Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

Vidi ti to nisam znao da si mi i ti komsija.
djilase?
Vracar ili Senjak?
vracar
ja i dalje ne mogu da verujem da su izglasali takvu glupost. pravnici, moze li to tako?
ne moze! tuzi ih i ganjaj do strazbura angry.gif
Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Još jedna megabudalaština. Ko hoće apsolutnu tišinu neka se preseli na periferiju i nek uživa u tišini. Ako živiš u centru grada to ima prednosti ali i mana. Jedna od mana je "buka".

Link to comment
postoje razlicite vrste i razliciti nivoi buke, a ko hoce da pijan urlice nek se preseli na periferiju (cega?) jer u gradu nece moci.
znači, rešenje za sve probleme je borba sa prvim uzrokom na koji naletiš ?predlažeš da broj saobraćajnih nesreća smanjimo na nulu kriminalizacijom vožnje od 22- 6, recimo ?Suština je da mi izrazito idu na kurac ovakva "rešenja" problema gde se ceo zakon i način funkcionisanja jednog grada pravi tako da se ne gleda onih 95% ljudi koji se pijani ne deru u parkiću ispred zgrade već se samo gleda da se saseče nešto, pa da se to lepo spinuje.
Link to comment

ko moze meni da zabranim da pusim gde hocu? zasto mi se brani da pijem sta hocu, kad hocu, gde hocu? zasto ne ne daju da trodonom lecim glavobolju?da li je svaki park za pse ili moze da bude neki i za decu?da li splavovi i kafici treba da rade po celu noc?da li treba zbog svake stvari koja je u civilizovanom svetu normalna da se ponasamo kao joe pesci? (sto kaze bill maher)

Link to comment
ko moze meni da zabranim da pusim gde hocu? zasto mi se brani da pijem sta hocu, kad hocu, gde hocu? zasto ne ne daju da trodonom lecim glavobolju?da li je svaki park za pse ili moze da bude neki i za decu?da li splavovi i kafici treba da rade po celu noc?da li treba zbog svake stvari koja je u civilizovanom svetu normalna da se ponasamo kao joe pesci? (sto kaze bill maher)
gde si tu zabranu video u "civilizovanom svetu"? Parizu mozda, Rimu, Njujorku? ajde navedi jedan grad. ja znam za jedan, a taj je smrt. Zeneva.edit: mislim na zabranu prodaje pica posle 22h Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

u pravu si - dozvoljeno je*. medjutim, ne mogu da se nateram da saljem policiju na klince ispred zgrade, makar bili pijani i glasni - nemam takav problem sa komsijom kafedzijom.druga stvar me zanima - da li mislis da je ok da policija privodi i registruje klince?ili ljudi koji zive u gradu ne treba da lezu pre 3 ujutru?*pre mesec dana sam bio na siciliji i na malti i ne secam se da sam video prodavnicu koja radi posle 10 sati, a kamo li da prodaje pice

Edited by najgori
Link to comment
ko moze meni da zabranim da pusim gde hocu? zasto mi se brani da pijem sta hocu, kad hocu, gde hocu? zasto ne ne daju da trodonom lecim glavobolju?da li je svaki park za pse ili moze da bude neki i za decu?da li splavovi i kafici treba da rade po celu noc?da li treba zbog svake stvari koja je u civilizovanom svetu normalna da se ponasamo kao joe pesci? (sto kaze bill maher)
Nisu ni u tom "civilizovanom svetu" sve stvari jednobrazne.Ko pita većinu koje od tih propisa izabrati?
u pravu si - dozvoljeno je*. medjutim, ne mogu da se nateram da saljem policiju na klince ispred zgrade, makar bili pijani i glasni - nemam takav problem sa komsijom kafedzijom.druga stvar me zanima - da li mislis da je ok da policija privodi i registruje klince?ili ljudi koji zive u gradu ne treba da lezu pre 3 ujutru?*pre mesec dana sam bio na siciliji i na malti i ne secam se da sam video prodavnicu koja radi posle 10 sati, a kamo li da prodaje pice
I šta sprečava te klince koji se deru i smetaju ti da spavaš u 23h, da kupe alkohol u 21:59?Šta se korisno dobija ako ti je onemogućeno da siđeš u prodavnicu po nešto što si prilikom spremanja latenight večere video da ti nedostaje?I zašto "ljudi u gradu" moraju da trpe blokade saobraćaja kad god se nekom gradskom qronji prohte da džogira (vidi "pešačke subote"), neki sportista ili tim osvoji tamo neko prvenstvo (i namlati još malo para) pa se pravi božemoj-doček, ili ogromnu buku automobilskih sirena i dranja do pola noći kad se tako nešto desi?114664_slavlje1_ig.jpg
Link to comment
*pre mesec dana sam bio na siciliji i na malti i ne secam se da sam video prodavnicu koja radi posle 10 sati, a kamo li da prodaje pice
Realno, šta tražiš na Siciliji i Malti posle 22 van kreveta?
Link to comment

Radno vreme

Član 43.

