Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

Ma koja bre varoš priča o tome, pričamo mi ovde. Oni kojima se Karleuša gistro obraća već sedam godina znaju da ona nije homofob, nije ona rekla ništa novo.Kap u moru. Nije ni to loše. Ali nemojte se ljudi zavaravati da se desilo nešto važno.
Pa sad, ja rekoh da sam sentimentalan i romantican, meni tako neke stvari budu jako vazne, ali opet, ne reagujem na to nego na nipodastavnje toga sto se jeste desilo zato sto dolazi od jedne "takve". Rekoh i to na pocetku, sve optuzbe protiv nje ovde su toliko slicne napadima na razne Dilane, Lenone, Alije ... da je to mucno.
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Mislis na Kurir? Zar nije Press Djilasov?
Nije to tako jednostavno laugh.gif Mešane i fluidne vlasničke strukture, malo ja malo ti, malo Mišković malo Đilas. Idu izbori, tabloidi se trenutno grupišu i reformišu, eno u Pressu oterali DJV-a sa mesta glodura. "Pravda" je, na primer, Šaperova, super im je, de neko da Šaperu ne plati reklamu.
Link to comment

Sheridan je upravo uporedio Karleušu sa Robertom Cimermanom. Ja ovo ne mogu...aj sad, bre čoveče, pa valjda je bitno sa kakve pozicije neko govori? glas generacije, jebeni genije, najveći muzičar veka, milenijuma, možda ima malo veći autoritet od kreštavog kara-gabora?

