Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 hour ago, Gojko & Stojko said:

 

I još jednom da pitam sve vas sa severne hemisfere (ObiW mi je ranije odgovorio), da li je ikad kad gledate tenis sa prenosom na engleskom komentator Džim Kurijer? Ovde su godinama komentatori (ne samo sa AO) Džim Kurijer i Lejton Hjuit (uz Toda Vudbridža kao nominalnog voditelja, na ženskim mečevima sa uz Vudbridža Jelena Dokić i ALiša Molik, Indy ja sam već ranije pominjao koliko je i Dokićeva dobra a Indy vam je ovde pisao koliko je omiljena i van TV), prosto ne mogu da verujem da bi vam utisak o nefavorizovanju Đokovića bio isti da slušate Kurijera u prenosu.

 

Ja slusam puno Kurijera. On je informisan, objektivan, fer, obazriv, pristojan, pravi americki dzentlmen ( i te kako ima takvih). Prema Djokovicu je uvijek korektan. Od engleskih komentatora, Andrju Kasl i Mark Peci obozavaju Djokovicev tenis. Vidis da se cesto uzdrzavaju da hvale Novaka koliko misle da trebaju. Dijelom podilaze publici, a dijelom misle da nije pristojno da se nekoga pretjerano hvali. Greg Rusedski je vrlo korektan prema Novaku. Oba Mekinroa su korektni. Kris Evert spada u obozavaoce.

 

Naravno ima i onih koji ga manje gotive. Ali pravilo je sto komentator bolje poznaje tenis to vise postuje Novaka. Sto je bolji novinar (u smislu da iskljucuje svoje preferencije) to vise hvali  Novaka.

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
18 minutes ago, harper said:

Ja sam levicar ali mislim da izmedju ekstremne levice i ekstremne desnice u tom smislu nema nikakve razlike.

 

edit: Super je sto stavljate linkove na tekstove za koje mora da se plati pretplata.:D

Za ovo prvo, rekao bih ti da treba da provedeš neko vreme u Australiji i da vidiš da ekstremna levica ne postoji, ali pretpostavljam da je od svih zemalja u Norveškoj najsličnija situacija a tamo si imao prilike duže da boraviš. Za ovo drugo, vememah nas je ovde odavno uputio na brauzerski add on po imenu Bypass Paywall (radi za gomilu ozbiljnih novina), probaj pa ako ne radi baciću ti link na moj SMH, za njega samo blokiraš kolačiće i nema ograničenja broja članaka.

 

SaE

  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Stari tenis fan said:

Ja slusam puno Kurijera. On je informisan, objektivan, fer, obazriv, pristojan, pravi americki dzentlmen ( i te kako ima takvih). Prema Djokovicu je uvijek korektan. Od engleskih komentatora, Andrju Kasl i Mark Peci obozavaju Djokovicev tenis. Vidis da se cesto uzdrzavaju da hvale Novaka koliko misle da trebaju. Dijelom podilaze publici, a dijelom misle da nije pristojno da se nekoga pretjerano hvali. Greg Rusedski je vrlo korektan prema Novaku. Oba Mekinroa su korektni. Kris Evert spada u obozavaoce.

 

Naravno ima i onih koji ga manje gotive. Ali pravilo je sto komentator bolje poznaje tenis to vise postuje Novaka. Sto je bolji novinar (u smislu da iskljucuje preferencije) to vise hvali  Novaka.

Ovde su teniske prenose sa tokijske olimpijade uzimali od neke britanske stanice pa su komentarisali neki Englezi koji su bili baš naklonjeni Đokoviću, probaću da proverim da li su ta dvojica koje si pomenuo. Džon Mekinro je bio ovde komentator na AO dve godine (smenjivao se sa Kurijerom po danima) i bio je baš naklonjen Đokoviću. U vezi sa Mekinroom i AO, ti se sigurno sećaš meča sa Živojinovićem dok se AO još igrao na travi i oduševljenja australijske publike kad je Boba lagano jeo dok se Mekinro svađao sa sudijom :).

 

SaE

Link to comment
1 hour ago, renne said:

ne komentarišu njih dvojica za Eurosport

 

Komentare Matz Wilandera na Eurosportu mozese podijeliti u dvije grupe. Jedna grupu cine komentari izuzetnog poznavaoca tenisa. Oni su izvanredni.

 

Drugu grupu cine komentari bezkicmenjaka koji je uz to zavidan i prema Rafai i prema Novaku. Sad vise prema Novaku jer je bolji.

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
13 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ovde su teniske prenose sa tokijske olimpijade uzimali od neke britanske stanice pa su komentarisali neki Englezi koji su bili baš naklonjeni Đokoviću, probaću da proverim da li su ta dvojica koje si pomenuo. Džon Mekinro je bio ovde komentator na AO dve godine (smenjivao se sa Kurijerom po danima) i bio je baš naklonjen Đokoviću. U vezi sa Mekinroom i AO, ti se sigurno sećaš meča sa Živojinovićem dok se AO još igrao na travi i oduševljenja australijske publike kad je Boba lagano jeo dok se Mekinro svađao sa sudijom :).

 

SaE

Cini mi se da je to bio Mark Peci.

 

Tvoji postovi razbijaju stereotipe na ovom forumu. Samo sam jednom na kratko bio u Australiji, iako sam radi sa prilicnim brojem Australaca. Neka tvoja zapazanje se u potunosti slazu sa mojim iskustvom. 

