Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

4 minutes ago, Ros said:

 

tad je i joe biden isto to govorio, i mnogi drugi iz "boljih" kuca

mislim, april 2020?!

 

Nešto se ne sećam da je Bajden nešto komentarisao na temu memorije vode, doduše ne bi me čudilo.

 

Šalu na stranu, za razliku od vrlog komšije Gojka&Stojka, ja zaista ne mislim da je on baš toliko "hipik" (mada ima i tu notu) koliko prebiva u nekom adolescentnom "libertarijanizmu" (dodatno podstaknuto čaurom u kojoj živi praktično ceo život, u čemu njegov "Đoković fam" ima posebno negativnu ulogu.).

  • +1 8
Link to comment
44 minutes ago, Redoran said:

Meni se sad u tu teoriju ne uklapa Novakova druga žalba. Ako je sve bilo dogovoreno kako ne bi još svašta nešto isplivalo, on je svakako morao biti uključen u taj dogovor i daleko više bi mu se isplatilo da je odmah po ministrovoj intervenciji napustio Australiju bez onog drugog rijaliti cirkusa. Advokati su mu svakako predočili da mu šanse na drugom ročištu teže nuli, i da mu je mnogo bolje da ode neporažen pred sudom. Ovo ćeranje do samog kraja ne deluje baš kao deo nekog dogovora iza zavese.

To je tacno. tesko je uklopiti drugu zalbu. Ipak nije nemoguce. Zamisli da dogovor kaze sljedece:

"Mi necemo preduzimati dalje mjere ako se javnost smiri. Ako se ne smiri, necemo imati izbora. U tom slucaju mozda moze da nam pomogne Novakova izajava!"

 

Zsato onda zalba koja je Novaka kostala pola miliona i nijee imala izgleda na uspjeh? Bex podnosenje zalbe, izgledalo bi da Novak nije ucinio sve sto je moguce da ostane. Iz nekog razloga, njemu je trebalo da ucini sve!

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Nije se on ni dogovarao, nego dve vlade. Kao što je Dežulović napisao, njega su mogli da jure na dva načina, prvi je loš samo za njega a drugi i za državu Srbiju i sve stanovnike koji bi negde da putuju u doba korone. Ja sam već rekao da je ovo ispalo bolje po njega, za Australiju (i svet) je ispao ekscentrični bogataš koji smatra da za njega srpska i australijska pravila ne važe, umesto oportunističkog lažova i falsifikatora u drugom slučaju, plus je izbegao da se suoči sa zvižducima publike kojih bi bilo i bez čitave egzibicije Morisona i njegove ekipe i dobar deo posmatrača će da smatra da je ostao moralni pobednik.

 

SaE

Apsolutno si u pravu. Kad se uzme atmosfera kakva je bila u srijedu 12. janura (najbolje je ocrtavaju ono dvoje novinara snimljenih kako razgovaraju privatno), sve se zavrsilo relativno dobro, cak jako dobro. On je izbacen na osnovu jedne dubiozne politicke odluke. Cak je i ministar u obrazlozenju rekao da su mu papiri cisti!

Link to comment
10 minutes ago, hefaca said:

U zemlji, u kojoj se cima veza za bilo sta, cak i za najmanji pregled (ono 5 min. krace cekanje), pozajmljuju sertifikati, uzimaju lazna bolovanja, jedan problematicni pcr u visem interesu (ne vise od toga) ne predstavlja neki problem. 

Jedna kolegica serovala Bixi Srbljanovic, umalo da napisem da je bolovanje provela na Sri Lanki. Al' eto nisam. U visem interesu. 

Btw, zasto Nadal izgleda ko vostana figura? Ko da je imao 15 operacija. Ovaj nas nece lakat doperise...

