Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Just now, Tsai said:

Sve 5  al kad vec zameras sbbkbb nemojte pliz onda sbbkbb-ovati vi u smeru eh da su fedali bili na njegovom mestu ne bi im niko nista reko itditd

 

To vidi sa harperom. Ja mislim da je taj DQ bio potpuno nepotrebno teranje maka na konac, a šta bi se desilo Rafi ili Fedu u toj situaciji videćemo ako ikada dođu u nju.

  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, Heaviside said:

Ti si pisao da bi ga više cenio kada se ne bi predomislio i insinuirao da ljudi koji za to navijaju nemaju kičmu i stav tj. da ne mogu ni da pojme šta je to. Sad kažeš da i sam navijaš da se vakciniše. Malo si mi konfuzan da ti iskreno kažem.

 

Da, navijam da se vakcinise iz oportunistickih razloga ali cu ga vise ceniti ako se bude dosledno drzao svojih principa. Ne znam sta tu nije jasno. Ljudi koji ne razumeju zasto to radi su ti bez kicme i stava, takvim ljudima je nemoguce objasniti da covek moze u zivotu da uradi i nesto na svoju stetu ako se to sto bi uradio kosi sa njegovim principima. Naravno, mozemo diskutovati ako hoces i o smislu tih principa ali ne vidim cemu bi to koristilo. Tudji principi nisu moj predmet interesovanja, mogu da pokusam da razumem zasto ih neko ima ali ne mogu i ne zelim da se mesam u to do cega neko drugi drzi.

 

Uzgred, ova rasprava se jednostavno ne moze odvojiti od svega onoga sto mu se desavalo u Australiji i ne moze se imati stav da sve to nema nikakve veze ni sa cim nego, hajde sad da vidimo sta cemo. Mislim, moze ali nije posteno. Ovo sto se desilo je proizvelo odredjene posledice ne samo na statisticke brojke koje nisu toliko ni bitne, vec i po Novakovu reputaciju pa cak i bezbednost na sledecim turnirima.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

To vidi sa harperom. Ja mislim da je taj DQ bio potpuno nepotrebno teranje maka na konac, a šta bi se desilo Rafi ili Fedu u toj situaciji videćemo ako ikada dođu u nju.

 

Ne ni sa mnom, ja to nigde nisam napisao. Naprotiv, napisao sam da u slicnoj situaciji ni njih dvojica ne bi trebalo da budu diskvalifikovani jer je besmisleno da neko izgubi toliko zbog najobicnijeg sticaja okolnosti. To se, prosto, ne radi perjanicama sporta na dogadjajima koje organizujes.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Tsai said:

Ono sto jeste problem je po prvi put mi se cini da je mozda ovo sto se novaku dogodilo previse za njega i da nece imati snage da se vrati. Glavni rival uzima titulu na tvom slemu nakon sto te izbace sa njega pre pocetka i to diskrecionim pravom ministra. Videcemo. Pritom psiholoski treba da prelomi oko vakcine i ko zna jos sve cega. Definitivno najvece sranje u karijeri, a nije vise mlad

 

Kada je onomad najzad operisao lakat, pokazao je da itekako ume da ne bude zadrt. Probao je bez toga, udario u zid, izgubio neko vreme i onda uradio pravu stvar. Tako i sada, probao je da gura bez vakcine, udario u zid, izgubiće neko vreme i onda uraditi pravu stvar. Ako postoji nešto što je jače od njegove privrženosti alternativnoj medicini, to je njegova privrženost teniskim titulama. To je već jednom pokazao, zašto ne bi opet.

 

Uopšte ne isključujem opciju da će lagano da se bocne. Pri tome niko neće moći da ga keca zbog toga jer je u pitanju zaštićen podatak o kome nije dužan bilo kome da se pravda. Svinjarija koju su mu priredili u Australiji ima jednu dobru stranu - kupila mu je svako moralno pravo da sa medijima od danas pa zauvek bude u fazonu: "Možete da me pitate o tenisu i rado ću vam odgovoriti, a na svako slovo koje izustite o mom medicinskom kartonu javiće vam se moji advokati da se dogovorite oko ročišta".

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Redoran said:

 

Ako je sklon tome onda nemaš previše izbora osim da ga prihvatiš tako sklonogtm ili da batališ budalu. 

 

Mojne se ljutiš sad, ali ti baš često postavljaš stvari u neki šbb kbb svet u kojem bi on do sada imao 35 slemova da se vakcinisao, da je operisao lakat na vreme, da nije grlio drveće, da nije pogodio sudiju... Mislim, sve je to možda tačno ali da baba ima točkove bila bi autobus. To što bi ti na njegovom mestu uradio sve suprotno pa bi imao 35 slemova umesto 20, nije naročito jak argument iz prostog razloga što ti fali tih 20 slemova za početak.

