Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

poeni po kolima: 1, 2, 1, 2, 1, 2, 3
svakom po zaslugzi :fantom:

Championship poen nije nesto specijalno ali je sa pravom tu (i) jer je indikator kakva je to teska finalna borba bila i kako su se stvari odvijale... Timu je falio bukvalno poen-dva do GS-a.

Ko sto neko (Okwy Ugonweze) sladunjavo lepo rece u komentarima pa da probam prevedem, drugi deo mi se cini vrednim:

"Decko iz ratom razrusene zemlje koji je uspeo da preokrene stvari i donese neizmernu srecu svom narodu. Djokovic je ruza koja je rasla iz betona, nebruseni dijamant.
Nema te kolicine mrznje i kriticizma koja moze da ga obori. Alfa muzjak.
Svi znamo da je dosao sa Zapada vec bi se svi složili da je besprekorni GOAT, dostigavsi ovo sto je dosad uradio, ali u redu je.
Za neutralne i nepristrasne on je vec GOAT"

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Tu je smeč sa osnovne linije iz finala :)

 

Novak me je iznenadio onim udarcem kroz noge u finalu, koji inače vrlo retko igra. Nije osvojio poen, ali je izveden elegantno i neusiljeno.

Jedini od te vrste udaraca koji pamtim je protiv Endija u Šangaju, kada je spasio nekoliko meč lopti i preokrenuo.

Link to comment

Odlican je onaj deo koji govori o Novakovoj igrackoj inteligenciji. Meni je odavno parametar kojim odredjujem da li sagovornik zna ista o tenisu kad neko dodje i napise da Novak igra dosadan i jednolican tenis, odmah znam da je u pitanju debil koji povrsno gleda i slabo razume tenis. Novak je zapravo, ako ne najkompleksniji i najraznovrsniji teniser svih vremena, onda sigurno jedan od trojice, uz Borga i Agasija. Njegov tenis je masterclass igre kao takve, potpuna studioznost i maksimalno koriscenje celog raspona teniskih orudja, tehnickih, taktickih i fizickih. Ja bih iskreno, kao njegov navijac, vise voleo da dominira nametanjem svoje igre na terenu ali kao ljubitelj tenisa ne mogu a da ne budem zapanjen nacinom na koji Novak cita protivnika i prilagodjava se optimalnom scenariju da dobije mec.

 

Kad je u formi i zdrav Novak je udzbenik teniske igre, to je samo po sebi vazan uzrok da se voli i postuje njegova igra. Narocito ako je u pitanju neko ko je izlazio na teren i uzimao reket u ruke. To kako on razume i koristi tenis je ubedljivo najteze za postici.

Link to comment
Znaci opet ce da tankuje americku turneju baveci se ovakvim vannastavnim aktivnostima
Dubai je u planu za 2 i po nedelje... dotad: trening-zena/deca. ili sto bi neki rekli kuca-pos'o.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...