Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Just now, omiljeni said:

pa ne, rasizam je kad postoje milioni nekih ljudi škrguće zubima i ne može da spava zato što neko iz istočne evrope zna igrati tenisa. gaje sentiment.

to je rastegljiva kategorija. možda tih ljudi ima šaka jada, iako ti zamišljaš da njih ima na milione i milijarde. kao što zamišljaš da je tenis najpopularniji sport usvijet. i kao što zamišljaš da je big ben neko velko mudo.

 

 

1. Uopste ne zamisljam da ih ima vise od onoga koliko ih ima, to uopste nije ni bitno. Bitno je koliko ih ima kod onih koji pisu o tenisu i posecuju finala kao gledaoci.

 

2. Uopste ne zamisljam da je tenis najpopularniji sport na svetu, postoje brojna istrazivanja koja mere globalnu popularnost sportova i nema potrebe da ja ista zamisljam.

 

3. Big Ben je veliko mudo, bolje reci veliki kurac. Visok je 96 metara.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

Ja bih voleo da pročitam koje su konkretne posledice za Nola i druge tenisere zbog toga što su iz istočne evrope.

 

Jesi li citao temu uopste? Sad treba sve ponovo da se pise za tebe?

  • +1 2
Link to comment

Vec mi je poznat tvoj stav da je prema belcima rasizam nemoguc. Iz te pogresne premise od koje ne odustajes izvodis sve ostalo i ignorises masu postova koji daju primere rasizma prema istocnoevropljanima/Slovenima. Posledice u sportu su velike i idu od vredjanja od strane publike (Vlahovicu je nedavno ceo stadion vikao "Ciganine, Ciganine!") sto sigurno utice negativno na sportistu bez obzira na to sto on uprkos tome dobro igra (igrao bi bolje da nije toga i to ulazi u jednacinu), preko loseg medijskog tretmana (ide se do toga da se rugaju izgledu, gledao sam u emisiji RAI kako Ibrahimovica voditeljka opisuje "lice koje poziva na samaranje", Djokovic "fizicki lici na lesinara", evo sad su se rugali i osmehu Medvedeva (ne biste zeleli da vam se dete tako osmehuje) i to prolazi bez ikakvog skandala kao nesto sto je sasvim normalno) i znam jos trista primera. 

 

Ako sve to nije dovoljno, pitaj Moniku Seles.

 

  • +1 1
Link to comment

Ne, ja mislim da je savršeno moguć rasizam prema slovenima. WW2 se dobrim delom desio i zbog toga. Samo što mi ovo sa tenisom ne izgleda da je to to.

 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Meazza said:

Mozda i nije, hajde zajedno da razmislimo. Jesi li ikad procitao nesto slicno za bilo kog sportistu? "Ne biste voleli da vam dete ima osmeh kao on."

brate to je jedan tekst u novinama. zamisli da neko na zapadu krene da prevodi šta pišu naši kuriri informeri novosti i šta sve bulazne naši komentatori i šta bi oni mogli da zaključe na tu temu.

 

a i već sam napisao šta mislim o tom Medvedevu. koliko sam ja uspeo da pohvatam, on je otvoreno zajebao publiku, valjda je u prvo kolu igra protiv domaćeg pa je odmah tu nastao neki problem i bilo mu zabavno dok je pobeđivao. a kad je izgubio, e onda je umrlo dete u njemu i neće više nikad igrati utakmicu van Rusije. pa jbg zemljače ako oćeš da daješ šalu onda moraš nekad i da primiš.

a i vidiš da ovi što prate tenis i sami kažu da je Medvedev nebitan, ima samo jedan grand slam i to je bio izolovan incident.

Link to comment
13 minutes ago, omiljeni said:

brate to je jedan tekst u novinama. zamisli da neko na zapadu krene da prevodi šta pišu naši kuriri informeri novosti i šta sve bulazne naši komentatori i šta bi oni mogli da zaključe na tu temu.

 

a i već sam napisao šta mislim o tom Medvedevu. koliko sam ja uspeo da pohvatam, on je otvoreno zajebao publiku, valjda je u prvo kolu igra protiv domaćeg pa je odmah tu nastao neki problem i bilo mu zabavno dok je pobeđivao. a kad je izgubio, e onda je umrlo dete u njemu i neće više nikad igrati utakmicu van Rusije. pa jbg zemljače ako oćeš da daješ šalu onda moraš nekad i da primiš.

a i vidiš da ovi što prate tenis i sami kažu da je Medvedev nebitan, ima samo jedan grand slam i to je bio izolovan incident.

 

Znaci to sto oni pisu nije problem, ne tice nas se i ne odgovara realnosti? Pa, sto ne kazes tako, sad mi je odmah lakse kad vidim gde zivim.

Link to comment
6 minutes ago, omiljeni said:

brate to je jedan tekst u novinama. zamisli da neko na zapadu krene da prevodi šta pišu naši kuriri informeri novosti i šta sve bulazne naši komentatori i šta bi oni mogli da zaključe na tu temu.

