Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

moja pokojna prababa je stalno govorila: uci jezike i gledaj u mapu.
Generacija Jovana Cvijića? Mapu čitaj, a seljaka pitaj.
"Mislim, prvo bi morala da naučiš da pišeš, brate, svih šest padeža!" Jelena Karleuša, u javnom obraćanju Svetlani Ražnatović
Jeco, sestro, brate, iz dana u dan raste moja ljubav prema tebi. Osjećam se kao Koba kad bi u mraku kino dvorane pustio suzu gledajući Chaplina. On je kao ja, govorio bi. Najme kaj, moja prva reakcija je bila, a koliko ono imamo padeža. Onda sam ih nabrojao na prste. Kakva žena!
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

@Kim: sad se razumemo.

Upozorenje za gagorderku? Fer od tebe :P
Uh sherry, poenta je nevezana za gagoderku, (nisam hteo da advokatisem, to nikada ne radim) vec za njen odgovor na tvoj poust. Da prevedem: ako kritikujem medijske pojave, to ne znaci da sam fashista :isuse:
... Najme kaj, moja prva reakcija je bila, a koliko ono imamo padeža. Onda sam ih nabrojao na prste. Kakva žena!
... jedne ruke? :)Da, ovo sa brojem padeza nije nikakav dokaz. Cudo jedno koliko se na ovoj temi insistira na neverodostojnosti JK tekstova. Edited by CowBoy
Link to comment
...Uh sherry, poenta je nevezana za gagoderku, (nisam hteo da advokatisem, to nikada ne radim) vec za njen odgovor na tvoj poust.
Polako, polako, salim se malo.
...Da prevedem: ako kritikujem medijske pojave, to ne znaci da sam fashista :isuse:...
Naravno da ne znaci :unsure:
Link to comment
Da, ovo sa brojem padeza nije nikakav dokaz. Cudo jedno koliko se na ovoj temi insistira na neverodostojnosti JK tekstova.
Uglavnom Vasudeva. Ja mislim da je on pisao Karleuši kolumnu, ne sme da kaže jer bi time prekršio dogovor, a svrbi ga što se njoj pripisuju njegove jezičke bravure.:D
Link to comment
Uglavnom Vasudeva. Ja mislim da je on pisao Karleuši kolumnu, ne sme da kaže jer bi time prekršio dogovor™, a svrbi ga što se njoj pripisuju njegove jezičke bravure.:D
Insistiram zato što mi je to potpuno očigledno. Ona može da onako piše kao što Tajson može da teoretiše o superstrunama. Ali neću više o tome, ostali forumaši ne vide stvar iz mog rakursa i ja tu ne mogu ništa.
Link to comment

Pa rekao je Kim da je Pera, šta sad tu? Platio bih da zavirim u taj stvaralački proces, dogovaranje, konzultacije, brejnstorming, izbačeni dijelovi, doskočice&pošalice, slobodne asocijacije. Jedva čekam iduću kolumnu. Jel se to stavlja odma tu, ili moram čeprkati po netu. Kurir beše?