 

Malopre na timskom sastanku nevakcinisana koleginica pita kako ona sad može da dobije sertifikat ako hoće nekad u kafanu, ja krenem da objasnim da može da uradi test, nevakcinisani kolega me poklopi i kaže joj da samo prekopira sertifikat od druge ženske osobe, ionako niko ne proverava lične dokumente. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

 

Malopre na timskom sastanku nevakcinisana koleginica pita kako ona sad može da dobije sertifikat ako hoće nekad u kafanu, ja krenem da objasnim da može da uradi test, nevakcinisani kolega me poklopi i kaže joj da samo prekopira sertifikat od druge ženske osobe, ionako niko ne proverava lične dokumente. 

Imam utisak da će se korona završiti i zaboraviti pa tek kroz nekoliko godina će se neko setiti da ukine ovu glupu meru za ugostiteljske objekte.

Link to comment
8 minutes ago, Indy said:

Nešto se ne sećam da je Bajden nešto komentarisao na temu memorije vode, doduše ne bi me čudilo.

 

Šalu na stranu, za razliku od vrlog komšije Gojka&Stojka, ja zaista ne mislim da je on baš toliko "hipik" (mada ima i tu notu) koliko prebiva u nekom adolescentnom "libertarijanizmu" (dodatno podstaknuto čaurom u kojoj živi praktično ceo život, u čemu njegov "Đoković fam" ima posebno negativnu ulogu.).

Ovo "hipik" je samo terminologija za ljude koji žive u Bajron Beju i okolini (tj. Nimbinu), po tvom pominjanju memorije vode očigledno je da znaš o čemu se radi. Verovatno ti je poznato da je u tom kraju procenat dece vakcinisane dečjim vakcinama najmanji u Australiji, a da odskoro ugledajući se na Krisa Hemsvorta tamo dolaze i holivudski Amerikanci sa pogledima sličnim Gvinet Paltrou. Pri čemu sigurno znaš u Melburnu nekoga ko se loži na takve stvari, Đokovićev Četojević je jedan od takvih (sve ovo kao suprotnost desničarskim tj. libertarijanskim protivnicima obaveznih vakcina kao što je Met Kanavan i onaj Džordž Kristensen), pa onda i Đoković.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Ros said:

To je u osnovi tacno. Ali ako je tako, onda je ministrova odluka dubiozna. Pitanje je zasto se Novak jednom izjavom nije distancirao od antivaksera.

 

Inace, clanak vidim kao pocetak gradjanja mostova prema Novaku. 

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Stari tenis fan said:

...

Inace, clanak vidim kao pocetak gradjanja mostova prema Novaku. 

 

Mislim, a nek' malo sačekaju sa izgradnjom, nema ni dva dana kako su ga deportovali kao da će celu Australiju da zarazi i izazove antivaks revoluciju.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Sve što je bilo potrebno je da kaže kako neće učestvovati na ovogodnišnjem AO zbog restriktivnih pravila za učešće, i mirna Bačka.

Eh, ali 21. gren slem je bio tako primamljiv...

Ili da se vakciniše. Tako to izgleda iz moje i tvoje perspektive i ja, podrazumeva se, sam ubeđen da smo u pravu. Iz Đokovićeve perspektive, on nikoga ne ugrožava svojim odlaskom tamo. Želi taj 21. slem više nego išta, to mu je životna misija (meni to i nije za posprdni ton, al nije ni bitno) i nije obraćao pažnju na to šta će masa da misli o svemu temu - uveren je da nikoga ne ugrožava, a masa je uvek protiv njega. 

  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Heaviside said:

uveren je da nikoga ne ugrožava, a masa je uvek protiv njega. 

 

izvini ali sasvim pogresno uverenje, i jedno i drugo. prvo: pcr test, ugrozavanje dece/ljudi u srbiji s kojima je bio u kontaktu kada je znao da je zarazen. ili je test bio lazan - u tom slucaju izvire problem laziranja pcr-a, dakle krivicno delo).

 

i drugo, nije tacno makar ovde u aus, vecina ga je ovde do sada bas gotivila. 

Edited by roksi
  • +1 3
Link to comment
23 minutes ago, Sammael said:

 

Malopre na timskom sastanku nevakcinisana koleginica pita kako ona sad može da dobije sertifikat ako hoće nekad u kafanu, ja krenem da objasnim da može da uradi test, nevakcinisani kolega me poklopi i kaže joj da samo prekopira sertifikat od druge ženske osobe, ionako niko ne proverava lične dokumente. 

