Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

23 minutes ago, Sandradjer said:

Mozda je sve i znao nego odlucio da proba. 

Nadam se da ce se vakcinisati i nastaviti da igra tenis normalno. Video je kako je prosao i sam neka odluci da li ce putovati na druge krajeve sveta i vracati se eventualno kao iz Australije 

Moguce, onda je arogancija jer nije trebao da pominje da je dobio izuzece.

Link to comment

Bice jako interesantno videti razvoj situacije. Potpuno razumem Djokovica, nisam ni znao da je toliko odrican po pitanju bilo kakvih medicinskih intervencija posle cega ga jos vise razumem jer gajimo slicne stavove. Ne znam ni sam koliko puta sam u mladosti vodio bitke sa matorcima koji su na prve znake prehlade poturali paracetamole i ostala cuda za sta nisam hteo ni da cujem. Kada sam bio prehladaljen sada u vreme kovida lobirali su preko lepse polovine da nesto uzmem za sta opet nisam hteo da cujem. Nisam se nijednom testirao niti me zanima da li sam bio pozitivan, koliko imam antitela i slicno. Jedina investicija u kovid pricu je bila kupovina par pakovanja maski da me ne bi smarali po marketima.
Potpuno mogu da razumem situaciju. Ako je primi izdaje sam sebe, svoja uverenja, na kraju krajeva principe. Postaje slobodan ali prestaje da bude slobodan. Na neki nacin izdaje ljude kojima je sad uzor u odbrani svojih stavova. Ako je ne primi a fasizam ostane na snazi to je kraj karijere. Vrlo nezgodna situacija.

Link to comment

Nije sve razvrstano po fiokama, postoje svakako i nijanse. Ne bi trebalo olako prisivati ljudima antivax bedz jer npr. ima stav da je dalja ovakva vakcinacija upitnog efekta ako se nesto ne promeni.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Friend said:

Clanak kolumniste Gardijana, prenosi B92, a ovo je jedan njegov deo:

 

U središtu Đokovićevog pogleda na svet je, dakle, nepokolebljivo verovanje u moć samoostvarenja, u slobodu pojedinca da menja svoj svet, bez obzira na posledice drugih. To je ista libertarijanska linija koja se provlači kroz "anti-vaks" pokret, američku desnicu i značajan deo engleskog nacionalnog identiteta, zbog čega nije iznenađujuće što biramo lidere koji veruju da su pravila za male ljude.

 

Možda je zbog toga Đokovićev slučaj podstakao tako jaka osećanja. Koje su naše odgovornosti jedni prema drugima? Koliko otvorene treba da budu naše granice? Gde prestaje pravo na ličnu slobodu i počinje dužnost prema drugima? Ko uopšte može da donosi ove odluke? Kada je Đokovićev avion poleteo u nedelju uveče, bilo je primamljivo videti ovo kao kraj. U stvari, šira borba tek počinje", piše novinar Gardijana.

 

 

.

 

Iskreno, ne znam da li je to uzasnije od "sentimenta" medju biracima vladajuce partije u US, prema telefonskom istraživanju širom zemlje koje su sproveli Institut Heartland i Rasmussen Reports...

 

-55% podržava kazne za nevakcinisane
-59% podržava "kućni pritvor" za nevakcinisane
-48% podržava zatvaranje zbog dovođenja u pitanje efikasnosti vakcinacije na društvenim mrežama
-45% podržava "logore za internaciju" za nevakcinisane
-47% podržava nadzor nevakcinisanih

 

Zasto bi se tu zaustavili uopste:

-29% podržava privremeno oduzimanje  dece  nevakcinisanim

 

Istovremeno, protiv represivnih mera prema nevakcinisanim građanima je 78 odsto pristalica Republikanske stranke i 64 odsto ispitanika koji nisu povezani sa obe stranke.
Glavnom medicinskom savetniku Bele kuće Entoniju Faučiju veruje 78 odsto demokrata, 22 odsto republikanaca i 41 odsto nedvostranačkih...

 

 

Ovakva polarizacija tesko da moze nesto dobro da donese...

 

https://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/partner_surveys/jan_2022/covid_19_democratic_voters_support_harsh_measures_against_unvaccinated

 

.

  • Tužno 1
Link to comment
42 minutes ago, Krampa said:

bolje bi mu bilo da je usao na mufte. platio par somica za vax vozacku i uzme ao. i onako bi bio u izolaciji. 

 

ne zaboravimo da je zapravo i probao na mufte. ali cvrc.

  • +1 6
  • -1 3
Link to comment
1 hour ago, Krampa said:

 kada su renesansni slikari uveli perspektivu tada je rodjena paralela, drop shot i drugi tridimenzionalni potezi koji ce porkenuti drustvo ka slobodi i otvorenom umu. poslije toga nije vise bilo povratka na staro.!

 

:rolf:

U minijature

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Indy said:

To ti je Kranpa, forumski wint/dril, godinama pre Twittera.

eh da sam imao pameti ko sto nisam. sada bi imao 2 milona priljepaka i pokusavao na silu da ulazim nevakcinisan u zemlje gde je to obaveza.

  • Haha 2
Link to comment
17 minutes ago, roksi said:

 

ne zaboravimo da je zapravo i probao na mufte. ali cvrc.

faktički je (dosta detalja govori u prilog tome) probao na mufte, ali formalno nije

 

eto, sad zbog ovoga i mene proglasite desnicom (koje se inače grozim, što sam starija, sve sam više levičar)

 

ali me zbilja nervira što se ovde neke stvari ne razdvajaju

 

oni koji su ovde odavno, znaju jako dobro kako sam i šta pisala svuda okolo, a naročito na tenisu i u vezi novaka

 

ali , ako ga ne treba abolirati za ono za šta je kriv, a ne treba, onda treba biti iskren i u svemu ostalom

 

ovde je ogroman deo krivice na TA, a oni se eno prave male mace i objavljuju neka saopštenja, sva od opštih mesta

jadno i bedno

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...