Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

da pokusam da napisem u skladu sa tvojom pamecu- ne, upravo suprotno, urgh.
Sherry: :fashisto: je diskvalificirati JK zbog podobnosti/klasne pripadnosti/biološke sposobnosti;Miralem: :fashisto: je pripisivati JK status fenomena zbog podobnosti/klasne pripadnosti/biološke sposobnosti. OK, 2 različite tvrdnje, no ne i suprotne. Ako sam te dobro razumio, tvrdiš da joj podrškom pripisujemo status fenomena, te tako činimo istu kulturfašističku grešku? A to ne vidim. Od njene kulturne sredine ne očekujem ništa određeno, ali kad se već dogodilo da se odlučila na takav homofilni angažman, to mi je simpatično. To je sve, bez posebnog vrednovanja kulturne pozadine.
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Bash bi bilo lepo da mi oprostish ono sikterisanje, pa da ne moramo dalje ovako, sta mislis? Ako se nisam tada izvinio, ili ako nije zvucalo dovoljno iskreno, evo sad se izvinjavam, bilo je u afektu.
pravo da ti kazem, toga se vise i ne secam. reagujem na kkonkretan stav, ne po automatizmu.
Ne uspevam razlucim gde se ovo sukobljava sa onim sto sam ja napisao? :unsure:
pa eto, pripisujes joj ne znam kakvu pamet i intelegenciju samo na osnovu deklaracije o postovanju prava gejeva na samoopredeljenje. zatim optuzujes gagorderku za fasizam, jer ju ona ne primecuje bas. kao da neko ne moze biti i pevac, i borac za gay prava i nepismeni retard istovremeno. onda joj dodeljujes ulogu prosvetitelja nepregledne zlocinacke prvosrbijanske mase, u koju spadaju svi osim valjda tebe i ekipe. govori jezik neandertalaca, nju ce razumeti! sto je vec efekat staklenog zvona. a od njega je mali korak do fasizma, kada smo vec krenuli da se gadjamo.
Sherry: :fashisto: je diskvalificirati JK zbog podobnosti/klasne pripadnosti/biološke sposobnosti;Miralem: :fashisto: je pripisivati JK status fenomena zbog podobnosti/klasne pripadnosti/biološke sposobnosti. OK, 2 različite tvrdnje, no ne i suprotne. Ako sam te dobro razumio, tvrdiš da joj podrškom pripisujemo status fenomena, te tako činimo istu kulturfašističku grešku? A to ne vidim. Od njene kulturne sredine ne očekujem ništa određeno, ali kad se već dogodilo da se odlučila na takav homofilni angažman, to mi je simpatično. To je sve, bez posebnog vrednovanja kulturne pozadine.
nemam ja nista protiv podrske, evo i ja je podrzavam ako treba. samo smo malo krenuli da se zalecemo, i, da, vrednujemo cultural background. na kvadrat. ps. 2 moderacija: svecano sam se zakleo na nenadjenom grobu draze mihajlovica da cu terati u kurac svakog ko koristi termin "rakurs". to sam do sada nesmetano radio, molim da mi se to pravo ostavi i u buducnosti. hvala.
Link to comment
ja inace uopste nisam sigurna u tacnost te teze da jk dopire do nekih tamo mracnih neobrazovanih ljudi do kojih niko i nista drugo nije moglo da dopre.
uh, a ja ba smislim da stize. u pitanju je starosna grupa koju interesuju samo sport (i pare koje taj donosi) i estrada (i pare koje ista donosi)sportisti su govna (ajd sad ne skacite, malo preterujem mada stvarno mislim da su pichke koje se nikad ni zasta nisu zalagale i uvek su bili bliski sa vlaschu.
stavise, cula sam da seljak na istom tom kalenica guvnu i taksista u gradu koji nije beograd kazu nesto kao 'neka voli ko koga hoce'.
do njih ce da dodju druge licnosti i informativni mediji, politicari. sve to ove od 15-25 itch ne interesuje. samo pare. slicna rasprava kao oko "bacanja para za obezbedjavanje parade ponosa" sam imala sa tim uzrastom i oko slucaja keruse Mile. "na kuce da se bacaju pare a tolika deca....."
s druge strane, tip koji je doktorirao na nemackim idealistima je beyond repair na istu temu - cak, pokusava naucno da zasnuje vlastito gadjenje prema pederima ...
