Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

9 minutes ago, Friend said:

Sve sto je trebalo da AUS vlasti urade je da na vreme kazu narodu da dolaze vrhunski klovnovi da ih zabavljaju te da je njihov vakcinalni status realno nebitan koliko je bitan PCR test na ulasku za tih 15 dana boravka.

 

i da ce biti u karantinu, bez obzira na vakcinaciju (Shapovalov).

sve kao prosle godine kad su imali bolju situaciju.

Link to comment
15 minutes ago, Heaviside said:

nema potrebe da se izvinjavas, pogotovu ne meni. ne pobijas moja uverenja vec ono sto sam ja interpretirao kao Novakovo uverenje. 

pogresno si razumeo ovo prvo- pisao sam o uverenju da njegov odlazak na turnir ne ugrazava nikoga, odgovarajuci na post koji se time bavi.

pogresno si razumeo i ovo drugo - nije se odnosilo na australiju konretno nego generalno i tacno je, masa jeste protiv njega skoro uvek i to sto ce da bude protiv njega ponovo, ovaj put u australiji, mu verovatno nije predstavljalo neki veliki problem.

post je bio pokusaj da se predstavi njegov nacin razmisljanja, motivisan ovde postavljenim clankom  iz vasington posta i filozofovim upisom. da bih izbegao taj n-ti krug vrednosnog odredjivanja sam i naglasio kako stvari izgledaju iz moje perspektive i da sam ubedjen da je filozof u pravu, a zatim jos jednom naglasio da sledi pokusaj da se predstavi Novakova perspektiva.

mozda je trebalo da ponovim po stoti put da sam tri puta vakcinisan, da mi se zena vakcinisala tokom trudnoce i da svuda nosim FFP masku.

 

okej, prihvatam, onda je ono sto sam napisaLA;) usmereno novakovom uverenju.

 

i okej to drugo, ono na sta sam se ja pozvala jeste to da je u australiji bio veoma prihvacen i da ovde masa nije bila protiv njega. 

nadam se da to malo pojasnjava stvari. 

 

plus, sto se mene tice nema potrebe da naglasavas svoj pristup apropo vakcinacije. ovde je prica o novaku. mogu samo da dodam da je steta sto on nema isti pristup tome kao ti i tvoja porodica. 

 

Edited by roksi
Link to comment

 Off topic:

Spoiler

Ono što je @Stari tenis fan spomenuo za Mihaila Talja, da je imao nekorektna odigravanja, nije se precizno izrazio. Talj je mnogo često odigravao sumnjive žrtve figura za koje se, tj za neke od njih, utvrdilo (kasnijom analizom) da nisu korektne (da su greške u odigravanju), u smislu da je protivnik mogao bolje da odigra i da na osnovu baš tog poteza (žrtve figure) dobije partiju (a u stvarno odigranoj partiji je izgubio).

Ali, mnogo je više Taljevih "sumnjivih" žrtvi, za koje se (do pojave kompjuterskih programa par puta jačih od Karlsena, sadašnjeg svetskog šampiona) nije našlo odigravanje koje bi dokazalo da su greške, tj. posle nekih 10ak i više poteza (u naknadnim analizama), nije bilo jasno da l' je postojala kompenzacija ili je bila greška.

 

 

On topic:

mislim da se greši što se predviđa da će vakcinacija na ostalim slemovima biti obavezna, bez izuzetaka i da nevakcinisani NĐ neće imati pravo nikako digra. Nijedan organizator slema neće da propusti priliku, ni po koju cenu, da se baš kod njih odigra meč koji bi direktno odlučio ko će uzeti 21. slem.

 

Bar meni, bilo je jasno da će NĐa da deportuju kada sam video Nadala u njegovom delu žreba, pre finala.

 

Tkd, ako Oziji to neće, nije im bitno u opštem poretku stvari, rulzarurz, mnogo smo se propatili i to, OK, ali ko zna, možda 'oće drugi, možda će NĐ i dalje da se tvrdoglavi, možda mu se i isplati da tvrdi pazar.

Link to comment
12 hours ago, vememah said:

“He can’t come if he doesn’t respect a rule that applies to spectators, ball boys and girls and people running boutiques at the French Open. In what world would we be living if, just because you are a star, you can break the rules?”

Ovo je lajtmotiv na kojem se Novak nasukao u australskim medijima, pa onda vrlo brzo, još dok je bio na letu, i među političarima, kad im je čilog i zdravog izgleda preko instagrama dovoljno rano crno na bijelo dao do znanja da se očito nije vakciniso, a što je točno posrijedi, to treba iščeprkati.

 

Što će se dogoditi kad se ono što je već kronično tinjalo u Australiji razgori u akutnoj fazi predvidio je @Gojko & Stojko, nije bilo ni preteško

 

Sad kad su Australci uspješno obavili to što su namjeravali, bauk tog popularnog lajtmotiva kruži planetom i pojavit će se gotovo svugdje gdje ima korone i mjera protiv nje.