 

Da, to je tekst u novinama, upravo to je i poenta. Nemam nista protiv whataboutisma, ali on je u tvom postu promasen jer ja i ne tvrdim da nema rasizma u Srbiji. Ima ga cak i na ovom forumu, na istoj ovoj temi. Ali sad pricamo o rasizmu prema Slovenima. Dakle ovako, istina je da ne citam informer i slicno djubre, ali iskreno se ne secam da sam u zivotu procitao nesto slicno u nasim novinama. To bi bilo kao kad bi neki sportski novinar napisao "ne biste voleli da vam dete ima onakvu pljosnatu nosinu" ili "udario je loptu svojom ruznom konjskom glavom". Zato sam te i pitao da li si mozda ti nekad nesto slicno procitao bilo u nasim, bilo u stranim novinama/medijima? Jer ja nisam. A to sto je zajebao publiku ne objasnjava takve reakcije. Milion sportista je zajebalo milion publika, pa nesto nisam cuo za ovako nesto.

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

savršeno moguć rasizam prema slovenima

BTW, u skoro svim modernim zapadnim jezicima rec rob vuce koren od starofrancuskog esclave i srednjovekovnog latinskog sclava, Slave, Sloven...

 

Kanjos.jpg

Link to comment
47 minutes ago, Glass Joe said:

Monika je prezivela atentat na sportskom borilistu, Novak je 2 puta izbacen sa grend slema zbog nesportskih razloga...jel ti dovoljno

 

Novak nije izbačen sa AO, već je deportovan iz Australije.

 

AO je želeo da Đoković učestvuje, stvorio zbog njega (jednog od tri nevakcinisana tenisera u prvih 100) poseban mehanizam kako bi dobio izuzeće, prećutao dopise federalnog ministarstva, verovatno napravio dil sa političarima kako bi teniseri sa izuzećem prešli granicu bez problema. Bukvalno su sve uradili što su mogli da uguraju Đokovica u Australiju i da mu obezbede izuzeće od pravila Viktorije. Jedino mu telefon nisu uzeli i rekli da ne priča o tome. Zato što mrze Slovene. 

  • +1 5
Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Da, to je tekst u novinama, upravo to je i poenta. Nemam nista protiv whataboutisma, ali on je u tvom postu promasen jer ja i ne tvrdim da nema rasizma u Srbiji. Ima ga cak i na ovom forumu, na istoj ovoj temi. Ali sad pricamo o rasizmu prema Slovenima. Dakle ovako, istina je da ne citam informer i slicno djubre, ali iskreno se ne secam da sam u zivotu procitao nesto slicno u nasim novinama. To bi bilo kao kad bi neki sportski novinar napisao "ne biste voleli da vam dete ima onakvu pljosnatu nosinu" ili "udario je loptu svojom ruznom konjskom glavom". Zato sam te i pitao da li si mozda ti nekad nesto slicno procitao bilo u nasim, bilo u stranim novinama/medijima? Jer ja nisam. A to sto je zajebao publiku ne objasnjava takve reakcije. Milion sportista je zajebalo milion publika, pa nesto nisam cuo za ovako nesto.

 

1 rečenica iz novina je dokaz da postoji rasizam prema slovenima? :blink:

 

naš komentator je pre svake utakmice sav oduševljen objašnjavao gledaocima kako naši vaterpolo reprezentativci jednog mađarskog igrača zovu Pegla. zato što lik ima pljosnatu nosinu.

lik koji je stručni komentator na fudbalu izjavljuje kako je ekipa A izgubila utakmicu kad je trener ubacio 4 crnca da igraju u odbrani.

To je RTS. i ništa se nije desilo. A trebali su ih zauvek oterati još u toku tog prenosa, ali ne, oni još uvek njih drže na tim pozicijama.

Da li je to neki dokaz da postoji rasizam? Pa verovatno jeste ako se strogo gleda, ali ako su to jedini dokazi za rasizam onda rasizam i nije baš toliko opasna stvar. Koga zabole uvo što misli neki pojedinaćni debilni "novinar", da je to jedini problem lako bi se rasizam iskorenio.

Link to comment
Just now, omiljeni said:

 

1 rečenica iz novina je dokaz da postoji rasizam prema slovenima? :blink:

 

naš komentator je pre svake utakmice sav oduševljen objašnjavao gledaocima kako naši vaterpolo reprezentativci jednog mađarskog igrača zovu Pegla. zato što lik ima pljosnatu nosinu.

lik koji je stručni komentator na fudbalu izjavljuje kako je ekipa A izgubila utakmicu kad je trener ubacio 4 crnca da igraju u odbrani.

To je RTS. i ništa se nije desilo. A trebali su ih zauvek oterati još u toku tog prenosa, ali ne, oni još uvek njih drže na tim pozicijama.

Da li je to neki dokaz da postoji rasizam? Pa verovatno jeste ako se strogo gleda, ali ako su to jedini dokazi za rasizam onda rasizam i nije baš toliko opasna stvar. Koga zabole uvo što misli neki pojedinaćni debilni "novinar", da je to jedini problem lako bi se rasizam iskorenio.

 

Zasto su ih trebali oterati ako "verovatno" jeste rasizam "ako se strogo gleda" i ako to "nije bas toliko opasna stvar" i ako "koga briga sta misli neki pojedinacni novinar"?

 

Sam sebi skaces u usta.

 

I nisam ti naveo 1 recenicu vec sam ti dao tri primera u jednom od postova i rekao sam ti da ti mogu dati jos trista primera. Suvise si arogantan za nekog ko ne cita pazljivo i ignorise sta drugi pisu.

Link to comment

Da neki ludak pokusa da ubije nozem crnog sportistu da ne bi postao najbolji na svetu, da li bi onda tako samouvereno tvrdio da rasizam nije igrao ulogu? I zasto ne?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...