Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

37 minutes ago, omiljeni said:

rasizam, ksenofobija, štagod. semantičke finese.

i nije tu samo izuzetak kad vimbldon osvoji dobra mačka pa svi zaborave odakle je ona nego su zaboravljali i kad pobedi Ivanišević i taj Kafeljnikov i još gomila drugih.

 

To su razlicite stvari, ali ljudi vole da ih mijesaju. U mutnome politicari lakse love.

 

Tome treba dodati sovinizam (tezi oblik ksenofobije) i ono sto Englezi zovu sectarianism a mi nemamo rijec za to iako neko to prevodi sa sektastvo. 

Link to comment
30 minutes ago, Lancia said:

Ja sam bas poseban a i dalje me mrze.

 

ma gde tebe da mrze. to mozda neki euro-kontinentalc. sto se tice koala ti si miljenik, mi te ovde dole volimo :) 

 

https://i.gifer.com/1g5M.gif

 

  • Wub 1
Link to comment

1g5M.gif

 

Ne znam tačno, kad sam iskopirao ovo tvoje, isto nije hteo da otvori. Onda sam otvorio u browseru i iskopirao adresu odatle i radi.

 

Verovatno nešto do formatiranja, pošto ga nije prepoznao kao link, nego kao "rich text"

 

 

Inače imaš isto na giphy, koji je direktno povezan :

 

Koala Ears GIF

Edited by braca
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Stari tenis fan said:

To su razlicite stvari, ali ljudi vole da ih mijesaju. U mutnome politicari lakse love.

 

Tome treba dodati sovinizam (tezi oblik ksenofobije) i ono sto Englezi zovu sectarianism a mi nemamo rijec za to iako neko to prevodi sa sektastvo. 

dobro, jesu različite, ali ne kontam što je sad ta razlika bitna za raspravu. u mom rečniku rasizam je opštiji pojam od kseonofobije. ali obuhvata i ksenofobiju.

možda promašujem nešto, ali ne vidim kako će mi te semantičke finese pomoći da shvatim problem. ako ne vole Đokovića onda je to ksenofobija, a ako ne vole Serenu onda je to rasizam? Da je u pitanju samo ksenofobija, po knjiškoj definiciji, onda bi valjda žrtve toga trebali biti i Nadal i Federer. Ovde se priča o tome da se teniseri iz istočne Evrope na neki način targetuju, obrni-okreni, to je rasizam.

Link to comment
5 minutes ago, braca said:

1g5M.gif

 

:ohmy: kako?! mislim kako se meni nije pojavilo? je li s httpS ili bez S? ili nesto drugo?

 

 

 

 

Edited by roksi
Link to comment

httpS, ništa nisam prepravljao

 

ne znam odakle ga kopiraš, probaj prvo paste u neki najobičniji editor (notepad na primer), pa onda odatle ponovo copy/paste

 

ako ima nekog formatiranja, to ga buni, a na tvom prvom linku pozadina je crna, slova bela, znači ima još nekih doataka koji ga bune

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, braca said:

1g5M.gif

 

Ne znam tačno, kad sam iskopirao ovo tvoje, isto nije hteo da otvori. Onda sam otvorio u browseru i iskopirao adresu odatle i radi.

 

Verovatno nešto do formatiranja, pošto ga nije prepoznao kao link, nego kao "rich text"

 

 

Inače imaš isto na giphy, koji je direktno povezan :

 

Koala Ears GIF

 

okidok, pamtim za sledeci put, tenks:) 

 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

dobro, jesu različite, ali ne kontam što je sad ta razlika bitna za raspravu. u mom rečniku rasizam je opštiji pojam od kseonofobije. ali obuhvata i ksenofobiju.

možda promašujem nešto, ali ne vidim kako će mi te semantičke finese pomoći da shvatim problem. ako ne vole Đokovića onda je to ksenofobija, a ako ne vole Serenu onda je to rasizam? Da je u pitanju samo ksenofobija, po knjiškoj definiciji, onda bi valjda žrtve toga trebali biti i Nadal i Federer. Ovde se priča o tome da se teniseri iz istočne Evrope na neki način targetuju, obrni-okreni, to je rasizam.

 

Izmedju ostaloga, ksenofobija se lakse lijeci od rasizma. Netrpeljivost prema Sereni je primarno rasizam. No ne znaci da je ne volis ili navijas za njene protivike. Netrpeljivost zanci da a priori ne prihvatas Serenu. Netrpeljivost prema Novaku je ksenofobija. Inicijalno, postojala je odredjena doza ksenofobije prema Nadalu. Doduse i on se malo popravio. Prestao je da cacka dupe.

