Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

On 31.1.2022. at 19:06, harper said:

 

Nemam pojma, pitaj njega. Covek je verovatno shvatio u kakav je zmijarnik upao, zaradio je dovoljno, srezace ambicije na onoliko koliko mu prija i odgovara i zivece srecno i dugovecno. On ocigledno nije fanatik poput Novaka da pokusava da ispravlja rasisticke krive Drine.

 

Nisi razumeo šta mi nije jasno kod te vaše teorije o rasizmu. Kako to da su Kafelnikov, Ivanišević, Šarapova i svi ostali nebitni, iako imaju po nekoliko tih grand slamova, a Medvedev je bitan i najarcao je taj zmijarnik, iako on samo jednu pobedu na grand slam turnirima?

 

 

 

Link to comment
41 minutes ago, omiljeni said:

 

Nisi razumeo šta mi nije jasno kod te vaše teorije o rasizmu. Kako to da su Kafelnikov, Ivanišević, Šarapova i svi ostali nebitni, iako imaju po nekoliko tih grand slamova, a Medvedev je bitan i najarcao je taj zmijarnik, iako on samo jednu pobedu na grand slam turnirima?

 

 

Ne znam na koje nas mislis, ja mislim da Medvedev takodje u tom smislu nije bitan. Ovo sa teranjem nazad u Rusiju je akutna pojedinacna stvar, pretpostavljam vise vezana za aktuelni politicki trenutak nego za neki hronicni stav. Nabrojao sam cetvoro tenisera iz "istocne Evrope" koji su okinuli taj latentni rasizam, svo cetvoro spadaju u sam vrh istorije tenisa.

Link to comment
24 minutes ago, Redoran said:

Pa ovo "20" mi deluje da ga troluju, ne da ga najavljuju među učesnicima.

 

Teško, cela ta kampanja i marketinški materijal su sigurno odrađeni mnogo pre nego što je Nadal osvojio, ako na to misliš

Link to comment

Bih se kladio da ce Novax da se spricne Novavax-om

Ova vakcina je igrom slucaja postala jedna od antivakserskih opcija tako da ce biti logican izbor ako misli do kozje titule.

Link to comment

Zato sto je proteinska vakcina slicna onoj za Hepatitis B koja je u opticaju od 2017.

Takodje kasni sa proizvodnjom jer je navodno mRNA projekat tj vlada US uradila sve da im oteza postupak odobrenja i proizvodnje.

Po onome sto sam uspio procitati po netu izgleda da ima efikasnist mRNA i nuspojave Kineza. Dakle teorijski superiorna u odnosu na konkurenciju.

Oko 2% 16+populacije u AU tj oko 400k ljudi navodno jos uvijek odbija vakcinu jer ceka NVAX.  Krajem sljedece nedjelje krece i to cudo da se daje ovdje a osim mekih antivaksera cekaju je jos svi oni koji su imali losu reakciju nakon prve doze mRNA ili AZ

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, harper said:

 

Ne znam na koje nas mislis, ja mislim da Medvedev takodje u tom smislu nije bitan. Ovo sa teranjem nazad u Rusiju je akutna pojedinacna stvar, pretpostavljam vise vezana za aktuelni politicki trenutak nego za neki hronicni stav. Nabrojao sam cetvoro tenisera iz "istocne Evrope" koji su okinuli taj latentni rasizam, svo cetvoro spadaju u sam vrh istorije tenisa.

neko mi je rekao da nemam pojma o češkom tenisu i da ne shvatam kako funkcioniše sve to sa rasizmom u tenisu, kad sam pitao da li su šarapova, kurnjikova i ostali imali probleme.

ja nikad u životu ne bih pokušavao da relativizujem priču o rasizmu, pa ni o rasizmu u sportu, ali, iskreno, ovo za tenis i istočnu evropu mi je dosta tanko. rasizam koji se manifestuje samo ako imaš 15 ili 20 pobeda na grand slamu. to je par igrača, četvoro što ti kažeš. uz istovremeno ignorisanje na desetine i stotine drugih igrača. rasizam ne može biti baš toliko selektivan.

to bi bilo kao da rasizam možeš osetiti samo ako postaneš predsednik kao Obama ili barem neki secretary tipa Colin Powell, Condoleezza Rice i slične njuške. a ako živiš od driblanja lopte, ili si reper ili si mali čovek iz naroda, običan šljaker onda za tebe nema zime, nećeš se sretati sa rasizmom.

nemam pojma, možda nisam dovoljno pažljivo čitao sve ovo, pa mi je nešto bitno promaklo. al i ne pomaže ni to što se tokom čitanja stalno mora filtrirati šta je priča o rasizmu, a šta vaša odvaljenost od realnosti.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, omiljeni said:

neko mi je rekao da nemam pojma o češkom tenisu i da ne shvatam kako funkcioniše sve to sa rasizmom u tenisu, kad sam pitao da li su šarapova, kurnjikova i ostali imali probleme.

ja nikad u životu ne bih pokušavao da relativizujem priču o rasizmu, pa ni o rasizmu u sportu, ali, iskreno, ovo za tenis i istočnu evropu mi je dosta tanko. rasizam koji se manifestuje samo ako imaš 15 ili 20 pobeda na grand slamu. to je par igrača, četvoro što ti kažeš. uz istovremeno ignorisanje na desetine i stotine drugih igrača. rasizam ne može biti baš toliko selektivan.

to bi bilo kao da rasizam možeš osetiti samo ako postaneš predsednik kao Obama ili barem neki secretary tipa Colin Powell, Condoleezza Rice i slične njuške. a ako živiš od driblanja lopte, ili si reper ili si mali čovek iz naroda, običan šljaker onda za tebe nema zime, nećeš se sretati sa rasizmom.

nemam pojma, možda nisam dovoljno pažljivo čitao sve ovo, pa mi je nešto bitno promaklo. al i ne pomaže ni to što se tokom čitanja stalno mora filtrirati šta je priča o rasizmu, a šta vaša odvaljenost od realnosti.

Ne radi se o rasizmu! Rasizam podrzumijeva vjerovanje ne samo da je pripadnik odredjene grupe inferioran nego da bioloska ogranicenja ne dozvoljavaju da bude bolji.

 

Kad su u pitanju Rusi, Srbi, Grci..., radi se o laganoj ksenofobiji tj. pomanjkanju razumijevanja za kulturne obrasce drugih, to naravno pada ako izgledas kao Kurnjikova ili Sarapova ili Ana Ivanovic. Muska ksenofobija pad pred atraktivnim zenama.

 

Kad su u pitanje Cesi, Poljaci, Madjari..., radi se o nadmenosti. Gdje vi iz tamo nekavih zabiti da budete glavni. Time su bili posebno pogodjeni Lendl i Navratilova. 

  • +1 2
Link to comment

rasizam, ksenofobija, štagod. semantičke finese.

i nije tu samo izuzetak kad vimbldon osvoji dobra mačka pa svi zaborave odakle je ona nego su zaboravljali i kad pobedi Ivanišević i taj Kafeljnikov i još gomila drugih.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...