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
11 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ovde su teniske prenose sa tokijske olimpijade uzimali od neke britanske stanice pa su komentarisali neki Englezi koji su bili baš naklonjeni Đokoviću, probaću da proverim da li su ta dvojica koje si pomenuo. Džon Mekinro je bio ovde komentator na AO dve godine (smenjivao se sa Kurijerom po danima) i bio je baš naklonjen Đokoviću. U vezi sa Mekinroom i AO, ti se sigurno sećaš meča sa Živojinovićem dok se AO još igrao na travi i oduševljenja australijske publike kad je Boba lagano jeo dok se Mekinro svađao sa sudijom :).

 

SaE

Mekinro je naklonjen Djokovicu koliko i Beker ili Vilander, kako vetar duva. Sarlatansko komentarisanje. Ako nekog mogu da izdvojim kao izuzetno korektnog, to je onda Koreca, koji jos nosi breme prijateljstva sa Rafom, tim pre nosi i vecu tezinu.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, dùda said:

Kurijera bih odvojila tkđ od ekipe mekinro, beker , vilander.

Mnogo realniji i manje ostrašćen,  tj manje komentator trenutka

Naravno, ova trojica nastupaju nekad u rangu Rothenberga.

Link to comment
22 minutes ago, Lancia said:

Mekinro je naklonjen Djokovicu koliko i Beker ili Vilander, kako vetar duva. Sarlatansko komentarisanje. Ako nekog mogu da izdvojim kao izuzetno korektnog, to je onda Koreca, koji jos nosi breme prijateljstva sa Rafom, tim pre nosi i vecu tezinu.

Postoje znacajne razlike medju njima. Mekinro uvijek najvise hvali najboljeg. Tako je zadnjih 40 godina. Ako najvise hvali Novaka, onda je to zato sto je Novak najbolji.

 

Beker voli da bude u centru paznje. Osim toga, ima izrazito osjecaj za publiku kojoj se obraca i tako podesava svoje komentare. Shodno tome, Bekerovi komentari najmanje vrijedni.

 

Vilander pripada slavnoj svedskoj generaciji. Oni su bili najbolji na svijetu u svoje vrijeme. Osim toga, s pravom ili krivom, Svedjeni sebe smatraju nesto boljim od drugih. Vilanderu posebno tesko pada da su se pojavili tamo neki Nadal is Spanije, Medevedev iz Rusije, Novak iz Srbije, pa cak i Federer iz Svajcerske. Federera najalakse prihvata jer je Svajcerska na nivou Svedske. Naravno, najvise ga boli Novak koji dolazi s Balkana a balkanci su gastarbajteri u Svedskoj. I sad je odjednom, Novak bolji od svih Svedjana iz Vilanderovog doba, ukljucujuci i Borga. Da ucini stvari gorim, Novak se u mnogo cemu ponasa jako "svedski". Stalno uci, stalno se usavrsava, super je disciplinovan i na terenu i van. (Istini za volju, po ondosu prema poslu, Novak malo lici na Balkanca.)

 

Jednom, kad je Novak bio na vrhuncu , recimo 2016, Vilander je rekao: "Jednoga dana ce se Novak probuditi i nece mu se vise dati da tako disciplinovano radi!"  To se upravo desilo i Borgu i Vilander pa u manjoj mjeri i Edbergu. Medjutim, pokazuje se da je to puka nada. Vilander nikada nece oprostiti Novaku sto je u mnogocemu bolji Svedjanin od njega.

 

Edited by Stari tenis fan
Link to comment
28 minutes ago, Stari tenis fan said:

Postoje znacajne razlike medju njima. Mekinro uvijek najvise hvali najboljeg. Tako je zadnjih 40 godina. Ako najvise hvali Novaka, onda je to zato sto je Novak najbolji.

 

Beker voli da bude u centru paznje. Osim toga, ima izrazito osjecaj za publiku kojoj se obraca i tako podesava svoje komentare. Shodno tome, Bekerovi komentari najmanje vrijedni.

 

Vilander pripada slavnoj svedskoj generaciji. Oni su bili najbolji na svijetu u svoje vrijeme. Osim toga, s pravom ili krivom, Svedjeni sebe smatraju nesto boljim od drugih. Vilanderu posebno tesko pada da su se pojavili tamo neki Nadal is Spanije, Medevedev iz Rusije, Novak iz Srbije, pa cak i Federer iz Svajcerske. Federera najalakse prihvata jer je Svajcerska na nivou Svedske. Naravno, najvise ga boli Novak koji dolazi s Balkana a balkanci su gastarbajteri u Svedskoj. I sad je odjednom, Novak bolji od svih Svedjana iz Vilanderovog doba, ukljucujuci i Borga. Da ucini stvari gorim, Novak se u mnogo cemu ponasa jako "svedski". Stalno uci, stalno se usavrsava, super je disciplinovan i na terenu i van. (Istini za volju, po ondosu prema poslu, Novak malo lici na Balkanca.)

 

Jednom, kad je Novak bio na vrhuncu , recimo 2016, Vilander je rekao: "Jednoga dana ce se Novak probuditi i nece mu se vise dati da tako disciplinovano radi!"  To se upravo desilo i Borgu i Vilander pa u manjoj mjeri i Edbergu. Medjutim, pokazuje se da je to puka nada. Vilander nikada nece oprostiti Novaku sto je u mnogocemu bolji Svedjanin od njega.

 

Govorim o opstem utisku, za razliku od ove trojice, koji su podlozni uticajima i babavanga prognozama, Koreca je pravi potkovan komentator, koji nesebicno deli sa gledaocima svoje tenisko iskustvo.

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...