Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

U ovom trenutku ne postoji nijedan takav manijak na vidiku. Religija u ovom prevratu, ako je prevrat, nema veliku ulogu i ispoljava se iskljucivo kroz ucesce Muslimanskog bratstva u protestima.
hvala, tako mi je i delovalo, ali naravno da sam pocela da vise saznajem o regionu pre pet dana, sad ubrzano ucim
Link to comment
dakle, izvinjenje za glupo pitanjepitanjac naivnog posmatraca, udelite mudrost ubogoj mi, bice jedan idiot manje na svetu:hoce li da ih mobilise neki verski manijak?
nece. jedini dvojica koji bi mogli biti vodje su Mohamed El Baradei i/ili Ajman Nur. a najmocnija organizacija je Muslimansko Bratstvo, religiozni konzervativci koji ne pokazuju sklonosti ka "verskim manijacima". nemaju centralizovano odlucivanje, nemaju istaknute vodje, i vrlo je jak uticaj clanstva koje sacinjava srednja klasa.
Link to comment

Za novu vlast dovoljno je bratimljenje nekog dobro pozicioniranog generala i pukovnika sa nekim (bilo kim) od opozicionara, ili ku'deta čisti i nepatvoreni.Mislim dakle da Mubarakova Služba jako pazi na sve takve pukovnike i generale, a Allaha mi i na njihove familije. Jel.

Link to comment
Egyptian Religious scholars issue statement in support of protestors, ask Mubarak to stop violence & call for elections & reform
Al Azhar?
Link to comment
Čoveče, ovo je sve, sve počelo sa jednim čovekom koji se zapalio iz očaja...
Mohammed-Bouazizi.jpgTarek al-Tayyib Muhammad ibn Bouazizi (March 29, 1984 – January 4, 2011)
Link to comment

sastav egipatske vojske, zatrebace nam za strategije, izvor ISS468,500 aktivnih, 479,000 rezervista (340,000 vojska, 18,500 mornarica, 30,000 vazduhoplovstvo i 80,000 protivvazdusna odbrana)4 oklopne divizije, sedam mehanizovanih pesadijskih divizija i ? antiteroristickih jedinicaoprema US, 973 od ukupno 3,723 tenkova su abrams. 4,160 oklopnih vozila460 borbenih mlaznjaka, mirazi, f16 i migovi, tone helikoptera4 podmornice

Link to comment

Имам питање: пре почетка нереда у Тунису Медвједев је био у Палестини, иде екслозија на Демодедову, затим ово у Египту. Има ли то везе? Нарочито, што су у питању одани амерички људи по северној Африци и Арапском свету.

Link to comment
Имам питање: пре почетка нереда у Тунису Медвједев је био у Палестини, иде екслозија на Демодедову, затим ово у Египту. Има ли то везе? Нарочито, што су у питању одани амерички људи по северној Африци и Арапском свету.
= ovo bi onda bila osveta Rusa na to što su Amerikanci drmnuli Demodedovo? :Hail:
Link to comment
×
×
  • Create New...