Link to comment
4 hours ago, Leia said:


To je taj sportski duh :lolol:

Pa samim tim je priznao da nije nikakav promoter nekih vrednosti, zdravog zivota, principa itd itd nego cirkusant koji zabavlja elitu koja to moze da plati

 

 

Kakve veze imaju vrednosti s tim? Ovde se radi o raspodeli profita a on se rasporedjuje od onoga sto turnir zaradi. Ako zenski turnir zaradi manje od nagradnog fonda za igrace na muskom turniru ko mislis da treba da doplati da bi zenski nagradni fond bio isti muskom? Drzava? Vanzemaljci? Novak Djokovic? Rafael Nadal (kojeg si, uzgred budi receno, komentarisala ali da to otpisemo na padobranstvo i neznanje)?

 

Aliz Korne je jedna od retkih teniserki i tenisera koja ne samo da je podrzala Djokovica ovih dana vec je poentirala da je nefer da se niko od igraca i igracica ne oglasava u njegovu odbranu a on nikad nije propustio da skoci u odbranu drugih. Sta mislis, sta ona zna sto ti ne znas?

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Meni se sad u tu teoriju ne uklapa Novakova druga žalba. Ako je sve bilo dogovoreno kako ne bi još svašta nešto isplivalo, on je svakako morao biti uključen u taj dogovor i daleko više bi mu se isplatilo da je odmah po ministrovoj intervenciji napustio Australiju bez onog drugog rijaliti cirkusa. Advokati su mu svakako predočili da mu šanse na drugom ročištu teže nuli, i da mu je mnogo bolje da ode neporažen pred sudom. Ovo ćeranje do samog kraja ne deluje baš kao deo nekog dogovora iza zavese.

 

Ma, te teorije o nekom tajnom dogovoru na najvisem nivou su ordinarne spekulacije, niti se mogu dokazati niti ista nagovestava da su ikada postojale. Tumaci se uzdrzanost jebene Ane Brnabic kao deo te spekulacijske skarabudzevine, kao da svi ne znamo da ona ne moze ni kafu da naruci bez deset minuta mucanja i pola sata iscudjavanja da bi na kraju narucila - caj.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Stari tenis fan said:

To je u osnovi tacno. Ali ako je tako, onda je ministrova odluka dubiozna. Pitanje je zasto se Novak jednom izjavom nije distancirao od antivaksera.

 

Inace, clanak vidim kao pocetak gradjanja mostova prema Novaku. 

 

Clanak je oportunisticko smece. U fazonu, sad kad smo se otarasili Djokovica da ga jos malo iskoristimo protiv nasih antivaksera govoreci o njemu tacno suprotno od onoga sto smo govorili dok je bio tu i na osnovu cega smo ga izbacili iz zemlje. Zasto frajer nije napisao ovakav tekst pre odluke?

  • +1 1
Link to comment
Just now, harper said:

 

Kakve veze imaju vrednosti s tim? Ovde se radi o raspodeli profita a on se rasporedjuje od onoga sto turnir zaradi. Ako zenski turnir zaradi manje od nagradnog fonda za igrace na muskom turniru ko mislis da treba da doplati da bi zenski nagradni fond bio isti muskom? Drzava? Vanzemaljci? Novak Djokovic? Rafael Nadal (kojeg si, uzgred budi receno, komentarisala ali da to otpisemo na padobranstvo i neznanje)?

 

Aliz Korne je jedna od retkih teniserki i tenisera koja ne samo da je podrzala Djokovica ovih dana vec je poentirala da je nefer da se niko od igraca i igracica ne oglasava u njegovu odbranu a on nikad nije propustio da skoci u odbranu drugih. Sta mislis, sta ona zna sto ti ne znas?


Hvala sto potvrdjujes moj stav da je profesionalni sport samo skup cirkus za nekolicinu ego tripera i njihove neizivljene fanove :fantom:

 

Ja naravno ne mogu znati zasto tacno Novak nema vise podrske od svojih kolega, ali mogu pretpostaviti da se retko kome stavlja na kocku tesko stecen imidz u tom svetu, da je barem zbog neceg gde je taj neupitno u pravu pa i da razumem, nego zbog necijeg blentavog odbijanja da se vakcinise usred pandemije. 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, Redoran said:

 

Upravo. Novak je u trenutku te izjave bio na čelu saveta igrača, tako da je više nego izvesno da ista odražava neko generalno stanovište koje među njima vlada ("braća smo ali nam kese nisu sestre"). Nadal se naravno konsultovao sa svojim PR timom koji mu je objasnio kako da predstavi čašu kao polupunu a ne polupraznu, Novak krenuo da objašnjava nekim svojim rečima i to je to.

 

Pa ipak, sada kada je u blatu dobio je prilično jasnu podršku od nekolicine svojih koleginica, a neke decidirano odbijaju medijske zahteve da ga cipelare. Čak i u vreme te izjave su ga mnogo manje cipelarile aktivne igračice a mnogo više neke bivše koje su našle uhlebljenje u industriji polaziracije društva po svim mogućim i nemogućim pitanjima.


