Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Dobro, ovo u boldu ima smisla kada se uzme u obzir vise nego forsirano dizanje prashine (i brand image-a) oko Jelene Karleushe.
Ne bi verovao do koje mere je forsirano i koliko malo keša se tu vrti. To nije čak ni erzac Holivuda, to je travestija, dečja igra. Estradne megazvezde u Srbiji, kada putuju po inostranstvu da bi zarađivale za lebac u nahtverkovima, odsedaju u hotelima sa 2-3 zvezdice da ne bi suviše priklale novac od gaže, putuju jednom godišnje u Egipat sa Kon Tikijem u čarter varijanti i šalju medijima slike iz superekskluzivnih hotela sa 4 zvezdice superior ol inkluziv (a i za to nude gazdama akcije tipa "ja ti se slikam za katalog, a ti mi daš da putujem za dž" i bivaju oterane u kurac zato što niko normalan neće da mu Karleuša tera mušteriije iz srednje klase od kojih se živi), odeću kupuju isključivo od šanera a ne prezaju ni od kopija, i dabome preuveličavaju svoje zarade desetinama puta, same plasiraju te laži u novine i posle tuže novine koje su to odjavile da bi mogle da se prenemagaju u nekom drugom tabloidu kako njihovi "neprijatelji večno rade protiv njih".Dame i gospodo, Karleušina podrška gejevima samo je jedna bitka u ratu koji Karleuša i njima slične vode protiv mozga i pameti. Možda pojavni oblik Karleušinog nastupa deluje simpatično, ali kada zagrebeš, izbije nešto mnogo tužno. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ne bi verovao do koje mere je forsirano i koliko malo keša se tu vrti. To nije čak ni erzac Holivuda, to je travestija, dečja igra. Estradne megazvezde u Srbiji, kada putuju po inostranstvu da bi zarađivale za lebac u nahtverkovima, odsedaju u hotelima sa 2-3 zvezdice da ne bi suviše priklale novac od gaže, putuju jednom godišnje u Egipat sa Kon Tikijem u čarter varijanti i šalju medijima slike iz superekskluzivnih hotela sa 4 zvezdice superior ol inkluziv (a i za to nude gazdama akcije tipa "ja ti se slikam za katalog, a ti mi daš da putujem za dž" i bivaju oterane u kurac zato što niko normalan neće da mu Karleuša tera mušteriije iz srednje klase od kojih se živi), odeću kupuju isključivo od šanera a ne prezaju ni od kopija, i dabome preuveličavaju svoje zarade desetinama puta, same plasiraju te laži u novine i posle tuže novine koje su to odjavile da bi mogle da se prenemagaju u nekom drugom tabloidu kako njihovi "neprijatelji večno rade protiv njih".Dame i gospodo, Karleušina podrška gejevima samo je jedna bitka u ratu koji Karleuša i njima slične vode protiv mozga i pameti. Možda pojavni oblik Karleušinog nastupa deluje simpatično, ali kada zagrebeš, izbije nešto mnogo tužno.
Jao, ovo postaje sve uzbudljivije. Nema biznisa, nema para, travestija. Oni znači sami kreiraju virtualnu realnost u stvarnom svijetu i simuliraju pop zvijezde u jednom svijetu koji ih ne treba. Krvtijebem kako herojski romantično, naježio sam se. Pa šta izbije tužno, šta?
Link to comment
Pa šta izbije tužno, šta?
laugh.gif pa to da, generalno, te osobe nemaju akumulirane nezavisne prihode nego da, posle 15 godina rada, nisu u stanju da plate sebi piće nego čekaju da ih časte. dotle to ide. mis'im, to je OK ako si Tom Waits, ali ako prodaješ priču o glitzu i glamouru, jebiga, pa otvori se, časti, napuni rezervAr do kraja, majku mu. Edited by vasudeva418
Link to comment
laugh.gif pa to da, generalno, te osobe nemaju akumulirane nezavisne prihode nego da, posle 15 godina rada, nisu u stanju da plate sebi piće nego čekaju da ih časte. dotle to ide.
Sve je slupala na telohranitelje? I sad se slihta da bi joj Lukovic kupio pice?Logicno -_-
Link to comment
Jao, ovo postaje sve uzbudljivije. Nema biznisa, nema para, travestija. Oni znači sami kreiraju virtualnu realnost u stvarnom svijetu i simuliraju pop zvijezde u jednom svijetu koji ih ne treba. Krvtijebem kako herojski romantično, naježio sam se. Pa šta izbije tužno, šta?
Aj reci dve strofe iz bilo koje Karleusine pesme. Brzo. Edited by CowBoy
Link to comment
Sve je slupala na telohranitelje? I sad se slihta da bi joj Lukovic kupio pice?Logicno -_-
Kakve sad veze ima Luković? Inače njeni "telohranitelji", kako sam ih neoprezno nazvao, su Tošićevi ortaći, balavurdija bez mozga koja se mota oko nje. Šta se desi kada nisu tu - nalupaju im šamare oboma, kao onda na Autokomandi ili gde već. Ne zbog Prajda, nego po grobarsko-ciganskoj liniji.Ako ne znaš, pitaj.
Link to comment
Kakve sad veze ima Luković? Inače njeni "telohranitelji", kako sam ih neoprezno nazvao, su Tošićevi ortaći, balavurdija bez mozga koja se mota oko nje. Šta se desi kada nisu tu - nalupaju im šamare oboma, kao onda na Autokomandi ili gde već. Ne zbog Prajda, nego po grobarsko-ciganskoj liniji.Ako ne znaš, pitaj.