Edited by vasudeva418
Link to comment
Sheridan je upravo uporedio Karleušu sa Robertom Cimermanom. Ja ovo ne mogu...aj sad, bre čoveče, pa valjda je bitno sa kakve pozicije neko govori? glas generacije, jebeni genije, najveći muzičar veka, milenijuma, možda ima malo veći autoritet od kreštavog kara-gabora?
Nisam, uporedio sam one koji su njega diskvalifikovali sa onima koji nju diskvalifikuju i nacine na koje se to radilo i radi. Edited by sheridan
Link to comment
Nisam, uporedio sam one koji su njega diskvalifikovali sa onima koji nju diskvalifikuju i nacine na koje se to radilo i radi.
Jako, jako velika greška u razmišljanju.
Link to comment
Kada se tako gleda ( proba 4rumskog softvera: iz tog rakursa ), i ovaj Karleusin uradak deluje jos logicnije. Prosto, namece se atmosfera u kojoj je nastao.edit: da se razumemo, bez obzira na background, mislim da je uradak jako koristan, makar kao minijaturni talasic u zivom blatu srpske javne scene. Jer - sa celulita, smrkanja kokaina i vanbracne dece preslo se na ideolosku ravan (ma kako cudno zvucalo - jeste tako).
ispoljavanje šićardžijskog duha
Pokušavam shvatiti, dakle samo još jedna od estradnih bijednica je ovo napravila iz pr razloga? Imamo motiv. Korist? Tamo u diskotekama od Tokija-Milwaukeeja će doći više gejeva s plaćenim ulaznicama i zvat će pevaljki piće? To? Zapravo me je Jeca potpuno kupila tek ovim posljednjim textom s fejsbuka (onaj contra Cece, što grafoforenzičari priznaju za autentični uradak), a tu je možda i ključ misterije. Špekuliram da bi Jeca možda htjela biti Ceca II Srbije? Realno?
Link to comment
Pokušavam shvatiti, dakle samo još jedna od estradnih bijednica je ovo napravila iz pr razloga? Imamo motiv. Korist? Tamo u diskotekama od Tokija-Milwaukeeja će doći više gejeva s plaćenim ulaznicama i zvat će pevaljki piće? To?
Pazi, prosto je: zena (zaista) ne ume da peva. Ona mu vise dodje kao neka ... hm ... estradna pojava u Srbiji. Ona zivi od PR-a vec (koliko?) petnaestak godina. Suvise prakticno razmisljas o ideoloskoj tezini onoga sto je rekla - nece joj ideoloski sadrzaj zadrzati/dovesti publiku vec sama cinjenica da je (opet) digla prasinu. Btw, ona to, po mom skromnom poznavanju srpske scene, bolje radi od svih ostalih kolega/koleginica. Jednostavno, ume.
Zapravo me je Jeca potpuno kupila tek ovim posljednjim textom s fejsbuka (onaj contra Cece, što grafoforenzičari priznaju za autentični uradak), a tu je možda i ključ misterije. Špekuliram da bi Jeca možda htjela biti Ceca II Srbije? Realno?
Ocigledno je da se radi o 1dugackom medjusobnom medijskom ratu koji nije bas toliko ideoloski koliko je JK zelela da pokaze svojim tekstom. Naravno, Ceca zaista jeste propagator vrednosti devedesetih, ali joj JK u tom propagiranju nije smetala, naprotiv, za mene izmedju njih dve (spolja gledano, iz perspektive 1inteligentnog, talentovanog coveka koji ima svoj 1stav i autentican sistem vrednosti;) ima mnogo vise slicnosti nego razlika.e, cekaj da ilustrujem slicnosti: ako si gledao Utisak Nedelje - ta paranoja koju je ispoljila u drustvu Borke i Cirilova (jer nije razumela 80% od onoga sto su govorili pa se uprojektovala kao zrtva njihovog napada a zapravo je bilo suprotno) strashno mirise na devedesete i uopste kompleks inferiornosti koji je Srbiju vodio kroz devedesete.To je upravo ta logika. To je, btw, i Cecina logika. Ako ne razume sta joj govoris u npr. 1emisiji - bice sigurna da govoris nesto protiv nje.So srbish. Edited by CowBoy
Link to comment
steta, ja se nadao da sam nekako zasluzio takvo obracanje, pa da popravljamo :(
sledeci put pokusaj da nekome ne kazes iz odma da je fasista, to bi bio taj neki pomak u dobrom smeru.
Pa ne (i izvini, ali mislim da ucitavas ili nisi pazljivo citao). Ja se od pocetka javljam u reakciji ovde, odnosno reagujem na napade na njenu inteligenciju/jezik/spisateljske sposobnosti/ljubavni zivot... i skrecem paznju na ono sto je lepo i interesantno u tome sto pise. (lepi su stavovi koje iznosi, interesantno je jako da ih iznosi na nacin i na mestima gde to u srbiji jako nedostaje - pri tome ne mislim na glave neke odredjene mase, nego na medijski prostor koji ima paznju jako velikog dela populacije). gagorderkini postovi nisu fashisticki zato sto JK ne primecuju (to nisam u odgovorima na njene postovima ni komentarisao), nego zato sto je diskvalifikuju kao olosh iz brloga ispod njenog (gagorderkinog) nivoa. Ovo ostalo sto pises o mojem odnosu prema njenoj publici itd, zaista ne mogu da povezem sa svojim postovima nikako ( ni sa onim sto mislim, ali ok, to ne mozes da znas), pa bih radije da se ne bavimo time.
ne bih ulazio u to dal je olos, ali je jk, barem po iskazanom, svakako ispod gagorderkinog nivoa. dzaba joj i sto misli ono sto treba da misli. delim njeene stavove po vise pitanja, ali ona jednostavno nije kapacitet. potrebna joj je omanja armija pismenih da joj srede tekst, a neke budalastine koje je do sada izjavljivala bolje da ostanu nespomenute. ukratko, ako si odlucio da se lozis na nju- samo izvoli, ali ne teraj i druge da to rade. ne moraju, njihov izbor.
Link to comment
...
sad mi je glupo ovo da nastavljam kad se gagorderka povukla iz rasprave. kad bude imala volje i vremena da nam se pridruzi, rado, za sad nek ostane otvoreno. (ili ako je tebi bash stalo, preformulishi malo da nju iskljucimo pa mozemo).
Link to comment
e, cekaj da ilustrujem slicnosti: ako si gledao Utisak Nedelje - ta paranoja koju je ispoljila u drustvu Borke i Cirilova (jer nije razumela 80% od onoga sto su govorili pa se uprojektovala kao zrtva njihovog napada a zapravo je bilo suprotno)
to mi je bilo strašno čudno. kako nije videla-shvatila-osetila da je ne napadaju, već da su blagonakloni...
Link to comment
Aj reci dve strofe iz bilo koje Karleusine pesme. Brzo.
evo refrena jedne, hit "bezobrazna", početak 2000-tih:Izbaci me ko da sam djubre ispred vrata Izbaci me kroz prozor pravo s petog sprata Potrazi nesto mladje Cemu vode naše svadje Pogodi pikslom u glavupoz Edited by le petit nicolas
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...