Jump to content
IGNORED

China


kgmr

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    75

  • noskich

    35

  • Indy

    32

  • banecare1

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Polupismeni seljak iz poslednje kineske zabiti je shvatio zašto mu rak kosi familiju i komšije, ali zato u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu svi dobro znaju da su uzročnici njihovih nevolja GMO i HAARP sistem u Barajevu. Piju kancerogeno mleko sa pomerenim zarezom i kupuju salatu iz onog dela domaćinove njive koji je namenjen prodaji a ne ličnoj upotrebi. Kada đavo dođe po svoje, kunu Amerikance i osiromašeni uranijum.

Link to comment

neverovatno je da je nemoguće dobiti neke cifre ili nalaze o zagađenosti u tom članku. to znači da oni ni ne proveravaju, koliko sam razumeo stvar je u sprezi političara sa kompanijama, jer svako od lokalnih drži određeni % u svakoj od fabrika, do čega je opet došlo tako što su političari to dobili kao mito, jer bi u suprotnom pravili problemesada sam bio u šangaju i pekingu po nedelju dana. sunce od zagađenja zalazi negde 100m iznad horizonta, a podatke o zagađenosti vazduha se dobijaju sa aplikacije američke ambasade koju kinezi obično blokiraju

Edited by Ravanelli
Link to comment
Polupismeni seljak iz poslednje kineske zabiti je shvatio zašto mu rak kosi familiju i komšije, ali zato u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu svi dobro znaju da su uzročnici njihovih nevolja GMO i HAARP sistem u Barajevu. Piju kancerogeno mleko sa pomerenim zarezom i kupuju salatu iz onog dela domaćinove njive koji je namenjen prodaji a ne ličnoj upotrebi. Kada đavo dođe po svoje, kunu Amerikance i osiromašeni uranijum.
+milion
Link to comment

He he, CNN zabrinut za ekosistem u Kini i ove jadnike. Pravi humanitarci.Isto kao sto su Apple i Nike zabrinuti za uslove rada u fabrikama.Nesto mi govori da nikada nisu pravili reportazu o fracking kod kuce.

Edited by noskich
Link to comment
http://money.cnn.com...g_pennsylvania/Nije bas sve djubre ni sto CNN pise.
Pogledao sam clanke, napisani su po principu - prvi deo vesti obavezno istice prednosti frackinga - te onaj postao milioner preko noci, te jeftin izvor energije, te cistije od ostalih izvora, zatim 80-90% teksta je u takvom pozitivnom ili neutralnom tonu. I 10-20% su pomenuli ima kriticara frackinga i oni ga ne vole zbog X and X.
Link to comment

Nemam sad vremena da gledam to (da li ces verovati, spremam ispit iz Climate and Environmental Risk Assessment za sledecu nedelju), ali recimo sam naslov "The energy boom's double-edged sword" mi prilicno tacno zvuci. Sem toga to je CNN Money, pa normalno da istice u prvi plan profitabilnost. Nisam zavirivao tamo na Environment sekciju, pogledacu kad budem imao vremena.EDIT. A ako si gadljiv na CNN (a nije da ja nisam), evo na istu temu pise palatabilniji Guardian: http://www.guardian.co.uk/world/2013/jun/04/china-villages-cancer-deaths

Edited by Indy
Link to comment

dokumentarac nula, ne izdvaja se kina sa plasticnim operacijama u odnosu na vecinu zemalja. i pre su kineskinje tezile da budu bele i cuvale se od sunca, sada neke koriste kozmetiku, big deal, nema to veze sa otvaranjem i konzumerizmom. na zapadu koriste self tanning kreme i solarijume, ovi koriste whitening kremu, nema teme za emisiju. i btw, ovde je sve vise u trendu tamnija koza.sound operator malo divja sa mikrofonom u kadru, voditelj sa pravi da zna kineski, dok idu kadrovi sa najobicnijom kozmetikom narator prica tonom kao da pokazuju ausvic. muka mi je od novinara koji izmisljaju teme za svoja dela visoke umetnosti. da slucaj bude gori, tip radi u kini gde bas treba biti talentovan da ne nadjes nesto zanimljivo i napravis dobru emisiju.ti noksichu postujes bas svaku glupost koja je tagovana sa tim konzumerizmom. odavno ja to ne gledam, ali zajebah se danas posto nisi na svojoj temi

Link to comment

Sta ces, to mi je deformacija, konzumerizam namirisem na kilometar.Nije bas da nema promene Bane, evropeizirani izgled kao ideal je novina.A i vrednovanje izgleda je bas brutalno.

Edited by noskich
Link to comment
Sta ces, to mi je deformacija, konzumerizam namirisem na kilometar.Nije bas da nema promene Bane, evropeizirani izgled kao ideal je novina.A i vrednovanje izgleda je bas brutalno.
Kreme za posvetljivanje su bile odavno, a Kinezi su narod koji je svoje zene obogaljivao onim stegama da bi imale mala stopala, samo tad jos nije bilo konzumerizma.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Sjajna studija slucaja.http://www.youtube.com/watch?v=lXrhsXiSiqkOd sela od nekoliko stotina ljudi do grada sa sto hiljada za sest godina.Korumpirana vlada, pohlepni biznismeni koji bi preko noci da postanu milioneri, narod koji bi samo da mu bude udobno i da trosi...Kaze autorka filma na kraju: Noone knows whether this is sustainable in the long run, economically or environmentally, but for today worries about the future have been put to side... To je opsta dijagnoza na globalnom nivou, uzivaj u zurci i ignorisi mamurluk koji te ceka sutradan.

Link to comment

sjajna studija my ass.mnogo mi zao seljaka. navikli ljudi da gladuju, vidi sta im napravise korumpirana vlada i pohlepni bizmismeni. a tek narod koji bi da mu bude udobno....pih

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...