Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

6 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Još da dodam na celu teoriju (u kojoj ovde nisam bio sam) o zakulisnom dogovoru australijske vlade sa srpskom - Vučić se ovde nije pojavljivao ni u kakvim vestima (a koliko sam razumeo ni u srpskim) dok nije postalo jasno kakva je Hokova argumentacija pred sudom, tek posle su usledile njegove izjave koje su ovde izgledale veoma bizarno, za razliku od Ane Brnabić koja je delovala iznenađujuće pristojno.

 

Meni se sad u tu teoriju ne uklapa Novakova druga žalba. Ako je sve bilo dogovoreno kako ne bi još svašta nešto isplivalo, on je svakako morao biti uključen u taj dogovor i daleko više bi mu se isplatilo da je odmah po ministrovoj intervenciji napustio Australiju bez onog drugog rijaliti cirkusa. Advokati su mu svakako predočili da mu šanse na drugom ročištu teže nuli, i da mu je mnogo bolje da ode neporažen pred sudom. Ovo ćeranje do samog kraja ne deluje baš kao deo nekog dogovora iza zavese.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Ted said:

 

da, ovo je zapravo tačno. u okolnostim u kojima od treba da putuje i igra, zaista deluje kao suvislo da ima, recimo, geopolitički deo štaba. on je krenuo samouvereno i opušteno ni ne sluteći da ide na gubilište.

Ovo je tek naivno - pominjao sam već ranije ali još jednom, od bar 2011. je Đoković meni izgledao kao neko ko se za sportistu iznenađujuće dobro razume u lokalne prilike. Možda nisam u pravu i možda mu je to neko odrađivao, ali i da jeste očekivao bih da je posebno sada obratio pažnju na uslove koji ga čekaju. Ja ne pratim tenis osim kad je AO i ubija sa svih strana i osim kad Đoković igra u finalu nekog drugog Grend slema pa mi je odavno bilo jasno šta će da se dešava u Melburnu, pisao sam i ovde na forumu u oktobru.

 

SaE

  • +1 5
Link to comment
Just now, roksi said:

drzimo se konteksta. ili je ok i treba da zanemarimo krivotvoreni pcr? 

To u trenutku dolaska pred Border Force nije bila tema koliko znam.

Ni u kom kontekstu, a - ponavljam - Border Force (mal)tretira ljude bez zadrske i za daleko, daleko manje stvari, a ne prepusta ih australopitekusima na tretman priredjen znamo kome vec, pruzajuci im priliku da se pred celim svetom izblamiraju demonstriranjem sopstvenog u krajnjoj liniji idiotizma i bukvalno u svakoj fazi maltretmana propustajuci priliku koja bi svima bila na vajdu, a to je da situaciju razrese elegantno, tiho i sa sto manje stete po sve aktere.

Mislim, meni je stvarno zao - Djokovic je dobio sta je dobio, ali sumnjam da je australijska drzava profitirala.

Na stranu vas napor da po svaku cenu odbranite neodbranjivo ne priznajuci to.

Ne valja vam pos'o: ispascete na kraju veci australopitekusi od onog ministra...;)

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Redoran said:

Meni se sad u tu teoriju ne uklapa Novakova druga žalba. Ako je sve bilo dogovoreno kako ne bi još svašta nešto isplivalo, on je svakako morao biti uključen u taj dogovor i daleko više bi mu se isplatilo da je odmah po ministrovoj intervenciji napustio Australiju bez onog drugog rijaliti cirkusa. Advokati su mu svakako predočili da mu šanse na drugom ročištu teže nuli, i da mu je mnogo bolje da ode neporažen pred sudom. Ovo ćeranje do samog kraja ne deluje baš kao deo nekog dogovora iza zavese.

Nije se on ni dogovarao, nego dve vlade. Kao što je Dežulović napisao, njega su mogli da jure na dva načina, prvi je loš samo za njega a drugi i za državu Srbiju i sve stanovnike koji bi negde da putuju u doba korone. Ja sam već rekao da je ovo ispalo bolje po njega, za Australiju (i svet) je ispao ekscentrični bogataš koji smatra da za njega srpska i australijska pravila ne važe, umesto oportunističkog lažova i falsifikatora u drugom slučaju, plus je izbegao da se suoči sa zvižducima publike kojih bi bilo i bez čitave egzibicije Morisona i njegove ekipe i dobar deo posmatrača će da smatra da je ostao moralni pobednik.

 

SaE

  • +1 9
Link to comment
9 minutes ago, Ros said:

 

o svacemu je ovde rec

 

 

mislim da je (edit: ups mislim ovde na @Gojko & Stojko) u vise navrata prilozio bas dobar opseg kako je ovde (u aus) stanje stvari, koliko se razlikovalo od drzave do drzave i kako su lokalni premijeri zauzimali razlicite pristupe. ali cinjenica da je ovde generalno stanovnistvo provaksersko i da se kolektivno radi na suzbijanju pandemije. nije nikome prijatno da prati te mere ali ljudi se bore da se ovo sto pre okonca. samo to.

 

 

 

Edited by roksi
  • +1 1
Link to comment
Just now, roksi said:

 

 

mislim da je u vise navrata prilozio bas dobar opseg kako je ovde (u aus) stanje stvari, koliko se razlikovalo od drzave do drzave i kako su lokalni premijeri zauzimali razlicite pristupe. ali cinjenica da je ovde generalno stanovnistvo provaksersko i da se kolektivno radi na suzbijanju pandemije. nije nikome prijatno da prati te mere ali ljudi se bore da se ovo sto pre okonca. samo to.

 

 

kao i u vecini normalnog sveta sto se ljudi bore da se ovo sto pre okonca. 

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Tsai said:

@Redoran

Ne umanjujem Tajlijevu krivicu nimalo, precesljaj malo moje postove unazad videces da bar 2 puta postsvljam pitanje njegove ostavke. Ono sto mi smeta je sto se pored ovog vise nego problematicnog pcra prelazi i ignorise maksimalno

U zemlji, u kojoj se cima veza za bilo sta, cak i za najmanji pregled (ono 5 min. krace cekanje), pozajmljuju sertifikati, uzimaju lazna bolovanja, jedan problematicni pcr u visem interesu (ne vise od toga) ne predstavlja neki problem. 

Jedna kolegica serovala Bixi Srbljanovic, umalo da napisem da je bolovanje provela na Sri Lanki. Al' eto nisam. U visem interesu. 

Btw, zasto Nadal izgleda ko vostana figura? Ko da je imao 15 operacija. Ovaj nas nece lakat doperise...

Link to comment

nije mnogo pričao ali ovo što je uradio govori više od 1000 reči
 
ok, na početku pandemije je bio skeptičan prema budućoj vakcini to još uvek ne mora ništa da znači, ali uglavnom se na kraju ispostavi da znači 
 
na kraju godinu dana od početka vakcinacije on toliko jako ne želi da primi vakcinu da je spreman da zbog toga žrtvuje karijeru u koju je uložio ceo svoj život i za običnog čoveka nezamisliva odricanja, to je toliko jaka avax poruka da nije morao nikad ništa ni da kaže

  • +1 7
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...