 

Pitali smo već nekoliko puta: ko može da ti garantuje da bi on ikada dogurao, ne do 20 nego do 2 slema, da je u glavi posložen onako kako ti misliš da treba da bude? Šta ako je dogurao do 20 upravo zato što je ozbiljno ćaknut i da taj njegov čipset ima svoje benefite (20 slemova i svi mogući rekordi) ali isto tako i određenu cenu koja mora da se plati?

 

Jbg, nećemo nikada saznati šta bi bilo da je Novak Đoković savršena mašina po svačijem ukusu. Osim što sam ja prilično siguran da svi mi imamo neke nesavršenosti, pa ih eto ima i on. Shodno tome, ta priča kako svega ovoga ne bi bilo da je on savršen i da je sve u karijeri uradio savršeno umesto što je grešio, nema nikakvog smisla. Uradio je onako kako je uradio, poštuj ili ne poštuj.

 

Upravo tako. Sve ovo sa vakcinom me podseca na one price iz 2017. o tome kako treba da jede meso jer vidi kako se usukao i sta koje pizde materine glumi kad se zna da snaga na usta ulazi. Covek iza sebe ima neverovatnu karijeru izgradjenu u neobicno teskim uslovima i sad ce neko da dodje i da mrtav ozbiljan napise kako bolje od njega zna sta je za njega dobro i kakvu bi on karijeru mogao da ima da je ovakav ili onakav. Odakle tim ljudima toliko samopouzdanja da to mogu da tvrde nikad mi nece biti jasno.

Link to comment

Vezano za DQ zbog nekog pogođenog (sudija, publika, kamermani), to je diskreciono pravo sudije i organizatora turnira (supervizora) i najviše zavisi od reakcije povređenog, osim ako nema krvi ili ozbiljne, vidljive povrede ili nešto slično gde je nemoguće odglumiti nije mi ništa.

Znači i da loptica ozbiljno pogodi nekog, ako taj neko iskulira, nema DQ (primer Kirgijosa sad, rešio situaciju poklonjenim reketom, dete prestalo da plače). Ako ga ne iskulira, onda je najverovatnije DQ (sudijica na USO 2020).

 

 

  • +1 2
Link to comment
58 minutes ago, Redoran said:

 

Ako je sklon tome onda nemaš previše izbora osim da ga prihvatiš tako sklonogtm ili da batališ budalu. 

 

Mojne se ljutiš sad, ali ti baš često postavljaš stvari u neki šbb kbb svet u kojem bi on do sada imao 35 slemova da se vakcinisao, da je operisao lakat na vreme, da nije grlio drveće, da nije pogodio sudiju... Mislim, sve je to možda tačno ali da baba ima točkove bila bi autobus. To što bi ti na njegovom mestu uradio sve suprotno pa bi imao 35 slemova umesto 20, nije naročito jak argument iz prostog razloga što ti fali tih 20 slemova za početak.

 

Pitali smo već nekoliko puta: ko može da ti garantuje da bi on ikada dogurao, ne do 20 nego do 2 slema, da je u glavi posložen onako kako ti misliš da treba da bude? Šta ako je dogurao do 20 upravo zato što je ozbiljno ćaknut i da taj njegov čipset ima svoje benefite (20 slemova i svi mogući rekordi) ali isto tako i određenu cenu koja mora da se plati?

 

Jbg, nećemo nikada saznati šta bi bilo da je Novak Đoković savršena mašina po svačijem ukusu. Osim što sam ja prilično siguran da svi mi imamo neke nesavršenosti, pa ih eto ima i on. Shodno tome, ta priča kako svega ovoga ne bi bilo da je on savršen i da je sve u karijeri uradio savršeno umesto što je grešio, nema nikakvog smisla. Uradio je onako kako je uradio, poštuj ili ne poštuj.

 

Ovaj, naravno da nema šta da se ljutim, ali nešto me nisi dobro razumeo.

 

Ja uopšte ne mislim da su to sigurno osvojeni slemovi, ni US ni AO. Ali složićemo se, bio je veliki favorit na oba? Evo, reci mi, da li vidiš neki scenario u kom jebeni Nadal dobija Novaka na tri dobijena na AO? Ja ga iskreno ne vidim. Što ne znači da bih ga mrzeo da taj meč eventualno Đoković izgubi, naravno da ne bi. Čak šta više, kada su drugi govorili kako je glupo izgubio taj i taj slem, ja sam govorio da je i on tako sišao sa ivice noža X puta i osvajao i slemove i turnire i da je to neki balans koji mora da postoji.

