Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

Izvini, nije mi i dalje jasno, mozda ne razumem sta je to sto hoces da kazes da ona u stvari radi (i uvek je radila). Inace, malo ti je dramaticna formulacija, ali u sushtini - da, nesumnjivo je izuzetno eksponirana sada zbog svojih ubedjenja, prilicno usamljena u tome, ono sto pishe je istina (a sto kaze Miocinovicka, ona samo time vec pocinje da menja svet) i ja se jako nadam da ce to pomoci barem nekome da se oseti hrabrijim u drustvu.
posto krompir na kalenica guvnu?inace, malo je zabrinjavajuce to sto ti je potrebno da dzej kej zabloguje da bi ti se "ustalasao i isprovocirao um."ili ne, ne ustalasava i ne provocira ona tebe, nego neke tamo primitivce, neku njenu pasivnu publiku, neke prostake koje nista ne moze da nagna da malo promisle osim ovih divinih blogova i kolumni.ti samo gledas sa strane i uocavas da je sve to veoma korisno.je l' to teza? pa evo, da podvucem zutom: ti si njena publika. nema bitne razlike. prozimate se. jebiga, brlog. a final remark o stidnim vashima ti je hm, na nivou dive.
ja ne vidim gde se vas dvoje zapravo ne slazete.menja JK svet. probali smo mnogi. nije nam efekat bio veliki ili jeste. ona probala i evo na primer moj slucaj - vidim razliku.deca mojih sandzackih sestara su listom za Seku Aleksic. shodno tome i politicki nastup - kosovo je srbija i tako toshodno tome prosle godine njihovi facebook natupi - odobravanje nasilja, homosexualizam cak nije bio ni bolest (to bi bilo kao mnogo fino i sazaljevajuce) nego nastranost koji bi trebalo iskoreniti..pisala sam o tome prosle godine i gle cuda!ove godine se fokus njihovih napada pomerio sa "pedera" na JK!diskusija se "amatersko patoloske" pomerila na estradnu, jbga, to sad vec ima smisla...meni je ono sto Jk radi korisno ali nije fenomen, "lepo ali niej super"tolikoi eto ta deca, familija su mi, sa majkama sam im svaki raspust provodila ali su rodjena u ratu, na granici. roditelji su im nezaposleni od kako su rodjene. iz sandzaka nisu izasle. imaju televizor i sad imaju internet. ni ne znaju gde je kalenic i krug dvojke. ali znaju ko je JK.
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

ni ne znaju gde je kalenic i krug dvojke. ali znaju ko je JK.
ja inace uopste nisam sigurna u tacnost te teze da jk dopire do nekih tamo mracnih neobrazovanih ljudi do kojih niko i nista drugo nije moglo da dopre. stavise, cula sam da seljak na istom tom kalenica guvnu i taksista u gradu koji nije beograd kazu nesto kao 'neka voli ko koga hoce'. s druge strane, tip koji je doktorirao na nemackim idealistima je beyond repair na istu temu - cak, pokusava naucno da zasnuje vlastito gadjenje prema pederima ...
Link to comment
posto krompir na kalenica guvnu?inace, malo je zabrinjavajuce to sto ti je potrebno da dzej kej zabloguje da bi ti se "ustalasao i isprovocirao um."ili ne, ne ustalasava i ne provocira ona tebe, nego neke tamo primitivce, neku njenu pasivnu publiku, neke prostake koje nista ne moze da nagna da malo promisle osim ovih divinih blogova i kolumni.ti samo gledas sa strane i uocavas da je sve to veoma korisno.je l' to teza? pa evo, da podvucem zutom: ti si njena publika. nema bitne razlike. prozimate se. jebiga, brlog. a final remark o stidnim vashima ti je hm, na nivou dive.
