Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

Lepo uzmeš onaj frižider za plažu, smestiš cugu tu, dođeš u parkić i bog da te vidi. Em ne moraš da se cimaš kasnije do prodavnice olešen i da se brukaš pred kasirkama (''Doooro eče, 2 laše tanog Nišićkog i kikikiki.''), em ćeš piti nikad više u životu pošto će se cirka kupovati na cisterne. Ja i bez ovoga imam fobiju od malo alkohola, kamoli sad. Merak. To je sve smišljeno da bi omladinci nešto organizovanije provodili noć, kako je neko lepo primetio, tj. da se ne bi ljudi deranžirali alko-logistikom tokom bleje. Takođe, bitno je da mladi ljudi razvijaju buntovni duh, jerbo im je dotični već odavno na nivou želje za životom nekog mrtvog puvala, tako da je ova prohibicija zapravo izazov kreativnosti i mladalačkoj sili. Hvala, grade moj. Još samo tojtoj na Studentskom trgu malo češće da se čisti i ja skroz zadovoljna što me tako dobro čuvaju fašistoidni organi reda, nabijem vas.(Što reče jedan drugar - čim ovo stupi na snagu, ima u 6:01 da kupim flašu vinjaka i u 7 da se ispeglam pred Đilasovim vratima.)

Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

da se ne bi ljudi deranžirali alko-logistikom tokom bleje.
Potencijalno ima smisla, problem je jedino u tome što se u neko zlo doba uvek ispostavi da bilo koja završena količina ipak nije dovoljna :(
Link to comment

Biće neki speak easy fazon. Zamišljam kako se posle 22h drveće u parkiću okreće naopačke u momentima kad zafali cuge, kao one vitrine i šankovi nekad, i na korenju bleje limenke, bombe, unučići i ostatak arsenala. :D Možemo i da kopamo u podzemne štekove (alkokatakombe). Zabava miliona.

Link to comment

ja cu ovaj zakon, kao i sve do sada, da postujem. ma sta da postujem, on ce mi biti svetinja. ici cu po prodavnicama nakon 22.00 h i moliti za pivo, a onda ih prijavljivati. klincima koji naprave stek i piju u parku cu da pricam kako treba da ih bude sramota i bolje da uzmu neku knjigu da citaju. zato smo i ovde gde smo, jer svako pije kad hoce a inace bi srbija hranila pola evrope.

Link to comment
@ionimas izbore pa glasas. meni je drago sto se uvodi kakav-takav red. ostalo je dovoljno retko da ne smeta.
To već izilazi iz ove teme ("glasao sam, ali nisam za ovo")

Dž.Orvel, 1984.:Vinston se nije sa sigurnošću sećao nijednog razdoblja u kome njegao zemlja nije bilau ratu, no bilo je očigledno da je tokom njegovog detinjstva postojao poduži interval mira:naime, jedna od njegovih najranijih uspomena bila je vezana za neki napad iz vazduha koji jeu to vreme svakoga iznenadio. To je moglo biti u vreme kada je na Kolčester pala atomskabomba. Samog napada se nije sećao, ali pamtio je očevu ruku koja ga je stezala dok su hitalinaniže, naniže, naniže, nekuda duboko pod zemlju......pored njih, na krevetu, sedeli su jedno do drugog neki starac i starica. Starac je imao nasebi pristojno tamno odelo i štofanu kapu zabačenu na potiljak, te mu se videla veoma sedakosa; lice mu je bilo skerletnocrveno, a oči plave i pune suza. Iako je bio pri piću, videlo se da trpi neki istinski i nepodnošljivi jad.Onako mali, Vinston shvati da se starcu upravo desilo nešto neoprostivo i nepopravljivo.Učini mu se još i da zna šta je to. Bio je poginuo neko koga je starac voleo, možda njegovamala unuka. Starac je svakih nekoliko minuta ponavljao:"Nismo trebali da im verujemo. Rek'o sam ja da nismo trebali, je l' se sećaš? Eto sadšta se desilo. Ma govorio sam ja uvek, nismo trebali da verujemo tim dripcima."Ali kojim to dripcima nije trebalo da veruju Vinston se više nije sećao.

Ti policijski čas zoveš "redom"?A ja se pitam kako je Zloboleon nesmetano vladao 10 godina...Ništa, doćiće i neka tvoja penzionerska navika van zakona, pa će pričamo.(da se razumemo, kasno blejanje uz cugu sam proživeo pre nekih 15-20g, ne pričam zbog sebe)

Link to comment
ja cu ovaj zakon, kao i sve do sada, da postujem. ma sta da postujem, on ce mi biti svetinja. ici cu po prodavnicama nakon 22.00 h i moliti za pivo, a onda ih prijavljivati. klincima koji naprave stek i piju u parku cu da pricam kako treba da ih bude sramota i bolje da uzmu neku knjigu da citaju. zato smo i ovde gde smo, jer svako pije kad hoce a inace bi srbija hranila pola evrope.
kupuje kad hoce
Link to comment

nista im to ne sljaka. jel ima ova komunalna policija neki mob / pm ? dere se neka riba iz petnih zila BAREM 35MIN POSLEDNJIH!@#~$!@%@#%^$%&&^%^{:content:}amp;**($!@# "ne mogu ni ja vise.... nista vam ne verujem, nista nista nista x 1000....ti si pedercina.... ma necccuuuu.... ma sta cu sa takvim momcima ...i zavrsili smo... nasu romansu.... necu...." itd pod dejstvom nedozvoljeno tocenog alkohola u kaficu u stambenoj zgradi koji odavno ne bi trebalo vise da radi......

Edited by prima
Link to comment
ma samo ako ovo ne proradi. nema sta da brinete, vec za nedelju dana ce svi znati kod koga se ide po cirku ispod tezge.
To baš htedoh da napišem jedini rezultatr ovoga će biti bujanje ilegalne prodaje.
Link to comment

gde je taj kafic? i ja sam nocas cuo neko urlikanja, ali me mrzelo da gledam na sat

itd pod dejstvom nedozvoljeno tocenog alkohola u kaficu u stambenoj zgradi koji odavno ne bi trebalo vise da radi......
Link to comment
...i bolje da uzmu neku knjigu da citaju.
Ima u KG-u "Biblioteka kod Milutina" :lol:
To je isto (kupuje=pije) kad su u pitanju oni koji nemaju gde da drze pice, a ovakve regulacije uglavnom njih i targetuju, tj. klincadiju.
Ček, zar nije propis za zabranu prodaje alkohola svima nakon 22h?
Link to comment
Prolazio sam kroz Ljubljanu sad pre nove godine, cini mi se da je slicna zabrana. Doduse, gomila klinaca sa flasama vodke i plasticnim casama u sredu uvece po cici zimi se mogla videti po ulicama.
U Ljubljani ova zabrana važi već duže vreme. Naravno, samo se treba bolje organizovati i ova zabrana neće imati nikakvog smisla, a otvoriće se i novi biznis - prodaja piva po parkićima ...
Link to comment

Ništa, evo ideje za nov biznis. Kupujem u Metrou svakog petka i subote 50-10 krmača i prodajem klincima oko parkića po višoj ceni. Pare uzimam na jednom uglu, a kolega isporučuje robu na sledećem :D

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...