ne znam nista o nemackom doktoru :(interesuje me samo da li kriticari obozavaoca lika i dela JK misle da je ovo sto ona radi lose?i ako jeste zasto?a ako nije, zasto je onda toliki problem ako se nekome svidja sta i kako ona ili neko drugi pise?od mene je dobila jos jedan "like" posto, ispravite me ako gresim, nije bas da pratim srpske medije tako redovno, nisam cula ni videla puno javnih licnosti koje su rekle nekad nesto ovako jasno protiv Svetlane Raznatovic.
Link to comment
interesuje me samo da li kriticari obozavaoca lika i dela JK misle da je ovo sto ona radi lose?i ako jeste zasto?a ako nije, zasto je onda toliki problem ako se nekome svidja sta i kako ona ili neko drugi pise?od mene je dobila jos jedan "like" posto, ispravite me ako gresim, nije bas da pratim srpske medije tako redovno, nisam cula ni videla puno javnih licnosti koje su rekle nekad nesto ovako jasno protiv Svetlane Raznatovic.
redom:ne mislim da je loše, daleko bilo. međutim, ne mislim ni da je nešto posebno dobro, zato što se generatori homofobije nalaze u krugovima do kojih JK ne dopire.takođe, ne mogu da hvalim nekoga zato što ima normalan stav o nečemu, a mogao bi da bude fašista i homofob. valjda se podrazumeva da si normalan?Karleuša piše protiv Svetlane Ražnatović zato što je mrzi i lično i porodično, po pandurskoj i tiražnoj liniji. nema ta osoba nikakvu ideologiju (eto, nije homofob, kakav veličanstven podvig), nju ni novac ne zanima toliko, ona je jednostavno uverena da je srpska Madona i uradiće sve da dobije koji naslov više od Seke Aleksić i Cece. juče sam u Beogradskoj areni video potpisani plakat Karleuše za njen koncert. na plakatu flomasterom napisano "Ispunili ste mi životni san". Njen životni san je bio da preko medija podeli hiljade karata i tako makar do pola napuni Arenu. Ako ništa drugo, makar više ne preti ubistvom i gaženjem kolima svojim nekadašnjim saradnicima. Toliko se civilizovala. Edited by vasudeva418
Link to comment
pravo da ti kazem, toga se vise i ne secam. reagujem na kkonkretan stav, ne po automatizmu.
steta, ja se nadao da sam nekako zasluzio takvo obracanje, pa da popravljamo :(
...pa eto, pripisujes joj ne znam kakvu pamet i intelegenciju samo na osnovu deklaracije o postovanju prava gejeva na samoopredeljenje. zatim optuzujes gagorderku za fasizam, jer ju ona ne primecuje bas. kao da neko ne moze biti i pevac, i borac za gay prava i nepismeni retard istovremeno. onda joj dodeljujes ulogu prosvetitelja nepregledne zlocinacke prvosrbijanske mase, u koju spadaju svi osim valjda tebe i ekipe. govori jezik neandertalaca, nju ce razumeti! sto je vec efekat staklenog zvona. a od njega je mali korak do fasizma, kada smo vec krenuli da se gadjamo. ...
Pa ne (i izvini, ali mislim da ucitavas ili nisi pazljivo citao). Ja se od pocetka javljam u reakciji ovde, odnosno reagujem na napade na njenu inteligenciju/jezik/spisateljske sposobnosti/ljubavni zivot... i skrecem paznju na ono sto je lepo i interesantno u tome sto pise. (lepi su stavovi koje iznosi, interesantno je jako da ih iznosi na nacin i na mestima gde to u srbiji jako nedostaje - pri tome ne mislim na glave neke odredjene mase, nego na medijski prostor koji ima paznju jako velikog dela populacije). gagorderkini postovi nisu fashisticki zato sto JK ne primecuju (to nisam u odgovorima na njene postovima ni komentarisao), nego zato sto je diskvalifikuju kao olosh iz brloga ispod njenog (gagorderkinog) nivoa. Ovo ostalo sto pises o mojem odnosu prema njenoj publici itd, zaista ne mogu da povezem sa svojim postovima nikako ( ni sa onim sto mislim, ali ok, to ne mozes da znas), pa bih radije da se ne bavimo time.
Link to comment
Upozorenje za gagorderku? Fer od tebe :Pedit: typo
nemam vremena, zao mi je. mada, davno se nisam uzaludno svadjala na internetu, i mene naka nostalgija vuce ...samo kratko: mani me te plitke teze o elitizmu i kulturfasizmu.dopusti da je nekome malo JK da bi se intelektualno uzbudio. prosto, ne okidam na minimaksovu muzu i cantinu-cendinu-kandinu (kako li se zvase?) ljubavnicu. i jeste, mislim da je sljam. pazi sad ovo: po MOJIM licnim parametrima, koje sam valjda jos uvek vlasna da imam?, ona je sljam. i necu da elaboriram.
Link to comment

