Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 1/15/2018 at 8:13 AM, Anduril said:

 

Politicka klasa je u ovom smislu fejlovala od kada postoji - finansijske krize, glupi ratovi itd. nisu od juce. Ono sto se promenilo su mediji, novinarska struka i internet. Danas je svako novinar, svako prenosi "vesti" a mnogi glasaci misle da imaju pojma o politici ili bilo cemu jer im je neki sarlantan prodao nesto. Otprilike kao sto imaju pojma o medicini - zavisi sa kojeg sajta se informisu. Mogli bi da pocnu da operisu - to je otprilike taj nivo.

 

1 hour ago, Anduril said:

 

Znas kako, ja sam za to da se glasaci politicki obrazuju sto je to vise moguce, i da svako radi svoj posao pre svega profesionalno a ne ideoloski ili navijacki.

To posebno vazi za poslove od javnog znacaja poput novinara, sudija, policajaca, lekara, itd.

 

Deluje da si uznemiren zbog pojave sarlatana tipa Alex Jones i slicnih i da mislis da je ipak bolje verovati CNN-u i slicnima ?

Nisi rekao to direktno ali "danas je svako novinar, svako prenosi vesti" vuce na tu stranu.

 

Moje je misljenje da je pojava raznih Alex Jones-a mala cena za platiti da se izbegne totalni monopol znatno perfidnijih i opasnijih medijskih manipulanata.

 

Ovo ima veze sa tvojom zeljom "da svako radi svoj posao pre svega profesionalno a ne ideoloski ili navijacki" sto apsolutno nista ne znaci.

Link to comment
2 hours ago, Anduril said:

 

Znas kako, ja sam za to da se glasaci politicki obrazuju sto je to vise moguce, i da svako radi svoj posao pre svega profesionalno a ne ideoloski ili navijacki.

To posebno vazi za poslove od javnog znacaja poput novinara, sudija, policajaca, lekara, itd.

I da se svi vole i ljube i zive srecno 1000 godina.

I, kako da zaboravis: da bude mir u svetu.

 

Quote

... nariban na imaginarne liberale kao i kolege forumski hejteri, da se ponasas kao tinejdzer.

Ne na imaginarne, nego na pokondirene, novokomponovane...

Uostalom, glupo je i pominjati liberale: ti liberala nisi mogao da vidis ni na televiziji, ovo sto gledas danas u vrlom novom svetu nema s liberalima nikakve veze, tebi i tebi slicnima uobicajeno prodali pricu, a vi se jos uobicajenije primili na istu i tako do sledece podobne price koja udje u modu....

Link to comment
1 hour ago, mjone said:

 

 

Deluje da si uznemiren zbog pojave sarlatana tipa Alex Jones i slicnih i da mislis da je ipak bolje verovati CNN-u i slicnima ?

Nisi rekao to direktno ali "danas je svako novinar, svako prenosi vesti" vuce na tu stranu.

 

Moje je misljenje da je pojava raznih Alex Jones-a mala cena za platiti da se izbegne totalni monopol znatno perfidnijih i opasnijih medijskih manipulanata.

 

Ovo ima veze sa tvojom zeljom "da svako radi svoj posao pre svega profesionalno a ne ideoloski ili navijacki" sto apsolutno nista ne znaci.

 

Upravo suprotno. Ako pogledas kako dolazi do profesionalizacije nekog posla, onda se taj domen ne stavlja pod direktnu kontrolu ni politike a ni korporacija, nego se standardi zakonski regulisu i daje se veci uticaj profesionalnim udruzenjima.

Link to comment
8 minutes ago, Anduril said:

 

Upravo suprotno. Ako pogledas kako dolazi do profesionalizacije nekog posla, onda se taj domen ne stavlja pod direktnu kontrolu ni politike a ni korporacija, nego se standardi zakonski regulisu i daje se veci uticaj profesionalnim udruzenjima.

+1

 

Willy_Messerschmitt.jpg

 

:sleep:

Link to comment

Ta fetišizacija samoregulišuće ekspertize je i dovela svet do stanja u kom se nalazi. Da mi lepo postavimo široke standarde, a onda ostavimo ljudima da štonokažu police themselves, tu su profesionalna udruženja da ih nadziru...

 

Neće valjda neka država da gura nos u Struku? Nećemo valjda da prljavim humanizmom kvarimo čistu Nauku? Nismo valjda, oh me oh my, nazadni populisti?

 

A kad struka i profesionalizam zakažu, onda možemo sa visine da zavapimo kako svet nepametno odbija da se uklopi u naše modele i tako "ugrožava demokratiju".

Link to comment
14 minutes ago, Anduril said:

 

Upravo suprotno. Ako pogledas kako dolazi do profesionalizacije nekog posla, onda se taj domen ne stavlja pod direktnu kontrolu ni politike a ni korporacija, nego se standardi zakonski regulisu i daje se veci uticaj profesionalnim udruzenjima.

To je i najveci problem a isto tako i mehanizam za kontrolu i cenzuru (hate speech jelte ?)

 

Link to comment

Suprim sudija dinerise sa republikanskim senatorima iza zatvorenih vrata. Madison bi bio ponosan. Ove elitne populiste samo govnjiva motka moze da nauci pameti. 

Link to comment
Ih, da je Hilari pobedila ovo se ne bi desavalo. Ovako su doziveli 1 balkanizaciju[emoji769] americkog drustva i procvat prodaje 'I miss Obama' dukserica. 
Bilo je i I miss George W. I to od strane vrha pokreta otpora
Link to comment
×
×
  • Create New...