Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Luna (lp) se kupuje za 30ak €, mada me ne bi čudilo da je neko dao i tih 16 tisuća.
Recimo da je 50 evra za mint Lunu po meni realno. Sve preko toga je znak pitanja. 50 maraka je vredela devedesetih na berzi. Uostalom cd je bio plafon 2000 din. Voleo bih da porazgovaram sa osobom koja je platila 16 000 din. za vinil Lune. Cisto da se upoznam i saznam na koji pogon radi.
Link to comment
Vidim da prodavcima to nije problem, lako su (po)složili cene kada su videli koliki smo majmuni...
Mozda ima tu i jedna druga prica. Tesko se dolazi do takvih ploca, pa ako ih sve rasprodas ostaju ti samo police pune djubreta. Ovako odvalis cenu da kupci zabalave i usput im uvalis nesto iz pozadine.Secam se intervjua Richarda Bucknera iz vremena Devotion & Doubt albuma u kome je opisao svoj susret sa likom iz major labela. Richard ga je pitao: "Zasto zelite mene na svojoj etiketi kada je ne prodajem puno albuma". Lik mu je rekao: "Zbog kataloga".
Link to comment

assuck,imam Step by Step i Crist u, koliko se secam, odlicnom stanju. Rado bih se menjao, ne znam za sta, ali ako imas neku ideju...

Link to comment
Mi srbi smo govna najgluplja...umesto da smo prestali da kupujemo ploče na neko vreme čim su smradovi digli cene...ovako smo ih samo ohrabrili...
Treba da se organizujemo, ujedinimo.Treba nam vodja, neko čvrst, hrabar i agilan.Neko ko će hirurški precizno da odseca trulo tkivo vinilskog profiterstva.
Link to comment
Šta je 1, 2, 3, 5, 9?
1. Step by Step, internacionalna punk/hard core kompilacija izašla za No Time To Be Wasted, izdavačka kuća Gvida Obradovića2. Crist, legendarni BGHC bend, članovi svirali u Nekrofilija, Brainstorm, Svarog, Overdose, itd itd3. Solunski Front, još legendarniji BGHC bend5. Distress, same as above9. Overflow, legende hrvatske scene
assuck,imam Step by Step i Crist u, koliko se secam, odlicnom stanju. Rado bih se menjao, ne znam za sta, ali ako imas neku ideju...
Nikola, za Crist smo se već menjali pre ihaj haj godina, ne sećaš se. godine :lol: za Step by Step hoću, samo mi okvirno nabaci šta te zanima pa da vidimo može li nešto da se uradi
Link to comment
Šta je 1, 2, 3, 5, 9?
1. Step By Step - No time to be wated records kompilacija. Ne bih sada da apslviram rad Gvida Obradovica, prvog nezavisnog distributera i izdavaca u Srbiji (No profit tapes & records). Ljudima je mozda najpoznatiji kao izdavac LP-a Tito nikad vise. Moja prva punk majica je bila Youth of Today kupljena od Gvida kao i Agnostic Front Live LP. Na kompilaciji su Shoothsayer, Rovsvett, Pleasant Valley Children, Patareni, Cat-o-nine tails i Hard-Ons. Sa ove tacke gledista sve sto je Gvido radio osamdesetih zasluzuje DUBOKO postovanje bez obzira na ukupne rezultate.2. Crist - je bend Gvida Obradovica u kome je svirao gitaru Djura (Mysterious) iz Overdose-a, kasnije Svarog. Na zalost nikada nisam dosao do 7" Brainstorma, pa Kiricu ako imas spreman sam da prodam deo dushe.3. Solunski Front - hc iz osamdesetih. Ovo je koliko znam jedino izdanje. 7" sa cetiri pesme. Opet hvala Gvido sto je iskopao ove snimke.5. Distress - takodje punk/hc band iz osamdesetih, meni licno najmanje zanimljiv od svih sa ove liste. Zao mi je sto ovaj komad plastike nije upotrebljen za recimo Kontejner, AD. Imaju oni nekoliko pesama na Popstars play poptones, ali bilo bi sjajno imati 7" Kontejnera kao posebno izdanje.9. Overflow - Sjajan punk band iz Koprivnice, Hrvatska. Secam se da sam njihov prvi LP kupio u Srecnoj Galeriji SKC-a na slepo (dovoljno je sto je izdavac Listen Loudest) i da sam se odusevio kada sam dosao kuci. Ovaj singl su objavili Italijani (Black & Noir records). Obe pesme su na albumu, ali volim singlove pa to ti je. Ako nisi slusao Overflow probaj. Inace jedan od bendova koje bih voleo da sam video uzivo tada. Da nije bilo svih gluposti tokom devedesetih mislim da bi bili mnogo poznatiji i popularniji. http://www.myspace.com/overflowpunkrockNadam se da su to bili brojevi koji su te interesovali. Evo jednog po meni bizarnog izdanja. Autor je Hadzo iz Patarena. Ne znam samo kako mu je ovo palo napamet.28vceg4.jpg Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Hadžo je poznat kao bootlegger, ne znam zašto te to čudi. mislim da su njegovi prsti i u Tutti Pazzi kompilacijama. nego, strangeru, koje si godište ako nije tajna? ne bi me čudilo ni da su nam se putevi neki put ukrstili...