Jao kako je tesko odoleti, sad kad se toliko ofirash, sarkazmu i podsmevanju (udaram se po prstima), ali previshe mi je sad interesantno ovo sto pishesh fenomenoloshki da bih se predavao tim sitnim (primitivnim :) ) radostima. Teza je da je takvo gadjenje "brlogom", taj superioran polozaj koji zauzimash i zgrazavanje nad podrskom koju "diva"-prostakusha dobija nemoguce razluciti od obicnog fashizma. U krajnjoj konsekvenci takav pristup ima za cilj jedino da obezvredni ideju, pobudu, misao, hrabrost, akciju... jer dolaze sa strane koja je odredjena kao losha zato sto je kontekst (kulturni milje) drugaciji od onog koji ti smatras superiornim. Drugim recima, agresivnim napadom na moralnu podobnost/klasnu pripadnost/biolosku sposobnost (JK je glupa), brani se poredak ustanovljenih vrednosti u kojem se ti osecas dobrom i u odnosu na koji dokazujes svoju licnu vrednost i svoje pravo na beneficije koje ti taj poredak donosi (bile to pare,politicka moc ili osecaj samozadovoljstva sto si ako nista drugo bolja od "onih" ili sta vec). Ukratko, klasicna postavka na kojoj se uobicajeno gradi akademsko opravdavanje fashizma i slicnih ideologija. (da ne mislis da izbegavam odgovore na direktna pitanja - bavio sam se tim pitanjima i ranije pomalo, jesam njena publika, sa zadovoljstvom citao sve ove tekstove i sa radoscu cekam sledeci, remark o stidnim vashima mi se cini da nisi pazljivo procitala - nije dostigao ni blizu nivo njenih provokacija i komunikacija, ali, hvala, malo laska da bar neko tako misli) Edited by sheridan
Link to comment
Jao kako je tesko odoleti sad kad se toliko ofirash sarkazmu i podsmevanju (udaram se po prstima), ali previshe mi je sad interesantno ovo sto pishesh fenomenoloshki da bih se predavao tim sitnim (primitivnim :) ) radostima. Teza je da je takvo gadjenje "brlogom", taj superioran polozaj koji zauzimash i zgrazavanje nad podrskom koju "diva"-prostakusha dobija nemoguce razluciti od obicnog fashizma. U krajnjoj konsekvenci takav pristup ima za cilj jedino da obezvredni ideju, pobudu, misao, hrabrost, akciju... jer dolaze sa strane koja je odredjena kao losha zato sto je kontekst (kulturni milje) drugaciji od onog koji ti smatras superiornim. Drugim recima, agresivnim napadom na moralnu podobnost/klasnu pripadnost/biolosku sposobnost (JK je glupa), brani se poredak ustanovljenih vrednosti u kojem se ti osecas dobrom i u odnosu na koji dokazujes svoju licnu vrednost i svoje pravo na beneficije koje ti taj poredak donosi (bile to pare,politicka moc ili osecaj samozadovoljstva sto si ako nista drugo bolja od "onih" ili sta vec). Ukratko, klasicna postavka na kojoj se uobicajeno gradi akademsko opravdavanje fashizma i slicnih ideologija. (da ne mislis da izbegavam odgovore na direktna pitanja - bavio sam se tim pitanjima i ranije pomalo, jesam njena publika, sa zadovoljstvom citao sve ove tekstove i sa radoscu cekam sledeci, remark o stidnim vashima mi se cini da nisi pazljivo procitala - nije dostigao ni blizu nivo njenih provokacija i komunikacija, ali, hvala, malo laska da bar neko tako misli)
ja podrzavam cinjenicu da se LDP odrice matrice kulturfasizma koja ih je odbijala istovremeno i od savremene umetnosti i popularne kulture u srbiji. nadam se samo da ce uciniti nesto povodom ovakvih ispada svojih najistaknutijih predstavnika (prokic):
