Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Već vidim Vučića kako u predizbornoj kampanji urla da će prvo što će uraditi, kad postane gradonačelnik, biti ukidanje ovog zakona.

Link to comment
Već vidim Vučića kako u predizbornoj kampanji urla da će prvo što će uraditi, kad postane gradonačelnik, biti ukidanje ovog zakona.
Kao i svako drugi ko se bude kandidovao jer su im ovime postavili loptu na belu tacku.Nego pade mi na pamet nesto. Da li zakonski moze STR Pera da stampa vauchere za pice i prodaje ih do 22h a posle 22h ko ima vaucher samo podigne svoj pazareni alkohol.
Link to comment
Kao i svako drugi ko se bude kandidovao jer su im ovime postavili loptu na belu tacku.Nego pade mi na pamet nesto. Da li zakonski moze STR Pera da stampa vauchere za pice i prodaje ih do 22h a posle 22h ko ima vaucher samo podigne svoj pazareni alkohol.
to je sve cin prodaje, ne moze to.nego mene zanima: sta cemo sa Beer festom?
Link to comment

Na beer festu da se toci bezalkoholno pivo posle 22h, a alkoholno da se toci samo tokom dana kada klinci odlaze tamo u luna park -_-

Link to comment
nego mene zanima: sta cemo sa Beer festom?
:lol: odlično primećeno. garantovano će doneti neko pojašnjenje odluke u kome se navodi da se prodajni objekti na manifestacijama ne smatraju trafikama i prodavnicama, te da po svojoj formi predstavljaju ugostiteljki objekat jer poseduju šank. Edited by pacey defender
Link to comment

u skotskoj ne sme da se prodaje alkohol posle 10, to je da bi se sprecio rast alkoholizma jer pijane horde koje krecu iz paba cesto usput kupe ogromne kolicine alkohola i onda piju kod kuce. nekoliko puta me je taj zakon uzasno iznervirao, na primer u situacijama kada se vracam kasno iz laboratorije i hocu usput da kupim pivo za kod kuce. jedino resenje je biti uvek dobro opskrbljen alkoholom svih vrsta.

Link to comment

Moram da posvedocim da je horda aktivista 1389 (Делије Север) koja se u proslom komsiluku okupljala ispred mog ulaza ponasala jako pristojno.

Link to comment
odlično primećeno. garantovano će doneti neko pojašnjenje odluke u kome se navodi da se prodajni objekti na manifestacijama ne smatraju trafikama i prodavnicama, te da po svojoj formi predstavljaju ugostiteljki objekat jer poseduju šank.
E, a sto si napisao ovo? Sad ce da prepisu, mnogo je zabavnije da se sami muce da napisu saopstenje. Da bar mozes da naplatis honorar... Marketing-advertajzing likovi mi pricali kako je ovde uobicajeno i da ti ukradu slogan sa kojim si konkurisao na neki tender ili sta vec. Tebi shipaq, Mekkenu novci.
Link to comment

jbg, moram i ovde malo da advertajzujem:Trenutno je aktuelno pisanje pisma Ozegovicu:za one sto su na fejsbukuza one koji nisu:

Zamolite g. Željka Ožegovića da vam lično objasni zašto u javnosti podržava odluku za koju zna da je protivustavna i protivzakonita.Ja bih mu recimo napisao:Poštovani g. Ožegoviću, Molim vas da mi objasnite zašto se vi, kao član gradske vlade dužan da poštuje Ustav Republike i njene zakone, zalažete u javnosti u prilog Odluke koja je očigledno neustavna i nezakonita, umesto da se borite protiv nje.Nemate njegov mail. Probajte na ovaj: zeljko.ozegovic@beogradsg.org.rs :)Budite vredni, pošaljite mu pitanje preko vikenda a svojim attendom potvrdite da ste pisali.Power to the people!

Grupa Beogradjani protiv prohibicije aktivno radi na rusenju protivustavne i nezakonite odluke. Ocekuje se podnosenje ustavne zalbe, uspostavljaju se kontakti sa NGO koje se bave ljudskim pravima, zastitnik gradjana, javen licnosti koje ce popdrzati akciju.Ne radi se o cirkanju u parku (realno sam u sredu to radio prvi put posle 15 godina). Raqdi se o bolesnoj potrebi ove drzavne vlasti da krsi sopstveni Ustav i zakone, a da podcenjuje nasu inteligenicju i prag tolerancijeAko nekome treba vise informacija PM.edit: Svako od vas ko nadje za shodno da postavi gornje pitanje g. Ozegovicu, nek izvoli. Ako je PPP uspela da spinije 1 debilni radio, valjda ce moci i da postavi pitanje clanu gradske vlade: Zasto podrzavas krsenje Ustava?disklejmer: saljite po jedna mail, spam je kaznjiv po zakonu.

Edited by minka
Link to comment
obecao sam sebi nesto: ko se slozi sa ovim propisom, u mojoj kuci ce biti sluzen do 22h. moja kuca, moja pravila. posle toga moze voda sa slavine, bez case. tiranija vecine, jebiga, moze mi se.
+1(ti si mnogo bolji lik nego sto izgledas na prvi pogled :P)
Link to comment

Mislim da je ovaj zakon jedna pozitivna stvar - teraće ljude da kupe piće na vreme. Niko više neće reći "ma kupiću vinjak kasnije, posle 22h", nego će da kupiti odmah - što ujedno bustuje ekonomiju. Verovatno je na to mislio Krkobabić kad je pomenuo mere u vezi skoka privrede do jeseni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...