Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

i meni je drugar preporučivao i njemu je pomogla ...ja sam počela da čitam i smorila me tj. shvatila sam da mi ne trebaima na netu ako te ne mrzi on line čitanje http://www.scribd.co...Prestati-Pusiti
hvala, ali ja kupila da mogu da citam i u prevozu ...pa klasicno ispiranje mozga,sto i nije tako lose, ali pise da smem da pusim dok citam...tako da videcemo. rekla sam ocu da hocu da poklonim i njemu, a on zeli da vidi moje rezultate pa ce onda.jeste vala smor, ali mozda zato i radi posao...uglavnom, ako prestanem da pusim, javljam...
Link to comment
hvala, ali ja kupila da mogu da citam i u prevozu ...pa klasicno ispiranje mozga,sto i nije tako lose, ali pise da smem da pusim dok citam...tako da videcemo. rekla sam ocu da hocu da poklonim i njemu, a on zeli da vidi moje rezultate pa ce onda.jeste vala smor, ali mozda zato i radi posao...uglavnom, ako prestanem da pusim, javljam...
super!!kaže taj drugar što mu je pomogla knjiga da je na početku smor,negde od pola počinje konkretna spika...ajd pa neka je sasrećom!!! :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

ja sam se ubedacio skroz. depresija usla na mala vrata i sela na fotelju kao velika i ne mice se, ne misli da ode.elem.. moj staz pusaca je 25 godina. poslednjih godinu dana sam smanjio sa dve pakle na 1 i to samo zato sto sam pusio u kuhinji. na to sam se navikao i sve mi je bilo potaman dok nisam presao na duvan i rucno motanje. isplativo je dosta, ali.... osecam se bezvoljno, kao da su mi sve ladje potonule. nije mi zbog zavijanja, verujem da su to razni sastojci koji se stavljaju u fabricke cigarete. tako da.. istrajacu sa duvanom i mozda ce mi biti kasnije lakse da ostavim skroz.

Link to comment

kako to misliš da si u depresiji zbog duvana?meni je baš više prijao duvan od cigareta,lepši ukus,mnogo manje smrdi prostor u kom se pali itd.a i ako jesi jel vidiš da ti ne prija i da treba da ostaviš :P :već vidim da ću postati onaj smarački bivši pušač što propoveda:

Link to comment

i meni je lepsi ukus i miris. to je ono sto sam prvo provalio, a bio sam skeptik. mislio sam da ce da smrdi ili sta vec. u depresji sam jer mislim kao da mi nesto fali, neki sastojak kojeg nema u ovom duvanu. mozda sam se istripovao. tek mi je drugi dan sa duvanom.osecam sve vreme da mi nesto nedostaje. neki stimulans kojeg nemam sada. ne tripujem. videcu kako budu prolazili dani.ja imam nameru da ostavim. bice mi tesko jer sam bas pusac. meni je cigareta, jutarnja kao nekome dorucak. bez kafe i cigarete - dajte mi zilet ostar da isecem vene. imao sam samo jednu pauzu u zivotu, tri meseca i propusio sam samo zato sto sam bio u drustvu pusaca. ta, prva cigareta mi je bila debela nekako i kada sam je popusio kao da me neko zakucao cekicem za pod. naravno, nisam ostao samo na toj jednoj. posle sam se vratio na staro i mislim da sam tada krenuo jos vise da pusim od jedne pakle.to sto si napisala: "ako jesi jel vidiš da ti ne prija i da treba da ostaviš" iskreno, drago mi je sto mi se javio neki osecaj.. mrznje da ga tako nazovem. do tada nikad nisam imao slican osecaj, a vezan je za pusenje. onako.. prepolovio sam se na pola od muke. i to je pozitivno.secam se tih dana kada sam prestao da pusim na tri meseca. prvi mesec kada je prosao, bio sam kod svece na banovom brdu i tamo krizirao [kosutnjak-ada] i posle mesec dana, budim se ja i pocinjem da udisem vise vazduha nego obicno. tj. [taj osecaj nikad necu zaboraviti] odlazi mi vazduh koji udisem mnogo dublje nego pre. malo se uplasim i ustanem iz kreveta i krenem da se setam. odem na adu i taj osecaj mi je i dalje trajao. sreca se vratila u moj zivot i shvatim da je to zapravo normalno, kako bi trebalo da bude tako :(

Link to comment
i meni je lepsi ukus i miris. to je ono sto sam prvo provalio, a bio sam skeptik. mislio sam da ce da smrdi ili sta vec. u depresji sam jer mislim kao da mi nesto fali, neki sastojak kojeg nema u ovom duvanu. mozda sam se istripovao. tek mi je drugi dan sa duvanom.osecam sve vreme da mi nesto nedostaje. neki stimulans kojeg nemam sada. ne tripujem. videcu kako budu prolazili dani.
ok tu jesi u pravu,drugačije je i ,,nešto,, fali i ja sam imala taj utisak i na kraju cigarete duvana kao da mi ili treba još jedna da popuni taj nedostatak ili ugl. ostane neki nedorečen osećaj..
ja imam nameru da ostavim. bice mi tesko jer sam bas pusac. meni je cigareta, jutarnja kao nekome dorucak. bez kafe i cigarete - dajte mi zilet ostar da isecem vene.
ja sam mislila da bez prve jutarnje cigarete i kafe ne mogu da se probudim,tj. ni nisam mogla,to je bilo pod obavezno za dalje funkcionisanjei sada se ujutru redovno toga setim jer mi ništa ne treba,jako čudno u odnosu na taj pušački deo,mogu da funkcionišem odmah iz kreveta,doduše jesam jutarnji tip ali svejedno drastična promena i instant budnost bez veštačkih nadražaja :)ali sada ništa ne vredi da ti govorim jer ćeš shvatiti kad dodje tvoje vreme :) samo polako :)
Link to comment

ma nema frke :)nego sam shvatila da su svi redom klišei u vezi sa ovom temom istina ,naravno pa ne otkrivamo mi rupu na saksiji..samo što se to pušaču ne čini tako ili mu se čini jako daleko i jako teško kad gleda u budućnost,takoreći nemoguće...sve do trenutka odluke kada klišei stupaju na snagu..živeli klišei :lol:

Link to comment

i super je to što možeš samo da odeš bilo gde a da ne moraš da razmišljaš koliko cigareta imaš,da li će biti dovoljno,gde je trafika,da li uopšte postoji trafika,ne moraš da ideš do trafike..i džep je lakši i ima mnogo više mesta bez pakle i upaljača u njemu...i tako te sitnice koje su super :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...