Trgovac na malo, samostalno određuje radno vreme u skladu sa ovim zakonom i posebnim propisom.

Trgovac na malo je dužan da na jasan, nesumnjiv i lako uočljiv način istakne radno vreme na prodajnom objektu, odnosno drugom prodajnom mestu, kao i da se u svakom trenutku pridržava označenog radnog vremena.

U slučaju vanrednih promena, prekida ili drugih oblika privremenog prestanka obavljanja trgovine na određenom prodajnom mestu, trgovac je dužan da te izmene označi na način iz stava 2. ovog člana, pre prestanka obavljanja trgovine.

Za pojedine trgovinske formate, nadležni organ lokalne samouprave može da odredi okvirno radno vreme putem određivanja ukupnog trajanja radnog vremena i njegovog vremenskog rasporeda (dnevni, nedeljni, mesečni i godišnji); obavezu držanja otvorenim pojedinih prodajnih objekata u toku praznika i drugih neradnih dana, odnosno obavezu uvođenja dežurstva, u tim danima, vodeći računa o vrsti robe koja se u njima prodaje i o potrebama potrošača, a naročito:

1) najkraće trajanje i raspored radnog vremena prodavnica određene vrste robe ili u određenim delovima grada, odnosno opštine;

2) obavezu rada u određenom vremenu u dane državnih praznika i drugih neradnih dana za određene prodavnice (dežurstvo);

3) dane održavanja i radno vreme pijaca, opštinskih odnosno gradskih sajmova, vašara, izložbi i drugih povremenih masovnih prodaja.

Trgovac na malo je slobodan da radi prekovremeno, ako nije drugačije određeno posebnim propisima donetim u skladu sa ovim zakonom.

Ministar bliže uređuje kriterijume za određivanje okvirnog radnog vremena za pojedine trgovinske formate iz stava 4. ovog člana.

Ovo je član iz zakona o trgovini koji reguliše radno vreme. Da li je ovo dovoljno ovlašćenje lokalnoj samoupravi za zabran prodaje alkohola, nemam pojma.U Novom Sadu je vec godinu dve na snazi koliko znam niko nije osporio pred Ustavnim sudom...

Link to comment

@zorglubvaletta je super za setnju u svako doba dana i noci, a sto se tice palerma preporucujem vucciriu u svako doba dana i noci.@ionimas izbore pa glasas. meni je drago sto se uvodi kakav-takav red. ostalo je dovoljno retko da ne smeta.

Edited by najgori
Link to comment
gde si tu zabranu video u "civilizovanom svetu"? Parizu mozda, Rimu, Njujorku? ajde navedi jedan grad. ja znam za jedan, a taj je smrt. Zeneva.edit: mislim na zabranu prodaje pica posle 22h
Prolazio sam kroz Ljubljanu sad pre nove godine, cini mi se da je slicna zabrana. Doduse, gomila klinaca sa flasama vodke i plasticnim casama u sredu uvece po cici zimi se mogla videti po ulicama.Generalno, ovom odlukom jedino gubi blejanje u parkicu, sto je tuzno. I tuzno mi je sto neko mladji od 70 godina moze da podrzi takav vid ogranicavanja slobode, umesto da se nada da malo manje budemo pandurska drzava.I to oko radnog vremena kafica, odmah mi pada napamet kako su se mnogi poradovali kada se ta mera uvela u Jagodini. Te satro nema vise buke(a nocni zivot u Jagodini je inace toliko lud i bucan da je to tesko opisati recima), te se uvodi red, te omladina da ide kucama umesto da galami i drogira se... Naravno, desilo se da odredba vazi za vlasnike manjih kafica, dok ne vazi za vlasnika turbo-seljane koji je pride najeminentniji narko diler u gradu. Tako smo se izborili sa problemom drogiranja omladine. I ovde vidim da ce jedino sto ce biti reseno da se ubije posao malim kafedzijama. Nista drugo.
Link to comment
I tuzno mi je sto neko mladji od 70 godina moze da podrzi takav vid ogranicavanja slobode, umesto da se nada da malo manje budemo pandurska drzava.
+1Blejanje u parkiću sa alkoholom nema alternativu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...