nesto odusevio. vise mi se svideo magnolia - trials & errors

 

kazu da je ovaj jako slican mi sei apparaso.... ali da je taj bolji.

 

Hm, Trials nije medju njihovim najboljim radovima, dok mi je Mi sei apparso come un fantasma najdraži SO album. Na Mi sei je uhvaćena suština SO i emocija koju je Molina imao i emitovao. Ceo album se od početka do kraja sluša u komadu, sedeći, zatvorenih očiju. Taj album je dokaz koliko je bilo bitno videti ih uživo. Potpuno drugi doživljaj od studijskih snimaka. 

Link to comment
1 hour ago, wayfaring stranger said:

 

Hm, Trials nije medju njihovim najboljim radovima, dok mi je Mi sei apparso come un fantasma najdraži SO album. Na Mi sei je uhvaćena suština SO i emocija koju je Molina imao i emitovao. Ceo album se od početka do kraja sluša u komadu, sedeći, zatvorenih očiju. Taj album je dokaz koliko je bilo bitno videti ih uživo. Potpuno drugi doživljaj od studijskih snimaka. 

 

kupi onda i ovaj :)

u svakom slucaju bolje kupiti sada nego posle zaliti....

 

ja sam ih/ga gledao, ali ne mogu sad da lociram kada tacno... mislim da je morao biti magnolia period, posle 2003... boston, valjda great scott klub... tada su zvucali kao neil young, i svi su u bendu bili ogromni osim njega (ili spram njega)

Edited by kurdi
  • +1 1
Link to comment

da ubijem muku od ruskog "Z" stavio sam na gramofon teodorakisov "Z". pa evo

kako je to dobar gavrasov film.

Edited by djordje geprat
  • +1 2
Link to comment

spacer.png

 

Makedonski band. Zadnji album je 180gr vinil, ali dosta krcka. 

 

https://kranrecords.bandcamp.com/album/rib

 

Ovo dole me podseca na pojednostavljenju verziju Mogwaia. 

https://kranrecords.bandcamp.com/album/heaven-can-wait

 

@kurdi - Gledao Magnoliju u Beogradu. Meni Molina nije delovao preterano nisko. Jeste da nije na početku odeljenja na fizičkom, ali ni na samom kraju. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

 

Krenule prednarudžbe za luksuzno vinilno reizdanje albuma "Odbrana i poslednji dani" kultnih Idola.

Uz 180-gramski vinil s pjesmama remasteriranim s originalnih magnetofonskih vrpci za koje je zaslužan Mauro Širol iz Croatia Records Studija, luksuzno pakiranje sadrži i bogatu knjižicu na 24 stranice koja donosi intervjue s članovima Idola - Srđanom Šaperom, Zdenkom Kolarom i Nebojšom Krstićem, kao i zadnji intervju s Vladom Divljanom koji je objavljen za Rolling Stone Hrvatska, a koji je ustupio novinar i glazbeni kritičar Zoran Stajčić. Tu su i tekstovi glazbenih kritičara Dragana Ambrozića, Petra Janjatovića i Aleksandra Žikića, kao i po prvi put na jednom mjestu tekstovi svih pjesama te memorabilije iz bogate arhive Jugotona, odnosno Croatia Recordsa, i privatne arhive Srđana Šapera.

  • +1 1
Link to comment

Kako pretprodaja kad eno Odbrane, a i Haustora u Jugotonu u Nušićevoj?

 

 

Edit: Paket aranzman, a ne Odbrana, sorrri!

Edited by Ras
Link to comment
48 minutes ago, Singer said:

Mnogo mi je drago da Odbrana izlazi na crnom vinilu.

 

Uvek kada pocne rasprava crni - kolor vinil i kvalitet ja se setim sporedne price. Kupio svojevremeno na berzi u SKC-u par ex-YU singlova sezdesetih godina. Delovali na oko kao da su u savrsenom stanju. Kada sam dosao kuci i pustio, na igli je pocelo nesto da se nakuplja. Posle cujem da se za poboljsanje izgleda vinila u losem stanju koristio imalin. Slicna prica bila i kada sam prvi put kupio original Odbranu pre vise od 10 godina, ovaj put na Limundu.

 

Priprema za djuskanje

 

spacer.png

spacer.png

Edited by wayfaring stranger
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
On 20.5.2022. at 21:57, wayfaring stranger said:

Ima prvi Haustor u Nusicevoj. Ovde govorimo o reizdanju albuma Treći svijet. 

 

Ako prate jubileje onda će Treći svijet izaći tek 2024. godine

 

Haustor, 1981 - 2021

Treći Svijet, 1984 - 2024

Bolero, 1985 - 2025

Tajni Grad, 1988 - 2028

Ulje na vodi, 1995 - ????

 

On 21.5.2022. at 10:45, Ras said:

Odbrana propala!

 

Ja ću d'uzmem 3 komada pa ti vidi :sleep:

 

On 21.5.2022. at 10:04, wayfaring stranger said:

Uvek kada pocne rasprava crni - kolor vinil i kvalitet ja se setim sporedne price. Kupio svojevremeno na berzi u SKC-u par ex-YU singlova sezdesetih godina. Delovali na oko kao da su u savrsenom stanju. Kada sam dosao kuci i pustio, na igli je pocelo nesto da se nakuplja. Posle cujem da se za poboljsanje izgleda vinila u losem stanju koristio imalin. Slicna prica bila i kada sam prvi put kupio original Odbranu pre vise od 10 godina, ovaj put na Limundu.

 

Ja sam za imalin priču prvi put saznao kad sam se nalazio sa nekim kupcem za ploču što sam prodavao i on kaže - ok, uzimam je svakako samo još jedan detalj... i čovek liznu mali prsti i krenuo kružnim pokretima da "šara" po ploči. Kad je digao prst i nije video ništa tad mi je ispričao priču jer sam ga gleado ko potpunog ludaka.

Navodno, da - ide tanak sloj imalina i onda ga čistom četkom posle još ispoliraš, kao cipelu i ploča praktično kao nova... :huh:

 

Ne znam čija je to logika jer bih ja ploču eventualno samo jedanput kupio od takvog prodavca...

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Singer said:

 

Ako prate jubileje onda će Treći svijet izaći tek 2024. godine

 

 

Ja ću d'uzmem 3 komada pa ti vidi :sleep:

 

Neće više biti nafte za vinile.

 

 

Poslednji dani!

Edited by Ras
  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, Ras said:

Neće više biti nafte za vinile.

Poslednji dani!

 

Rezacemo na redgenskim snimcima, kao Rusi svojevremeno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...