Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

ja se ugojio 10 kila i to je jos jedan razlog zasto ne zelim opet da prestajem

 

cesto je strah kod ljudi koji zele da ostave pljuge visak kilograma, u fazonu: "jaoj, ali ja cu se ugojiti!" kada bih ja stavio te dve stvari na vagu, u tom smislu, kilogrami koje bih dobio su nista u poredjenju sa time da ostavim nikotin, katran i ko zna koliko jos otrova. znam za ljude koji su se ugojili kada su prestali da puse, ugojili su se, ali im je i dobro stojalo tako. mislim, nista strasno, stvarno. posle, kada je proslo godinu dana, polako su se vracali na svoju kilazu. 

 

nego.. na ovoj temi sam zato sto sam bas juce pricao sa svecom na ovu temu, u smislu...

 

 

ako su roditelji pusaci, i u jednom momentu im deca [osnovna skola] pocnu da puse, isti nemaju pravo ni najmanje da se ljute ili da ih kritikuju, sta god. mene je cale kritikovao zestoko kada me je provalio, ali nije bio nikako dobar primer buduci da je bio pusac. 

 

+

 

skoro bilo [tuzno i smesno].. klinac koji ide u drugi razred os. skole. procitao na pakovanju duvana kod mene: "pusenje ubija" i pita mene: "jel ovo znaci u fazonu, ubija koliko je dobro?" ja sam se bas nasmejao ali i rastuzio*. objasnio sam mu na kraju da je to napisano jer je isti stetan za zdravlje. 

 

*da li mozete da zamislite sta je u njegovoj glavi, koja konfuzija je nastala kada je poceo da obradjuje tu informaciju... pise da je stetno za zdravlje, a ja ga koristim...

Link to comment

geni i detinjstvo su lutrija

kad smo vec kod toga

 

i nisi rekla s cim ima veze...

 

 

ima veze sa odlukom,planom i osvescenjem stanja u kom se nalazis i koja ti se desavaju

to sto se ljudi ugoje je znak da su trpanjem hrane hteli da stvore taj osecaj zadvoljstva a ,,zatrpaju,, potrebu sto je realno nemoguce tako da se uludo jede..a gojenje lako moze da se ne desi pazljivim i svesnim izborom hrane u tim trenutcima

uostalom prava kriza traje 2nedelje max. i to kad prodje sve je pesma ali i to treba znati pa planirati...

 

 

misim ja sam se pre duvana skidala sa secera pa mi nikotin i bi pesma..

Link to comment

Ubrzava ali na kratke staze, danas postoji neko shvatanje da je korelacija između prestanka pušenja i gojenja kombinacija više faktora, od kojih pretežu oni vezani za ponašanje, tipa, ne znam šta ću sa rukama, daj da gricnem nešto.

Evo šta kaže nauka.

 

The inverse relationship between cigarette smoking and body weight, a potent obstacle to stopping smoking, may be due in part to effects of smoking on increasing whole body metabolism. Studies examining chronic and acute metabolic effects of smoking, as well as its constituent nicotine, are reviewed. Evidence suggests the absence of a chronic effect; most studies indicate that smokers and nonsmokers have similar resting metabolic rates (RMR) and that RMR declines very little after smoking cessation. Although an acute effect due to smoking is apparent, its magnitude is inconsistent across studies, possibly because of variability in smoke exposure or nicotine intake. In smokers at rest, the acute effect of smoking (and nicotine intake) appears to be significant but small (less than 10% of RMR) and transient (less than or equal to 30 min). However, the specific situations in which smokers tend to smoke may mediate the magnitude of this effect, inasmuch as smoking during casual physical activity may enhance it while smoking after eating may reduce it. Sympathoadrenal activation by nicotine appears to be primarily responsible for the metabolic effect of smoking, but possible contributions from nonnicotine constituents of tobacco smoke and behavioral effects of inhaling may also be important. Improved understanding of these metabolic effects may lead to better prediction and control of weight gain after smoking cessation, thus increasing the likelihood of maintaining abstinence.

 

Link to comment

ima veze sa odlukom,planom i osvescenjem stanja u kom se nalazis i koja ti se desavaju

to sto se ljudi ugoje je znak da su trpanjem hrane hteli da stvore taj osecaj zadvoljstva a ,,zatrpaju,, potrebu sto je realno nemoguce tako da se uludo jede..a gojenje lako moze da se ne desi pazljivim i svesnim izborom hrane u tim trenutcima

uostalom prava kriza traje 2nedelje max. i to kad prodje sve je pesma ali i to treba znati pa planirati...

