Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

ali me uhvati neka egzistencijalna jeza kad pomislim da nikad vise ne bi trebalo da zapalim nijednu cigaretu.
whahaha, ovo sam i ja imao- zamislim sebe nekako kao hemfri bogarta naslonjenog za sank sa pljugom u ustima i pomislim da vise nikad necu moci da budem takav :cry:a druga faza mi je bila da kad uspem da ne pusim ceo dan sebi kazem "evo, dokazao si da ne moras da pusis, sad mozes da zapalis jednu pa sutra opet"... a sutra opet bude pakla. i jos sam gomilu kojekakvih izgovora smisljao, samo da odlozim definitivan raskid.djes aleskija!
Link to comment

nikad od tebe Bogi.smanjio sam broj pljuga na dnevnom nivou. posle pauze mi je kutija trajala dva dana, ubrzo je trajala 3 dana, pušio sam po pola cigarete jer mi više nije prijalo, poslednje dve kutije su mi trajale po 4 dana a evo i trećeg dana kako nisam zapalio. ne znam št se dešava :mellow: bojim se otići na bilijar i pivo

Edited by maheem
Link to comment
  • 1 month later...

moji bi rekli 'ma ti si nikakav pusas' obzirom da ne palim cigaretu kada je dan/sunceva svetlost. sto znaci zimi vise pusim nego leti.mislim da bih pala u nesvest ako bih prvo ujutru zapalila cigaretu (pusim od sedmog razreda).prilicno sam autisticna sa jutrima: mora da je tisina (tj. da se meni niko ne obraca), moram da doruckujem, da popijem limun i vitamine, pa tek onda kafa...zna se kad rucam, uzinam, veceram. a onda pada mrak i cigarete se vade...i razmisljah se zasto ne mogu da prestanem da ih koristim. a ne prijaju mi. one american spirit su mi sve slabe, volela sam danhil bordo sa zlatnim, u svajcarskoj se pravio.. bio je dovoljno jak a cist. ali njega nema vise, turaju sad neka druga govna unutra.pusila sam midijum malboro jer od crvenog mi se kasljalo.i desi se da se dobijem grip pre dva meseca. zakuca me dobrih nedelju dana, dovoljno da ne zapalim ni jedan cigar/duvan, da mi se ocisti organizam od te prve krize....srecom te je grip vukao neki kasalj jos mesec dana tako da ni tada nisam zapalila cigaretu. samo znam da mi je telo trazilo mleko ...pa se se nalivala mleka kao luda a inace ga ne pijem.i eto, ima dva meseca ne pada mi na pamet cigareta. mislim da se mi vise plasimo da batalimo naviku nego sto je navika toliko jaka, ili su moji gaba receptori cudo.i ne razmisljam da li cu ponovo zapaliti ili ne. ako se desi okej, ako ne jos bolje. i da...za zenski svet...nisam nabacila kilograme.

Edited by mustang
Link to comment
  • 1 month later...

Ostavih neplanirano cigarete u korist e-cigareta. Posto su ove klasicne cigarete pocele da mi smetaju, iz ocaja sam uzeo da probam ove joyetech-ove igracke nadajuci se da cu postepeno sa dve kutije da sidjem na jednu i po, pa na jednu, pa ako Bog da i sreca junacka da smanjujem i dalje. Prvog dana sam srezao na nekih desetak cigareta, treceg dana na 6, posle nedelju dana zapalim jednu ili dve cisto reda radi, da ne ispadne da sam ih bas skroz ostavio. :lolol:Da mi je neko pricao da cu posle 30 godina pusackog staza da se izvadim e-cigaretama umro bih od smeha ali eto, desilo se.