 

Da li znaš za sličan slučaj u istoriji tenisa da igrač koji žestoko juri na titulu bezpogovornog GOAT-a napravi takvu glupost kao to gađanje sudije i da zbog toga bude izbačen sa turnira? Nevezano čak i za samo tenis kao sport, takve stvari se ekstremno retko dešavaju i moramo priznati da su poprilično glup razlog da sam sebe diskvalifikuješ sa turnira. Da li sam i posle toga navijao za njega? Naravno da jesam.

- Ono što mu takođe ne ide u prilog: na istom tom US Openu je već nekog pogodio na tribinama i to par koji je sedeo praktično sam na tribini. Mrzi me da tražim, ali kačio sam već kada smo o tome pričali ranije

- na nekoj od KZŠ ga je novinar pitao dokle će da napucava lopticu "kad tad će nekoga pogoditi"? 

- već je tu krenuo fajt Novak ATP, dakle ima reputaciju koga ga prati u tom smislu, ceo svet ga je već solidno pljuvao posle svega oko covida i on čovek opet dozvoli sebi takvu glupost. 

 

Naravno da će da mi bude žao, sve to pričam jer mi je žao, ne jer ga mrzim ili ga "više ne volim". Valjda to što ga poštujem i navijam za čoveka ne znači da ne smem da pisnem na njegov račun.

Isto tako, naravno da će da mi bude žao kada zbog jebene vakcinacije koja traje 2 sekunde može:

 

- sebi da totalno olakša covid status i u potpunoj opuštenosti i miru se sprema za turnire u jednoj od 2 ,3 godine koliko mu je karijere ostalo

- da se spase celokupne ujdurme zatvaranja, suđenja i koječega

- da izbegne da bude idol i mesija avaksa (danas mi drugarova devojka priča kako je on tu ispao BOG, rekoh kako bog, kad nije dobio ništa, a sve je izgubio? Džabe... Njoj je ispao bog jer je avaks jbg i nije se predao svetskim zlobnicima što nam uvaljuju vakcine)

- da spreči Nadala da mu pobegne za jedan slem onda kada to i sam Nadal najmanje očekuje, a znamo svi da Novak tu prednost želi više nego bilo ko

- da spreči Medvedeva potencijalno da bude no. 1  

 

Itd, itd. Ima tu još mnogo stvari koje je izgubio. 

Mislim da kao njegov navijač imam pravo da žalim što NoĐo zahvaljujući svom temperamentu (iako sam u potpunosti svestan da ga to čini i pobednikom, i šampionom itd, to ipak ne znači da treba sudije u grkljan da gađa) i antivakserizmu na neki način sebe košta potencijalna dva trofeja u momentu kada je izraziti favorit za oba, ok, možda ne izraziti ali svakako najveći.

Msm da je to moje pravo i možete slobodno da prestanete da mi ga uskraćujete jer ne zanima me šta o tome misli i On i Tata mu, mama i braća, harper ili bilo ko peti.. 

Na stranu što je vakcinacija jedna jako ozbiljna stvar, znači to nije pitanje da li je vegan ili mesožder, komunista ili desničar već su tu stvari poprilično jasne, kao i koliku štetu su avaksi generalno napravili za ove dve godine. I sad što je on, da pričam da je car? Pa jebe mi se, što se tiče vakcine, dečko je idiot, pogotovu on koji je baš zbog toga doživeo sve što je doživeo i potencijalno će sebe da penzioniše i uskrati sebi koju titulu ili GS samo da ostane dosledan svom stavu. Molim da mi niko ne kaže šta tebe briga za te titule, ja garnatujem da NJEMU te titule znače više nego bilo kome. Što opet govori koliko je zadrt i zaslepljen svojim avaks porivom.

Molim se, pak, da se cijepi. I da bi nastavio da igra i drao ih sve ponovo, i jer je to ispravna stvar učiniti kada je epidemija u toku koja je pobila milione ljudi. 

Amin.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, stray cat said:

Vezano za DQ zbog nekog pogođenog (sudija, publika, kamermani), to je diskreciono pravo sudije i organizatora turnira (supervizora) i najviše zavisi od reakcije povređenog, osim ako nema krvi ili ozbiljne, vidljive povrede ili nešto slično gde je nemoguće odglumiti nije mi ništa.

Znači i da loptica ozbiljno pogodi nekog, ako taj neko iskulira, nema DQ (primer Kirgijosa sad, rešio situaciju poklonjenim reketom, dete prestalo da plače). Ako ga ne iskulira, onda je najverovatnije DQ (sudijica na USO 2020).

 

 

Pa da, i sudija koji je diskvalifikovao Šapovalova je to uradio u dogovoru sa direktorom turnira. Bilo je naravno jasno šta će da odluče ali nije baš da je sudija istog momenta uzeo mikrofon i objavio diskvalifikaciju po pravilniku.

