Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 minute ago, dùda said:

a ovo nisu znali kada su mu dali odobrenje ?

ok, sad e političari (ovaj je ministar) da peglaju ovo sranje

 

ja prva mislim da je novak glupander glupi, ali ovo više nema veze sa tim, ili su poštovali pravila ili nisu, ali onda mora da nađu te koji nisu, pa da i oni najebu

 

naravno da nema veze sa njim

nego sa rejtingom i fokus grupama

Link to comment
1 minute ago, dùda said:

a ovo nisu znali kada su mu dali odobrenje ?

 

Quote

 

A source close to Tennis Australia, speaking anonymously to discuss the situation, said it appeared federal officials had blocked Djokovic’s path to avoid the potentially unpopular appearance of allowing him into the country with a medical exemption.

“I don’t know how the feds will [address the fact that] several tennis players are already in the country with the same exemption granted to Novak,” the source said.

“This looks to us like the feds are responding to the media by letting some players in but not the World No. 1.”

 

https://www.theage.com.au/national/visa-bungle-delays-novak-djokovic-s-entry-into-australia-20220105-p59m75.html

  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

 

ali na osnovu cega to border force moze da zna bolje od dve anonimne lekarske komisije? ko uopste odlucuje na granici? tim strucnjaka ili rendom carinici?

Random carinici. Kao što je napisano, ima pravo da te ne pusti u državu, a ti možeš da se žališ...ali tek nakon što se vratiš nazad. Sa te strane su čisti.

  • +1 1
Link to comment

Obično kad bi ti poništilo vizu, dobilo bi se pride i višegodišnju zabranu dolaska, rekao bih da Novaka neće stići ta kazna koja stiže običnu raju.
Možda pak on udari višegodišnje sankcije Australiji i njezinu openu.

Link to comment
1 minute ago, giuseppe said:

Jeste tačno....

To vazi i vazilo je za svaku vizu, od kako je viza...

Ali, posle svih propratnih sranja koja su pratila Djokovicev (ne)dolazak u Australiju, verovati da je odluka o nepripustanju u zemlju doneta od strane nezavisnog drzavnog sluzbenika/organa na granici/aerodromu, koji je odlucivao ni po babu ni po stricevima, i u koju nikakva vlast niti sme niti moze da se mesa, je pa onako malo :puke:

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Random carinici. Kao što je napisano, ima pravo da te ne pusti u državu, a ti možeš da se žališ...ali tek nakon što se vratiš nazad. Sa te strane su čisti.

 

da li on teoretski moze da ode i primi J&J i vrati se za 10 dana?

Link to comment

Muka mi je, živim ovdje, svjestan sam da  političari ni ovdje nisu cvjecke, ali vjerujem u neki red, "vlast" itd. Uostalom, zato sam ovdje.

 

I možda je Novak imao neki propust u papirima, možda. Ali ova hajka, ovo iživljavanje, demonstracija sile zarad, ubijedjen sam, spašavanje sopstvenog dupeta i političkog rejtinga mi stvara ogromnu muku.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, giuseppe said:

Jeste tačno, bar za Kanadu znam, a slično je i za USA, pa verujem onda i za Australiju. Vratili su mi kolegu po sletanju u Kalgari, iako je imao uredne papire. Posle se žalio kanadskoj ambasadi kod nas i priznali su mu da je lik iz HC trebalo da ga pusti, al ukratko: jebiga. Diskreciono pravo.
 

Inace isto pravilo vazi i kada ides sa radnom vizom. I pazi sada, na granici sam sa 2 kofera i carinik me pita gde zivis? I ja zbunjen, kazem mu svoju kanadsku buducu adresu. Naravno ne znam da to nije tacan odgovor jer zvanicno cu da zivim u Kanadi tek za 5 minuta kad mi on kaze da moze. On me pogleda i kaze mi usporeno kao da sam retardiran: Wheeeere do you liiiiive? Smrzlo mi se govno, ja reko aj da probam drugi odgovor i dam mu adresu u Srbiji. I pusti me lik. Najduzi minut u mom zivotu.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

 

ali na osnovu cega to border force moze da zna bolje od dve anonimne lekarske komisije? ko uopste odlucuje na granici? tim strucnjaka ili rendom carinici?

Komisija ne provjerava validnost dokumenta samo sadrzaj. Validnost se provjerava na licu mjesta.

Cija snajka cija

  • +1 1
Link to comment
Just now, Tsai said:

 

da li on teoretski moze da ode i primi J&J i vrati se za 10 dana?

Sa Australijom nemam iskustvo, ali pisali su ovde ljudi da može u blizini da primi jebenu vakcinu i da prestane da izigrava budalu. Verovatno bi mogao i da je primi na aerodromu, ali sve zavisi od njega.

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...