Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

У Кувајту шеик управо обећао 4 сома долара сваком становнику следећих 14 месеци.
Kao Dinkic samo bolje :D
Link to comment
У Кувајту шеик управо обећао 4 сома долара сваком становнику следећих 14 месеци.
Vest od pre dvadesetak dana minimum. 3500 mesečno 14 meseci plus osnovne namirnice za dž.
Link to comment
Vest od pre dvadesetak dana minimum. 3500 mesečno 14 meseci plus osnovne namirnice za dž.
Онда је вест да Ал Џазира то управо сада јавља као не знам какву новост.
Link to comment
ne znam sta bi bila pozicija Izraela osim bezrezervne podrske Mubaraku. sve i da na vlast dodje neko poput El Baradeija ili Ajman Nura... opet bi svaka iole demokratska vlast bila znatno manje prozapadna & umerena, a znatno vise antisemitska i islamofasisticko-zlikovacka.
jasno, ali sam ipak ocekivala malkice glasne podrske dugogodisnjem prijatelju.berze popadale, u gvantanamu zatvorenici sit-in protest.dvoje ubijeno gumenim mecima u Mensuri, 13 mrtvih u suecu, 75 povredjenih.predsednik parlamenta na drzavnoj televiziji najavio ubrzo "vazno obavestenje" Edited by luba
Link to comment
Vest od pre dvadesetak dana minimum. 3500 mesečno 14 meseci plus osnovne namirnice za dž.
Mesecno?!?!?!kako se dobija njihovo drzavljanstvo? :Dp.s. koliko njih ima?
Link to comment
jasno, ali sam ipak ocekivala malkice glasne podrske dugogodisnjem prijatelju.
to je poslednje sto bi uradili, jer bi time samo dodali ulje na vatru protesta. glasna je podrska u USA, pre svega kroz PR o islamistima koji ce zapoceti WWIII. mada je svaka otvorena SAD podrska Mubaraku debelo otezana slikama rezimske brutalnosti. a i SAD administracija je u buli - reklo bi se da u stvari nemaju pojma sta da rade.
Link to comment
Za novu vlast dovoljno je bratimljenje nekog dobro pozicioniranog generala i pukovnika sa nekim (bilo kim) od opozicionara, ili ku'deta čisti i nepatvoreni.Mislim dakle da Mubarakova Služba jako pazi na sve takve pukovnike i generale, a Allaha mi i na njihove familije. Jel.
Neki pametan cova sa School of Oriental and African Studies rece pre par sati na BBC da je Egipat u rukama jake institucije - armije.U tom smislu on je izrazio ocekivanje da ce da sutnu Mubaraka kao suvise kompromitovanog, i onda da postave El Baradeja kao figuru.
Link to comment
to je poslednje sto bi uradili, jer bi time samo dodali ulje na vatru protesta. glasna je podrska u USA, pre svega kroz PR o islamistima koji ce zapoceti WWIII. mada je svaka otvorena SAD podrska Mubaraku debelo otezana slikama rezimske brutalnosti. a i SAD administracija je u buli - reklo bi se da u stvari nemaju pojma sta da rade.
Imam isti utisak. Bajden šalje nedvosmislenu podršku Mubaraku, a samo 2h posle uleće Klintonka sa nekakvim nemuštim upozorenjem da se stvari smire. Fox jaše na talasu histerije protiv fundamentalista. Evo upravo ide kzš iz Bele kuće.
Link to comment

sa gardijana:

The speaker of Egypt's People's Assembly has told an Egyptian satellite channel that "an important matter will be announced in a short time". The speaker, Fathi Sorour, was talking to the Mehwar channel and gave no further details, according to Reuters.The speaker of the assembly is the first in the line of succession to become president of Egypt if the incumbent dies or is incapacitated. TheNew York Times reported in 2009:

Mr Mubarak has never appointed a vice president. If he dies in office, then the speaker of the Parliament, a veteran party leader, Fathi Sorour, would serve as an interim president until an election could be called.
Link to comment
×
×
  • Create New...