Ja govorim o vakcinisanoj osobi, koja zloupotrebljava bolovanje i daje svoj sertifikat. Ali nije javna osoba, pa ne siri los uticaj, cak propoveda da je Djokovicevo muljanje nedopustivo i niko nije iznad zakona, sem izgleda obicnih smrtnika.

Zelim da verujem da je forum pun moralnih gromada. Priznajem, ja nisam! 

Link to comment
59 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Još jedno podsećanje za sportski svet koji ne prati redovno korona deo foruma, moji postovi iz oktobra o Đokoviću i vakcinaciji i predstojećem AO - prvi i drugi.

 

SaE

Sto tebe nije uzeo za savjetnika? 

 

Salu na stranu, iako si ti i izuzetno informisan i izuzetno artikulisan, to sto si napisao prije 3 mjeseca nije bila bas takva tajna. To je Novak skoro sigurno znao. U cemu je problem? Dijelom arogancija (poruka prije ukrcavanja u avion), ali mora biti jos nesto. Mozemo samo da nagadjano.

 

*Tvoja teorija o Cetojevicu moze da bude tacna. Interesantno, moja zena koja ima izuzetnu inticiju, mi je odmah isto rekla.

*Hipohondrija?

*Uticaj koji na njega imaju razni alternativci ukljucujuci i Jelenu?

Edited by Stari tenis fan
  • +1 1
Link to comment

ljudi stavove o bilo čemu formiraju mnogo složenije od pretresanja racionalnih argumenata. u stvarnom životu, na forumu, društvenim mrežama i slično.

uglavnom se među informacijama traže one potkrepljuju već formiran stav. rasprave su uglavnom mentalna/verbalna gimnastika, stavovi ostaju isti a koreni su im u nasleđu, porodici, socioekonomskom statusu, obrazovanju itd.

novak je više kao projektivni test, svako uzme šta mu treba :fantom:

  • +1 2
Link to comment

Sve sto je trebalo da AUS vlasti urade je da na vreme kazu narodu da dolaze vrhunski klovnovi da ih zabavljaju te da je njihov vakcinalni status realno nebitan koliko je bitan PCR test na ulasku za tih 15 dana boravka.

  • +1 3
Link to comment
21 minutes ago, roksi said:

 

izvini ali sasvim pogresno uverenje, i jedno i drugo. prvo: pcr test, ugrozavanje dece/ljudi u srbiji s kojima je bio u kontaktu kada je znao da je zarazen. ili je test bio lazan - u tom slucaju izvire problem laziranja pcr-a, dakle krivicno delo).

 

i drugo, nije tacno makar ovde u aus, vecina ga je ovde do sada bas gotivila. 

nema potrebe da se izvinjavas, pogotovu ne meni. ne pobijas moja uverenja vec ono sto sam ja interpretirao kao Novakovo uverenje. 

pogresno si razumeo ovo prvo- pisao sam o uverenju da njegov odlazak na turnir ne ugrazava nikoga, odgovarajuci na post koji se time bavi.

pogresno si razumeo i ovo drugo - nije se odnosilo na australiju konretno nego generalno i tacno je, masa jeste protiv njega skoro uvek i to sto ce da bude protiv njega ponovo, ovaj put u australiji, mu verovatno nije predstavljalo neki veliki problem.

post je bio pokusaj da se predstavi njegov nacin razmisljanja, motivisan ovde postavljenim clankom  iz vasington posta i filozofovim upisom. da bih izbegao taj n-ti krug vrednosnog odredjivanja sam i naglasio kako stvari izgledaju iz moje perspektive i da sam ubedjen da je filozof u pravu, a zatim jos jednom naglasio da sledi pokusaj da se predstavi Novakova perspektiva.

mozda je trebalo da ponovim po stoti put da sam tri puta vakcinisan, da mi se zena vakcinisala tokom trudnoce i da svuda nosim FFP masku.

Edited by Heaviside
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...