 

 

misim ja sam se pre duvana skidala sa secera pa mi nikotin i bi pesma..

 

hahah "odluka plan i osvescivanje stanja" mi nisu bas jaca strana

i nekako mi zvuci to blesavo

uostalom prestao sam pusiti zahvaljujuci zybanu koji je dopaminergicni i norepinefrinski antidepresiv zapravo

tako da sam flipnuo od toga i to bas onako kvalitetnotm

Link to comment

@vasin post

 

 

pa daa...metabolizam se vrati u normalu posle 2nedelje..sve fizicko u vezi sa prestankom pusenja traje max 2 nedelje..a sve ostalo je psihicke prirode

 

i uzimajuci to u obzir sa pravim izborom grickalica,svesti o stanju i kontrolom nagona nema price o gojenju

Edited by ivy
Link to comment

znaci ne treba prestajati ako je zbog kila

 

ja sam i pocela da pusim zbog roditelja jer mi je je smetao njihov dim. sesti razred sam bila. u sedmom su me decaci iz odeljenja prijavili razrednom pa on zvao moje, bio sokiran kada su rekli da znaju. i moji roditelji su rano poceli.

jedino sto sam godinama razvila da ne pusim preko dana nego tek kad padne mrak. mislim da bih pala u nesvest ako bih ujutru zapalila cigaretu.

 

nemam problem sta cu sa rukama, najvise sam puna samopouzdanja upravo kada mirujem i posmatram okolo.

"kontempliram".

 

i kada nemam nista sto me nervira: tasne, nakit, telefon...

 

razlog zasto pusim jeste sto volim da mi para pluca pogotovu kad gledam filmove ili posle fizickog trosenja.

 

a jedem .. to je posebna prica. sve je kao svajcarski sat. u isto vreme dorucak, rucak, vecera, uzine, cokolade...oduvek.

Edited by mustang
Link to comment

 

hahah "odluka plan i osvescivanje stanja" mi nisu bas jaca strana

i nekako mi zvuci to blesavo

uostalom prestao sam pusiti zahvaljujuci zybanu koji je dopaminergicni i norepinefrinski antidepresiv zapravo

tako da sam flipnuo od toga i to bas onako kvalitetnotm

 

 

ma naravno,svako ima svoje nacine....mojoj drugarici je otac umro od raka pluca a ona i dalje pusi...ja samo hocu da kazem da je moguce..

i vise sam u fazonu ,,imas svest i volju,pa upotrebi ih,, ali to je moj nacin..

Link to comment

Moram istovremeno i da se požalim i da se pohvalim. Prestala sam da pušim pre 7 dana. Od tada nisam imala nijednom želju da pušim (ponekad se setim kad sam u situaciji u kojoj sam po pravilu palila cigaretu). ....

.

.

.

.

 

Iskoristite ove praznične dane ako hoćete da prestanete da pušite. Trebaće vam više slobodnog vremena za neke druge poslove od onih uobičajenih, što su se radili uz cigaretu. Meni najviše znači što sam se 7 dana sklonila od ljudi koji puše.

Da nije ovog posta, ne bih znala tačno da kažem koliko je prošlo od kad sam nepušač. Ne slavim  takve datume, imam grižu savesti što sam bacala novac i ugrožavala zdravlje 20 godina pre toga.

Link to comment

a ako je ovo skoro sve što će me strefiti od skidanja sa nikotina onda sam stvarno kreten što nisam ranije i takoto..ali to sam i sama znala..samo je trebalo da mi dodje do svesti..a jbga ne moš biti pametan bez prestanka :D

 

 

 

a evo i mog posta dva dana po prestanku  :lolol:

Link to comment

Ubrzava ali na kratke staze, danas postoji neko shvatanje da je korelacija između prestanka pušenja i gojenja kombinacija više faktora, od kojih pretežu oni vezani za ponašanje, tipa, ne znam šta ću sa rukama, daj da gricnem nešto.

 

Meni je da ostavim pusenje pomogla kombinacija pistachio oraha (u ogromnim kolicinama) + sirevi i vino (isto u ogromnim kolicinama).  Rezultat: nabacio oko 20 kg u roku od 4-5 meseci nakon ostavljanja cigareta.  Svaki lekar kome sam pomenuo ovo i zapitao ga/je da li je ovaj cost/benefit vredan je rekao/la odlucno "DA". 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...