a jel mi sad trebamo da dizemo u nebesa svakog ko kaze da nije homofob i da ne bi pobio pedere?zar je dotle došlo?što se mene tiče, uopšte nije reč o kulturnom miljeu nego o motivu i dometu. kada bi Ceca rekla (napisala, dala nekome da napiše, whatever) ovako nešto, to bi već bila vest zato što je ona 1 ikona pseudopatrijarhalne i licemerne domaćinske kulture. to bi bila kulturna bomba sa ozbiljnim posledicama.ovo je ništa, trt. karleuša nije homofob. ajde. dobro jutro, Kolumbo.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Kako je samo extravagantna ova teza o "običnosti" Jecinog angažmana, kao, pa to mi, neturbofolkološ, napravimo i 5x za dan. Pratio sam malo odjeke&reagovanja na posljednju beogradsku gej paradu i ono što mi je bilo upadljivo je da je Jeca izuzetak i izolirani primjer na srbijanskoj javnoj sceni. Kulturni bekgraund na stranu, ko je se još oglasio osim nje?

Link to comment
a jel mi sad trebamo da dizemo u nebesa svakog ko kaze da nije homofob i da ne bi pobio pedere?zar je dotle došlo?što se mene tiče, uopšte nije reč o kulturnom miljeu nego o motivu i dometu. kada bi Ceca rekla (napisala, dala nekome da napiše, whatever) ovako nešto, to bi već bila vest zato što je ona 1 ikona pseudopatrijarhalne i licemerne domaćinske kulture. to bi bila kulturna bomba sa ozbiljnim posledicama.ovo je ništa, trt. karleuša nije homofob. ajde. dobro jutro, Kolumbo.
da izvinEs, skoro da i jeste za uzdizanje ja u tome vidim problem. sto ta deca sa kojom se svadjam po internetu stvarno misle da nije nista lose kad neko tuce pedere.i da nije neki big deal ako neko odsece kucetu nogeali su zato deca nase blago i trebalo bi ih imati sto vise :wub:za posao i karijeru - ne znaju. to su pojave sa kojima se srecu redje nego sa UFO
Link to comment
nemam vremena, zao mi je. mada, davno se nisam uzaludno svadjala na internetu, i mene naka nostalgija vuce ...samo kratko: mani me te plitke teze o elitizmu i kulturfasizmu.dopusti da je nekome malo JK da bi se intelektualno uzbudio. prosto, ne okidam na minimaksovu muzu i cantinu-cendinu-kandinu (kako li se zvase?) ljubavnicu. i jeste, mislim da je sljam. pazi sad ovo: po MOJIM licnim parametrima, koje sam valjda jos uvek vlasna da imam?, ona je sljam. i necu da elaboriram.
postujem nedostatak vremena zaista, i ja cu kratko - naravno da imas pravo da mislis sta hoces, daleko bilo da ti ga osporavam. dopusti ti da je u trenutku kad krenes da taj stav iznosis u javnost on ima posledice i postaje podlozan diskusiji, analizi, kritici...drugim recima, ako kazes "ja ne mogu da je smislim, pa nista sto napise to ne moze da mi promeni, pardon, ne bih o njoj" ili "onda je ovakva ili onakva, pa zato to sto je napisala nema vrednost", to su vrlo razlicite stvari. eto, vidimo se kad budes imala vise vremena :)
Link to comment

@lujoNe postoji nikakav turbofolk osim u esejima nadobudnih studenata, devedesete su prošle još davnih devedesetih. Karleušina produkcija je pop muzika sa lokalnim specifičnostima.I zar je bitno ko se oglasio? Karleušin stilista je gej, saradnici su joj gejevi, najveći fanovi su joj gejevi, CD-ove niko ne kupuje, ni njene ni tuđe, a nije u milosti vlasti pa nema šanse da zavalja disk uz pripejd broj ili primerak novina. Šta ona rizikuje time što govori ono što onaj ko prati scenu zna gotovo čitavu deceniju?

Edited by vasudeva418
Link to comment
Kako je samo extravagantna ova teza o "običnosti" Jecinog angažmana, kao, pa to mi, neturbofolkološ, napravimo i 5x za dan. Pratio sam malo odjeke&reagovanja na posljednju beogradsku gej paradu i ono što mi je bilo upadljivo je da je Jeca izuzetak i izolirani primjer na srbijanskoj javnoj sceni. Kulturni bekgraund na stranu, ko je se još oglasio osim nje?
Usput, gej parada je bio povod, od tada je potkazila i legiju, mladica, spc, arkana,palmu, ... sve po spisku, natenane i redom. (koje, by the way, i ja mrzim licno, ne znam kako drugacije da mrzim :unsure: )
Link to comment
Usput, gej parada je bio povod, od tada je potkazila i legiju, mladica, spc, arkana,palmu, ... sve po spisku, natenane i redom. (koje, by the way, i ja mrzim licno, ne znam kako drugacije da mrzim :unsure: )
a kad se o tome prica u Pescaniku tad je to Ok, nece nista doneti ali je ok da o tome prica intelektuala a ovo nije?nista ne razumem.nista lose od njenih blogova se nece desiti nikome. u cemu je onda problem?(i sta ce ovo mene, do pre par nedelja nisam ni znala da postoji.... dry.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...