 

Jedino kada je Fed iz teške nesmotrenosti zveknuo klinca lopticom u međunožje, nikom nije palo na pamet ni da ga usmeno opomene a kamoli da se konsultuje oko mogućeg penala. Svi prisutni se isprevijali od smeha uključujući Feda, komentatori utvrdili da je veliki šampion klincu učinio čast ovim gestom i mali sada ima o čemu da priča ćaletu i kevi kada se vrati kući.

  • +1 4
Link to comment

Netflix nema pojma ako Helen Mirren ne bude glumila babu alkosa

i da ubace 2-3 epizode u fazonu baba ipak podnela tužbu. pa kao Nolo uzima završnu reč: "vi ovde igrate taj bezbol, cilj igre je da se loptica iz sve snage bubne u publiku, a ta loptica može bukvalno da ubije ako te potrefi nezgodno. Jebete me samo zato što sa Srbin a Mihajlo Pupin vam je doneo bezbol. Kod nas se to zove banatske šore, znate. A sad ću vam predstaviti sad moju teoriju treće loptice..."

 

  • +1 1
  • Haha 2
  • -1 1
Link to comment
7 hours ago, Stari tenis fan said:

Ista su pravila.

 Jeste pravila su ista, ali diskvalifikacija nije automatska vec diskreciono pravo "tournament referee" - onaj gospodin sto je izasao na teren na USO

 

Inace da je automatska bilo bi mnogo vise diskvalifikacija, ukljucujuci i ovo sto je pre par postovao uradio Federer

Vrlo slicna situacija, samo sa kamermanom je bila pre tog USO kada je neko slicnim udarcem pogodio kamermana, takodje u glavu

 

Razlika izmedju svih ovih pogadjanja lopticom je ponasanje osobe koja je pogodjena. Da ne ulazimo u to da li je ta linijska sudinica glumila, teatralno odreagovala ili sta vec, ona je reagovala drugacije od namevednog kamermana, i tog "Rodzerovog" skupljaca loptica. zato je odlkuka drugacija

Link to comment

 

6 hours ago, Redoran said:

Pitali smo već nekoliko puta: ko može da ti garantuje da bi on ikada dogurao, ne do 20 nego do 2 slema, da je u glavi posložen onako kako ti misliš da treba da bude? Šta ako je dogurao do 20 upravo zato što je ozbiljno ćaknut i da taj njegov čipset ima svoje benefite (20 slemova i svi mogući rekordi) ali isto tako i određenu cenu koja mora da se plati?

 

Nema ni 24 sata otkako je čovek koji nema manevre u glavi osvojio 21. slem. Da ne pričamo da ima još jedan kome je sve posloženo koji je osvojio 20. Nije tajna (makar meni nije bila, to sam i napisao prošle godine posle RG) da je jedina prepreka Novaku njegova glava. Naravno, tada niko nije mogao da pomisli da će to što je smislio dobiti epilog u trogodišnjoj zabrani ulaska u Australiju.

 

Ej, juriš da osvojiš najviše slemova u istoriji, o tome si pričao cele 2021 godine, i sad ne možeš da igraš na jednom od cetiri do 2025 - i to baš na onom na kome si osvojio pola slemova! Ti možeš da praviš konstrukcije da je Nole “samo” jedan ekscentrik, a ekscentricima se prašta to što su malo ćaknuti jer su inače vanserijski u onome šta rade. Ali on to nije, jer cak ni Van Gog, ekscentrik par ekselans, nije čekićem smrskao sebi ruku da ne može da slika, nego je odsekao uvo. 

 

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
6 hours ago, stray cat said:

Vezano za DQ zbog nekog pogođenog (sudija, publika, kamermani), to je diskreciono pravo sudije i organizatora turnira (supervizora) i najviše zavisi od reakcije povređenog, osim ako nema krvi ili ozbiljne, vidljive povrede ili nešto slično gde je nemoguće odglumiti nije mi ništa.

Znači i da loptica ozbiljno pogodi nekog, ako taj neko iskulira, nema DQ (primer Kirgijosa sad, rešio situaciju poklonjenim reketom, dete prestalo da plače). Ako ga ne iskulira, onda je najverovatnije DQ (sudijica na USO 2020).

 

 

O tome pričam sve vreme, nije baš da je neko utvrđeno pravilo ako dobrim delom zavisi i od reakcije povređenog jer ostavlja prostor različitim odlukama za slične situacije.

Još kada se na to doda i diskreciono pravo vajnih poštenjačina...:fantom:

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, nssar said:

 Jeste pravila su ista, ali diskvalifikacija nije automatska vec diskreciono pravo "tournament referee" - onaj gospodin sto je izasao na teren na USO

 

 

"Tournament referee" je izasao samo da bi Nobak prihvatio odluku bez skandala. Ipak je on broj jedan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...