Sve je to rezultat nemorala i neukusa koji su preovladali u srpskom društvu krajem osamdesetih godina dvadesetog veka, pa još i danas pustoše njime.Liberalno demokratska partija se od svog nastanka legitimisala kao politička snaga koja je vratila u srpsku politiku ono što je u njoj tako dugo odsustvovalo: iskrenost. A ona je neophodna, čak i kada je pogrešna. Taj zaboravljeni kvalitet podsetio je, kroz delovanje LDP, i sve ostale političke aktere u Srbiji na ono što najviše nedostaje njihovoj politici, koja se svela isključivo na kalkulaciju i besramno ogoljenu borbu za vlast u jednom do kraja korumpiranom društvu.Isti takav politički podsetnik LDP promoviše i u kulturnoj politici. U okviru našeg shvatanja političkog delovanja, ne postoji fobija od obaveštenih i kritički nastrojenih birača. Predlažemo zato osnove nove kulturne politike, koja ima za cilj kreiranje fizionomije kulturnog građanina koji stoji kao najsnažniji temelj celog društva
Link to comment
ja podrzavam cinjenicu da se LDP odrice matrice kulturfasizma koja ih je odbijala istovremeno i od savremene umetnosti i popularne kulture u srbiji. nadam se samo da ce uciniti nesto povodom ovakvih ispada svojih najistaknutijih predstavnika (prokic):
Bravo Kime, na istoj smo liniji:
Uh, dobro je.LDP se, sudeci po najnovijim gradsko-galerijskim dogadajima najzad odrice elitizma - dakle ima nade za omasovljanje. Problem je samo sto su im metodi isti kao kod kolega iz drugih sekti/stranaka, te ako ima nade za omasovljavanje nema nade za Srbiju.(btw vazda su me radovale srpske hermeticne kulturne institucije pravljene za uski krug prijatelja. Svaka galerija ko kafic - uvek isti gosti, malobrojni jakako.)Elem, Srbijo - samo nastavi sa kulturom. Bitno je da se lova okrece.
... samo ne delimo optimizam po tom pitanju.@Sherry - htedoh juce da te upozorim da je Gagoderka mnogo jaci kalibar od JK :P te da se sa njom ne treba 4rumski kachiti. Zakasnio sam ocigledno:) Edited by CowBoy
Link to comment
Bravo Kime, na istoj smoliniji:
picasso_stalin_1953_354x406.jpgma da se ne zezamo: super je sto se ldp oslobodio ovog zazora od popularne kulture u srbiji. jos samo da ucine takav korak i ka savremenoj umetnosti.
Link to comment
...menja JK svet. probali smo mnogi. .....meni je ono sto Jk radi korisno ali nije fenomen, "lepo ali niej super"toliko
uglavnom da.s' tim sto sam ja mozda malo ostario, postao sentimentalan i romantican, ali meni kad je nesto lepo vec mi je super :) (narocito stavljeno u kontekst u kojem je takva vrsta lepog ne samo retka, nego aktivno suzbijana)
...i eto ta deca, familija su mi, sa majkama sam im svaki raspust provodila ali su rodjena u ratu, na granici. roditelji su im nezaposleni od kako su rodjene. iz sandzaka nisu izasle. imaju televizor i sad imaju internet. ni ne znaju gde je kalenic i krug dvojke. ali znaju ko je JK.
vrlo lep primer.
:thumbup: sheridan - nedostajao si
hvala :)
Link to comment
picasso_stalin_1953_354x406.jpgma da se ne zezamo: super je sto se ldp oslobodio ovog zazora od popularne kulture u srbiji. jos samo da ucine takav korak i ka savremenoj umetnosti.