Link to comment
Ostavih neplanirano cigarete u korist e-cigareta. Posto su ove klasicne cigarete pocele da mi smetaju, iz ocaja sam uzeo da probam ove joyetech-ove igracke nadajuci se da cu postepeno sa dve kutije da sidjem na jednu i po, pa na jednu, pa ako Bog da i sreca junacka da smanjujem i dalje. Prvog dana sam srezao na nekih desetak cigareta, treceg dana na 6, posle nedelju dana zapalim jednu ili dve cisto reda radi, da ne ispadne da sam ih bas skroz ostavio. :lolol:Da mi je neko pricao da cu posle 30 godina pusackog staza da se izvadim e-cigaretama umro bih od smeha ali eto, desilo se.
a koje ulje koristiš tj sa koliko nikotina?jesi li guglao o tom ulju i isparenju koje udišeš? ne znam pa pitam, kod mene na šljaci je bila pomama za tim i odjedanput su svi naprasno prestali. Meni bilo glupo da počinjem.no svaka čast ako istraješ
Link to comment
Da mi je neko pricao da cu posle 30 godina pusackog staza da se izvadim e-cigaretama umro bih od smeha ali eto, desilo se.
super,bravo i svaka cast..nije bitan nacin,bitan je rezultat :)
Link to comment
a koje ulje koristiš tj sa koliko nikotina?jesi li guglao o tom ulju i isparenju koje udišeš? ne znam pa pitam, kod mene na šljaci je bila pomama za tim i odjedanput su svi naprasno prestali. Meni bilo glupo da počinjem.no svaka čast ako istraješ
Za sada Gold Ducat sa 16. Probao nekoliko vrsta i taj mi je najbolje legao.Raspitao sam se kod farmaceuta oko te tecnosti i "dobio zeleno svetlo". Kazu da nije bas zelena salata ali da je u odnosu na ono sto unosis cigaretama lekovito kao aloe vera. :lolol:Pretpostavljam da mi je radilo posao zato sto sam se celog zivota zapravo lozio na lulu, pa mi je ovo nekako doslo slicno. S druge strane, ubedljivo najveci broj cigareta sam pusio ispred kompa jer sam palio kad god mi padne na pamet. Sad samo povucem iz ovoga, spustim pored stola i tako stoji dok mi sledeci put padne na pamet. Cuo sam i ja da je dosta ljudi diglo ruke, pretpostavljam da je reakcija individualna. Trosim ovo vec mesec dana i nemam apsolutno nikakvu potrebu za cigaretama. Govorili su mi da ne ide uz kafu ali ja, iskreno, ne vidim nikakvu razliku. Ono u cemu vidim razliku je u nedostatku kaslja, bolova u grudima i toga sto mi stan potpuno drugacije mirise. Cak mi se i glas malo povratio pa zapevusim uz youtube. Dobro, ovo poslednje se mojoj boljoj polovini bas i ne dopada. :s_a:Downside je to sto moram da vucem za sobom skalameriju, brinem o tome da uvek imam pune baterije i sto sad osecam mirise na koje sam odavno zaboravio, pa i one neprijatne. :lolol: Ali, kad sve stavim na papir, vrlo sam zadovoljan.
Link to comment

za tri nedelje će biti tačno godinu dana kako sam ostavio cigare.. :0.6:13 godina pušačkog staža, u najboljim danima po dve kutije dnevno (ljudi se čudili kad me vide bez pljuge :D ), milion puta planirao što da smanjim broj cigara što da potpuno ostavim... a ostavio sam bukvalno preko noći, bez ikakvih pomagala, samo sam rekao sebi da mi je ovo poslednja cigara, zapalio je i posle toga više nijednu... jebiga, davao sam oko 6000 dinara mesečno na pljuge a kad je došla beba toliko je trebalo samo za pelene, nije bilo mnogo razmišljanja... ;)imao sam jaku™ krizu, osećao sam trnjenje po celom telu, preznojavanje i osećaj da hoću da iskočim iz kože ali na sreću to je trajalo 5 dana... :unsure:za sada ni ne pomišljam da se vratim tom sranju... <_<

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...