Ovaj bold bi mogli da uklesu na spomenik njegovoj sada vrlo izgledno pokojnoj karijeri :fantom:

 

Ne pratim narocito pravo da ti kazem ko ga je od sportista cipelario pa tesko mogu da izvodim neke zakljucke, ali cenim stav Ane Ivanovic da se ne oglasava povodom celog ovog cirkusa iako je Novakovi svedoci zbog toga razvlace na vrlo bedan nacin.

Link to comment
5 minutes ago, Leia said:


Hvala sto potvrdjujes moj stav da je profesionalni sport samo skup cirkus za nekolicinu ego tripera i njihove neizivljene fanove :fantom:

 

Ja naravno ne mogu znati zasto tacno Novak nema vise podrske od svojih kolega, ali mogu pretpostaviti da se retko kome stavlja na kocku tesko stecen imidz u tom svetu, da je barem zbog neceg gde je taj neupitno u pravu pa i da razumem, nego zbog necijeg blentavog odbijanja da se vakcinise usred pandemije. 

 

gde je granica izmedju ima i nema podrsku? dosta kolega mu je javno dalo podrsku. manji broj suprotno.

vecina cuti.

 

a zasto cuti? mozda zbog ovoga

 

Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Hvala sto potvrdjujes moj stav da je profesionalni sport samo skup cirkus za nekolicinu ego tripera i njihove neizivljene fanove :fantom:

 

Ja naravno ne mogu znati zasto tacno Novak nema vise podrske od svojih kolega, ali mogu pretpostaviti da se retko kome stavlja na kocku tesko stecen imidz u tom svetu, da je barem zbog neceg gde je taj neupitno u pravu pa i da razumem, nego zbog necijeg blentavog odbijanja da se vakcinise usred pandemije. 

 

Ne, ne potvrdjujem taj tvoj stav niti mu se protivim, tvoj stav je samo tvoj problem.

 

Sto se drugog pasusa tice, nisi razumela na sta odgovaras a meni danas nije dan za objasnjavanje ociglednog, reci cu ti samo jednu stvar koja ce ti mozda nesto razjasniti. PTPA koji je Novak osnovao je organizacija i za tenisere i za teniserke napravljena sa namerom da se izbori za status i jednih i drugih. Trenutno su teniseri i teniserke odvojeni u ATP i WTA, dve posebne organizacije koje organizuju posebne turnire sa posebnim nagradnim fondovima. Ono sto "pametni" (komicno je sta mi danas proglasavamo za pamet, princip i vrednost) rade je da lezerno izjave da svi treba da budemo jednaki i za pola minuta zaborave sta su izjavili. Ono sto glupi kao Novak rade je da prepoznaju diskriminaciju i pokusaju da urade nesto da je uklone. Zato su ti pametni danas opstevoljeni idoli i role modeli za sve a Novak je kriminalac i terorista kojeg treba blatiti i napadati za sve i svasta.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Ne, ne potvrdjujem taj tvoj stav niti mu se protivim, tvoj stav je samo tvoj problem.

 

Sto se drugog pasusa tice, nisi razumela na sta odgovaras a meni danas nije dan za objasnjavanje ociglednog, reci cu ti samo jednu stvar koja ce ti mozda nesto razjasniti. PTPA koji je Novak osnovao je organizacija i za tenisere i za teniserke napravljena sa namerom da se izbori za status i jednih i drugih. Trenutno su teniseri i teniserke odvojeni u ATP i WTA, dve posebne organizacije koje organizuju posebne turnire sa posebnim nagradnim fondovima. Ono sto "pametni" (komicno je sta mi danas proglasavamo za pamet, princip i vrednost) rade je da lezerno izjave da svi treba da budemo jednaki i za pola minuta zaborave sta su izjavili. Ono sto glupi kao Novak rade je da prepoznaju diskriminaciju i pokusaju da urade nesto da je uklone. Zato su ti pametni danas opstevoljeni idoli i role modeli za sve a Novak je kriminalac i terorista kojeg treba blatiti i napadati za sve i svasta.


Naravno da ovim potvrdjujes moj stav o profesionalnom sportu svidjalo se tebi to ili ne, jer ako se sve vrti oko toga da ko je popularniji taj zgrce vise kinte - tu nema traga od sportskog duha, solidarnosti, nekakve radosti igre i takmicenja.

Tako da je sve to zajedno jedan veliki bullshit i definitivno ne razumem nikog ko se u to emocionalno investira.

 

Nisam ja tebi trazila nikakva  objasnjenja i odgovorila sam ti sasvim jasno na tvoje pitanje iz drugog pasusa prethodnog posta. A ako se Novak s jedne strane bori protiv diskriminacije a s druge strane ispaljuje izjave kao ona koju sam spomenula onda on malo treba da se dogovori sam sa sobom sta su mu ciljevi i kako da ih promovise.
Ili jos bolje, pazi sad - da plati neki profi PR a ne da svako malo prosipa neke budalastine

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...