Stvarno me ne zanima, samo se pravim, sarkastican sam -_- A to zato sto sam se, priznajem, osetio slabim pred kolicinom truda da se diskvalifikuje njen aktivizam sitnim opanjkavanjem i blacenjem njenog karaktera. Ali hvala, ako mi ikad budu zanimljvi trachevi, sad znam gde da se obratim.
Link to comment
Aj reci dve strofe iz bilo koje Karleusine pesme. Brzo.
... dakle, ne mozes da se setis? Ne mogu ni ja. Mada - ne slusam Robi Vilijamsa ni Ledi Gagu, ali jebi ga, imam u glavi njihove stihove on demand - ubilo u pojam, cuje se iz kafea, na ulici, na TV-u do motam kanale, stavljaju ih kao soundrack za TV reklame... dobro se prodaje, hocu reci. Velika je i publika, internacionalna.Sa druge strane, nase "zvezdice" zaradjuju (rece Vasa) preko, u srpskim diskotekama od Tokija do Milvokija, freelance sljaka. Ovde, na ovom jadnom, sparusenom, malom, zakrzljalom trzistu potplacuju novinare sitnom lovom da u print ode po koja fotka ili namestena paparazzi situacija - rekoh ranije, image building.I to je taj zacarani, hermeticni krug srpskog shoubiza: shaneri, sponzori, blato na prilazu do kuce na bezanijskoj kosi i mobilni telefon ciji je adresar copy-paste svake jebene pevacice: brojevi urednika tabloida, novinara, vlasnika maaaalih srpskih televizijica. Kada se tako gleda ( proba 4rumskog softvera: iz tog rakursa ), i ovaj Karleusin uradak deluje jos logicnije. Prosto, namece se atmosfera u kojoj je nastao.edit: da se razumemo, bez obzira na background, mislim da je uradak jako koristan, makar kao minijaturni talasic u zivom blatu srpske javne scene. Jer - sa celulita, smrkanja kokaina i vanbracne dece preslo se na ideolosku ravan (ma kako cudno zvucalo - jeste tako). Edited by CowBoy
Link to comment
Stvarno me ne zanima, samo se pravim, sarkastican sam -_- A to zato sto sam se, priznajem, osetio slabim pred kolicinom truda da se diskvalifikuje njen aktivizam sitnim opanjkavanjem i blacenjem njenog karaktera. Ali hvala, ako mi ikad budu zanimljvi trachevi, sad znam gde da se obratim.
Veruj mi da ovo radim samo zato što mi je nekako bezveze da pametni ljudi budu izloženi vašarskim opsenama. Karleuša aktivista...isuse.gif ljuuuudiiiiiiiii!
Link to comment
Aj reci dve strofe iz bilo koje Karleusine pesme. Brzo.
ovo je nisko.... dry.gif:)orostite nama ubogim emigrantima, ruzicasto informisanim . vidim da masimo temu nasiroko ali sve iz dobrih namera
Link to comment
ovo je nisko.... dry.gif:)orostite nama ubogim emigrantima, ruzicasto informisanim . vidim da masimo temu nasiroko ali sve iz dobrih namera
jab reko da to nema veze sa emigracijom nego sa kulturnim kontaktima. jako zavidim ljudima koji su do te mere, sticajem okolnosti, odvojeni od Karleušinog, Cecinog i Sekinog sveta da mogu da govore o Karleušinom aktivizmu. ono što oni prepoznaju kao plemenit angažman je samo još jedno ispoljavanje šićardžijskog duha, ništa drugo, a čak ni tu neće imati nekog posebnog selameta. sa druge strane, ako se zadesi da makar pet ljudi bude preobraćeno Karleušinim kolumnama, i to je neka vajdica. ali to je takav svet da će ih na tih 5 preobraćenih doći novih deset homofoba koji su to postali u inat Karleuši. @cowboy: imaš dobru poentu, za uvođenje ideološkog diskursa u ravan estradnih polemika. eto toliko sam spreman da joj priznam. Edited by vasudeva418
Link to comment
Veruj mi da ovo radim samo zato što mi je nekako bezveze da pametni ljudi budu izloženi vašarskim opsenama. Karleuša aktivista...isuse.gif ljuuuudiiiiiiiii!
Pa dobro, verujem ti, ali ne ide ti nikako...Izasli u kuriru tekstovi koji podrzavaju gej paradu, prozivaju Legiju, SPC, ratne zlocince, srpsku majku arkanovu cicu... potpisala ih JK, varosh prica o tome, internet bruji, b92 obratio paznju... provocira, proziva...deluje. Sta mi se od toga ucinilo? :unsure:
Link to comment
Pa dobro, verujem ti, ali ne ide ti nikako...Izasli u kuriru tekstovi koji podrzavaju gej paradu, prozivaju Legiju, SPC, ratne zlocince, srpsku majku arkanovu cicu... potpisala ih JK, varosh prica o tome, internet bruji, b92 obratio paznju... provocira, proziva...deluje. Sta mi se od toga ucinilo? :unsure:
Ma koja bre varoš priča o tome, pričamo mi ovde. Oni kojima se Karleuša gistro obraća već sedam godina znaju da ona nije homofob, nije ona rekla ništa novo.Kap u moru. Nije ni to loše. Ali nemojte se ljudi zavaravati da se desilo nešto važno.Meni je daleko zanimljivija činjenica da je tabloid pod finansijskom kontrolom Dragana Đilasa skupio muda da budži tiraž na taj način. To jeste kvalitativan pomak. Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...