Link to comment
Uglavnom Vasudeva. Ja mislim da je on pisao Karleuši kolumnu, ne sme da kaže jer bi time prekršio dogovor, a svrbi ga što se njoj pripisuju njegove jezičke bravure.
:lol: idi bre, ubices me:)To zaista ima smisla, evo i ja sam poceo da se premisljam o 1autenticnosti
Link to comment
Jao kako je tesko odoleti, sad kad se toliko ofirash, sarkazmu i podsmevanju (udaram se po prstima), ali previshe mi je sad interesantno ovo sto pishesh fenomenoloshki da bih se predavao tim sitnim (primitivnim :) ) radostima. Teza je da je takvo gadjenje "brlogom", taj superioran polozaj koji zauzimash i zgrazavanje nad podrskom koju "diva"-prostakusha dobija nemoguce razluciti od obicnog fashizma. U krajnjoj konsekvenci takav pristup ima za cilj jedino da obezvredni ideju, pobudu, misao, hrabrost, akciju... jer dolaze sa strane koja je odredjena kao losha zato sto je kontekst (kulturni milje) drugaciji od onog koji ti smatras superiornim. Drugim recima, agresivnim napadom na moralnu podobnost/klasnu pripadnost/biolosku sposobnost (JK je glupa), brani se poredak ustanovljenih vrednosti u kojem se ti osecas dobrom i u odnosu na koji dokazujes svoju licnu vrednost i svoje pravo na beneficije koje ti taj poredak donosi (bile to pare,politicka moc ili osecaj samozadovoljstva sto si ako nista drugo bolja od "onih" ili sta vec). Ukratko, klasicna postavka na kojoj se uobicajeno gradi akademsko opravdavanje fashizma i slicnih ideologija.
nekontrolisano seres, da izvinu prisutne gospodje. fasizam bi bio pripisivanje statusa fenomena nekom ko dolazi iz odredjenog kulturnog miljea, a, pazite, imas ok stavove. pevaljka, a ne zeli da strpa pedere u gasnu komoru, kako je to moguce? cist fenomen, natprirodna pojava. neko ko je toliko tolerantan mora da bude iz tvoje ekipe, a samim tim i nesto narocito pametan, jelda? a sad cemo se nadati da ce taj fenomen prosiriti misao medju orcovima, tj. onim drugima, nizoj rasi iz koje potice.
Link to comment
Insistiram zato što mi je to potpuno očigledno. Ona može da onako piše kao što Tajson može da teoretiše o superstrunama. Ali neću više o tome, ostali forumaši ne vide stvar iz mog rakursa i ja tu ne mogu ništa.
Bas me zanima zasto to mislis, posto se meni, posle ovog teksta sa bloga, cini da je ocigledno da je to njen tekst samo sa velikim brojem urednickih intervencija. Nemam vremena da se sad time zabavljam ali ako ti imas probaj da propustis taj tekst iz bloga kroz temeljnu redakturu, imam utisak da bi sadrzinski i stilski dobio tekst vrlo slican ovom prvom koji je predmet spora.
Link to comment
Bas me zanima zasto to mislis, posto se meni, posle ovog teksta sa bloga, cini da je ocigledno da je to njen tekst samo sa velikim brojem urednickih intervencija. Nemam vremena da se sad time zabavljam ali ako ti imas probaj da propustis taj tekst iz bloga kroz temeljnu redakturu, imam utisak da bi sadrzinski i stilski dobio tekst vrlo slican ovom prvom koji je predmet spora.
Nemam sada vremena, ali je to dobar eksperiment. Uradiću tako.
Link to comment
nekontrolisano seres, da izvinu prisutne gospodje. fasizam bi bio pripisivanje statusa fenomena nekom ko dolazi iz odredjenog kulturnog miljea, a, pazite, imas ok stavove. pevaljka, a ne zeli da strpa pedere u gasnu komoru, kako je to moguce? cist fenomen, natprirodna pojava. neko ko je toliko tolerantan mora da bude iz tvoje ekipe, a samim tim i nesto narocito pametan, jelda? a sad cemo se nadati da ce taj fenomen prosiriti misao medju orcovima, tj. onim drugima, nizoj rasi iz koje potice.pusi kurac.
Jebemliga ako ovo nije isto što je i Sherry napisao, samo stilizirano u skladu s autorskom pameću.
Link to comment
Jebemliga ako ovo nije isto što je i Sherry napisao, samo stilizirano u skladu s autorskom pameću.
da pokusam da napisem u skladu sa tvojom pamecu- ne, upravo suprotno, urgh.
Link to comment
nekontrolisano seres, da izvinu prisutne gospodje. ...
Bash bi bilo lepo da mi oprostish ono sikterisanje, pa da ne moramo dalje ovako, sta mislis? Ako se nisam tada izvinio, ili ako nije zvucalo dovoljno iskreno, evo sad se izvinjavam, bilo je u afektu.
...fasizam bi bio pripisivanje statusa fenomena nekom ko dolazi iz odredjenog kulturnog miljea, a, pazite, imas ok stavove. pevaljka, a ne zeli da strpa pedere u gasnu komoru, kako je to moguce? cist fenomen, natprirodna pojava. neko ko je toliko tolerantan mora da bude iz tvoje ekipe, a samim tim i nesto narocito pametan, jelda? a sad cemo se nadati da ce taj fenomen prosiriti misao medju orcovima, tj. onim drugima, nizoj rasi iz koje potice....
Ne uspevam razlucim gde se ovo sukobljava sa onim sto sam ja napisao? :unsure:Edit: u medjuvremenu :
Jebemliga ako ovo nije isto što je i Sherry napisao, samo stilizirano u skladu s autorskom pameću.
:) Edited by sheridan
Link to comment
Bash bi bilo lepo da mi oprostish ono sikterisanje, pa da ne moramo dalje ovako, sta mislis? Ako se nisam tada izvinio, ili ako nije zvucalo dovoljno iskreno, evo sad se izvinjavam, bilo je u afektu.
uuuu Miraleme, šta ti je rekao...
Link to comment
a sad cemo se nadati da ce taj fenomen prosiriti misao medju orcovima, tj. onim drugima, nizoj rasi iz koje potice.
Ел може једна дефиниција тог орцова, да видим дал' сам тај, па ако јесам, да чекам да ми стигне мисао...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...