 

Federer moze u svakom trenutku proci kao WASP!

Link to comment

ne znam sta je tu nejasno, nisu probelm one slam wonderi iz istočne evrope, već teniseri koji dominiraju godinama tourom, i osvajaju brdo turnira...na slićnom tragu je i izjava Ajezeje Tomasa da je Leri Bird crnac, bio bi običan kosarkas

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

neko mi je rekao da nemam pojma o češkom tenisu i da ne shvatam kako funkcioniše sve to sa rasizmom u tenisu, kad sam pitao da li su šarapova, kurnjikova i ostali imali probleme.

ja nikad u životu ne bih pokušavao da relativizujem priču o rasizmu, pa ni o rasizmu u sportu, ali, iskreno, ovo za tenis i istočnu evropu mi je dosta tanko. rasizam koji se manifestuje samo ako imaš 15 ili 20 pobeda na grand slamu. to je par igrača, četvoro što ti kažeš. uz istovremeno ignorisanje na desetine i stotine drugih igrača. rasizam ne može biti baš toliko selektivan.

to bi bilo kao da rasizam možeš osetiti samo ako postaneš predsednik kao Obama ili barem neki secretary tipa Colin Powell, Condoleezza Rice i slične njuške. a ako živiš od driblanja lopte, ili si reper ili si mali čovek iz naroda, običan šljaker onda za tebe nema zime, nećeš se sretati sa rasizmom.

nemam pojma, možda nisam dovoljno pažljivo čitao sve ovo, pa mi je nešto bitno promaklo. al i ne pomaže ni to što se tokom čitanja stalno mora filtrirati šta je priča o rasizmu, a šta vaša odvaljenost od realnosti.

 

Kad bi malo citao sta drugi ljudi pisu umesto sto bulaznis u nekom svom svetu nabildovanih muskaraca u tesnim gacama koji trce okolo za bezuspesnim pokusajem lopte procitao bi da je napisano zasto bas to cetvoro i sta je kriterijum.

 

I da, to je po novim definicijama rasizam. Vupi Goldberg je to saznala na tezi nacin.

Link to comment

ali u čemu se ogleda rasizam prema Sereni? Ona i njena sestra su se pojavile i razmazale po patosu sve rekorde i sve živo u tom sportu, a šta je rasizam uradio po tom pitanju?

šta je ksenofobija učinila protiv Noloa? da li postoji neki kontkretna šteta?

ili sve se svelo na babu alkosa koja je valjda trenirana da godinama čeka da je Nolo potrevi u vrat i da se ona odmah baca u nesvest i sjebe Noloa za 482. uzastopnu nedelju? ili ga iznose iz Australije ko Šešelja iz skupštine zato što neće da se vakciniše? ili ga ne voli neki Big Ben, 1 britko penkalo sa svojih 120k pratilaca na twići?

 

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

ali u čemu se ogleda rasizam prema Sereni? Ona i njena sestra su se pojavile i razmazale po patosu sve rekorde i sve živo u tom sportu, a šta je rasizam uradio po tom pitanju?

šta je ksenofobija učinila protiv Noloa? da li postoji neki kontkretna šteta?

ili sve se svelo na babu alkosa koja je valjda trenirana da godinama čeka da je Nolo potrevi u vrat i da se ona odmah baca u nesvest i sjebe Noloa za 482. uzastopnu nedelju? ili ga iznose iz Australije ko Šešelja iz skupštine zato što neće da se vakciniše? ili ga ne voli neki Big Ben, 1 britko penkalo sa svojih 120k pratilaca na twići?

 

 

:laugh:

 

To bi bilo kao da napises da svi ovde lazu da mrze Vucica jer kakvu stetu Vucic ima od nase mrznje. Rasizam je ideologija bazirana na odredjenom sentimentu, rasista je onaj ko gaji taj sentiment i ne mora da uradi nista i da napravi stetu nikome da bi dokazao da je rasista.

  • +1 1
Link to comment

pa ne, rasizam je kad postoje milioni nekih ljudi škrguće zubima i ne može da spava zato što neko iz istočne evrope zna igrati tenisa. gaje sentiment.

to je rastegljiva kategorija. možda tih ljudi ima šaka jada, iako ti zamišljaš da njih ima na milione i milijarde. kao što zamišljaš da je tenis najpopularniji sport usvijet. i kao što zamišljaš da je big ben neko velko mudo.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...