Ok Kime - razumem tvoju euforicnost ali ne razumem tvoju logiku. Dakle, super je sto ce politicka stranka da se oslobodi zazora ka savremenoj umetnosti?Pa SPS nema taj problem, kao ni Radikali ili SNS. Ne sumnjam da bi Milica uspela da zakaze performans u galeriji na cijem je celu npr. neko iz radikala ili SePeSea:) , naprotiv - ta slikali bi se sa njom i pravili od svog razumevanja savremene umetnosti i tolerancije na istu ( :P ) medijski cirkus. Sem, naravno, ako neki Albanac ne bi pokusao da u galeriju unese ripoff Warhola u vidu Jasharija sa shmajserom - sto, slozicemo se, i nije neka umetnost.btw, savremena umetnost je subverzivna (opasna) za politicke stranke i ostala srpska zla taman koliko i covecija ribica za slovenacki ekosistem. Edited by CowBoy
Link to comment
Ok Kime - razumem tvoju euforicnost ali ne razumem tvoju logiku. Dakle, super je sto ce politicka stranka da se oslobodi zazora ka savremenoj umetnosti?Pa SPS nema taj problem, kao ni Radikali ili SNS. Ne sumnjam da bi Milica uspela da zakaze performans u galeriji na cijem je celu npr. neko iz radikala ili SePeSea:) , naprotiv - ta slikali bi se sa njom i pravili od svog razumevanja savremene umetnosti i tolerancije na istu ( :P ) medijski cirkus. Sem, naravno, ako neki Albanac ne bi pokusao da u galeriju unese ripoff Warhola u vidu Jasharija sa shmajserom - sto, slozicemo se, i nije neka umetnost.btw, savremena umetnost je subverzivna (opasna) za politicke stranke i ostala srpska zla taman koliko i covecija ribica za slovenacki ekosistem.
ja to za njihovo dobro (tj. stranaka). moja pokojna prababa je stalno govorila: uci jezike i gledaj u mapu. daklem, cisto malo da nauce neki novi jezik.btw, drenov rad nije rip off. nije ni nesto narocito dobar ali nije rip off.
Link to comment
ja to za njihovo dobro (tj. stranaka). moja pokojna prababa je stalno govorila: uci jezike i gledaj u mapu. daklem, cisto malo da nauce neki novi jezik.
Slazem se sa tvojom babom, ali i dalje ne vidim interes Srbije u tome sto ce LDP da "prizna" savremenu umetnost - pa sve su je stranke sem LDP-a vec priznale:) sta nas gradjane bole doope sta misli o SU stranka sa 5% glasova.
btw, drenov rad nije rip off. nije ni nesto narocito dobar ali nije rip off.
Ok, "naslanja" se na Vorhola. Ovlash. Ista art direkcija, isti tretman - ali nije Elvis no Jashari. Hm. Kao, "eto vam Balkana - dok je u SAD ikona Elvis, ovde je ikona covek sa shmajserom ..." jak rad. Cak i Abramovicka ume dublje od toga.edit: jedna mala a/bitna zanimljivost: sto se tog pop-arta tice, bila je jedna diskusija tamo posle koje sam Sherry-a stavio na ignore. Ne zbog nepomirljivosti stavova vec zbog njegove manije za multiquote-om i sitnim, sitnim, sicusnim crevcima. Edited by CowBoy
Link to comment
"Mislim, prvo bi morala da naučiš da pišeš, brate, svih šest padeža!"Jelena Karleuša, u javnom obraćanju Svetlani Ražnatović
Možda je mislila na ruski jezik?
Link to comment
Slazem se sa tvojom babom, ali i dalje ne vidim interes Srbije u tome sto ce LDP da "prizna" savremenu umetnost - pa sve su je stranke sem LDP-a vec priznale:) sta nas gradjane bole doope sta misli o SU stranka sa 5% glasova.
donekle se slazem s tobom osim sto postaje ocigledno da je DS namenio ulugu zdanova a ovi su je preozbiljno shvatili. tako da mu tu JK dodje kao melem na ranu. ljuta trava na ljutu ranu.
Link to comment
...@Sherry - htedoh juce da te upozorim da je Gagoderka mnogo jaci kalibar od JK :P te da se sa njom ne treba 4rumski kachiti. Zakasnio sam ocigledno:)
...edit: jedna mala a/bitna zanimljivost: sto se tog pop-arta tice, bila je jedna diskusija tamo posle koje sam Sherry-a stavio na ignore. Ne zbog nepomirljivosti stavova vec zbog njegove manije za multiquote-om i sitnim, sitnim, sicusnim crevcima.
Upozorenje za gagorderku? Fer od tebe :Pedit: typo Edited by sheridan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...