Link to comment
Hadžo je poznat kao bootlegger, ne znam zašto te to čudi. mislim da su njegovi prsti i u Tutti Pazzi kompilacijama. nego, strangeru, koje si godište ako nije tajna? ne bi me čudilo ni da su nam se putevi neki put ukrstili...
Kazem ti da smo se vidjali milion puta na berzi u SKC-u. Bio sam inventar od kraja osamdesetih (Dom Omladine) do 2005 (SKC). Jos jednom da ponovim. Ako neko ima Brainstorm ep na prodaju zainteresovan sam. Video sam skoro da Ritam Nereda ima fan club i da su objavili prvi album tj. reizdali na vinilu kasetu koju je Kunovski (Predskazanje tapes) izdao 1989 ili 1990 i da su objavili neki singl. Sve to u 77 primeraka. Izgleda da cu to morati unapred da precrtam, ukoliko se neko ne pokaje zbog kupovine.edit: jedan od najboljih ep-jeva sa ovih prostora. Nikada vise nisu bili ovako dobri osim u pesmi Dzingis Kan1242366.jpg Edited by wayfaring stranger
Link to comment
Kazem ti da smo se vidjali milion puta na berzi u SKC-u. Bio sam inventar od kraja osamdesetih (Dom Omladine) do 2005 (SKC). Jos jednom da ponovim. Ako neko ima Brainstorm ep na prodaju zainteresovan sam. Video sam skoro da Ritam Nereda ima fan club i da su objavili prvi album tj. reizdali na vinilu kasetu koju je Kunovski (Predskazanje tapes) izdao 1989 ili 1990 i da su objavili neki singl. Sve to u 77 primeraka. Izgleda da cu to morati unapred da precrtam, ukoliko se neko ne pokaje zbog kupovine.
čekaj, dakle ti znaš ko sam ja ali nećeš da se prectaviš? angry.gif taj Ritam Nerada singl u 77 primeraka sam do skora viđao na nekoj online distribuciji velikoj koja radi sva ta europska Oi! reizdanja, tako da ima nade ako baš želiš da imaš. ne znam da li je na tom singlu ona "skinheads" pesma koju su skinuli sa kasnijih verzija "nikog nema" da bi kao i GBB mogli da lažu i mažu ljude da nisu bili nazi bend. šta li bi Borko rekao kada bi ga pitali za prljavu prošlost?Brainstorm 7" treba i meni, kao i split 12" sa Battle of Disarm.
Link to comment
čekaj, dakle ti znaš ko sam ja ali nećeš da se prectaviš? angry.gif
Nisam nigde svirao, ni slikao se za medije. Vodim povucen zivot, skromno i u skladu sa mogucnostima. Ne uznemiravam komsije i nemam kucnog ljubimca ;) Upoznacemo se jos jednom kada se pojave vinili tvog benda. Takav je dogovor. Nisi valjda zaboravio da sam na listi.Inace, sta bi sa tim vinilima? Ne javlja se ni Nezni Dalibor.Danas sve nesto vuce na Joy Division. Spremao jutros Warsaw za blog, a evo ga kroz prozor i Moby - New Dawn Fades. Neko odvalio Moby-ja vec pola sata. Nije los izbor.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...