Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

52 minutes ago, slepa živana said:

šteta što utisak nedelje nije posvećen značaju knjige

informer obeležio manifestaciju porukom na naslovnici

:lolol:

F9hrkJlWsAARtUI?format=jpg&name=medium

 

 

Dobro, ne laže Informer, tako kako se ona probijala i tri razreda je previše...

Link to comment

Ja ni ranije nisam išao na Sajam da bih prelistavao knjige. Radije to činim, npr.u holu Doma Omladine.

Bio na otvaranju, jer je samo taj dan važila propusnica za parking.

 

Ali mi je i ove godine bilo super jer sam upoznao prevodioca knjiga Herte Miler, divno porazgovarali i pripremio me da ne očekujem teme Aleksandra Tišme u njenim knjigama. Iskopao knjigu Velje Pavlovića i i još par naslova i obišao par dragih prijatelja izdavača s kojima je konačno bilo vremena popričati o knjigama. Najviše sam se zadržao na štandovima Irana, uz blagu zadršku šta se sve tamo ne sme.

 

Trebalo je da upoznam Nešu Vulkana, ali smo se mimoišli jer sam u međuvremenu tražio Slepu Živanu koja je radila tek u ponedeljak. Doduše, dobio sam litar dunje koju Neša lično proizvodi, valjda će biti prilike da se vidimo neki drugi put.

 

Uvek mi je krivo što nemam više vremena za muvanje po halama, retka prilika da imamo vremena za blebetanje o umetnosti, kao nekad.

Plen za ovu godinu:

Sajamknjiga1080.thumb.jpg.d0f9aa6ec633e6640b4ce2f57a53936b.jpg

 

  • +1 3
Link to comment

Да то с Ломом је и мене изнервирало, барем недељу дана а вероватно и дуже им се ажурира сајт у сред овог периода попуста кад маса људи купује онлајн, баш неозбиљно с њихове стране.

 

Мада они у последње време имају озбиљне попусте свако мало невезано за сајамске дане.

 

Иначе су те онлајн акције из године у годину све неповољније, у Лагуни су сад догурали до девет књига (и то њихових) не би ли остварио неки простојан попуст (што је био твој случај рекло би се :D), остали исто танка прича чини ми се.
 

Једино је Плато испоштовао са 50% на шест или више књига, мада је њихов избор релативно танак, намучио сам се да нагурам шест :D

  • +1 2
Link to comment

lom izdaje super stvari ali ko da su i dalje u prošlom veku pa ne kapiraju koncept online šopinga, sajt im izgleda totalno nepovezano i kad radi. ja sam ovom prilikom pazario njihove knjige preko makarta, tamo daju džabe dostavu za iznose preko 2000.

 

jel uspeo neko da izrovari kako se prijavljuje za platovu nagradnu igru, tu piše da važi i za oflajn kupovinu a ja pazario kod njih na sajmu i sad ne znam kako dalje :sleep:

Link to comment

LOM bas zna da izabere trenutak...Imaju oni cesto neke akcije, ali su mogli i u vreme Sajma da budu dostupni za online kupovinu.

 

Sto se tice Platoa, narucila sam par knjiga u petak, nisam ni videla taj info za nagradnu igru, ali se sad nadam da sam u bubnju :). Izvlacenje za Novu godinu.

Edited by Stela
Link to comment

IMG_20231101_213200_copy_1600x1200.thumb.jpg.476d4b3afae6f0cf3df48394cf7634e7.jpg

 

Ove godine sam otišao totalno bez ideja i sa skraćenim vremenom tako da sam se držao uglavnom poznate teritorije ili pojačanim preporukama. Jedino mi je ovaj Galgut lov na slepo.

 

Planirao sam i za vikend sa odem, pre svega zbog starinarnica, ali mi se nije dalo. Odustao sam od Beskrajne lakrdije zbog veličine knjige - za onaj format je potrebno mnogo stvari da se poklopi da bi moglo da se čita lepo. Potražiće se e-izdanje.

 

Generalno slaba ocena, gomila manjih pa i srednjih izdavača sa štandovima sačinjenih od izdanja od pre 10 godina. Pozitivni utisci Kontrast i Štrik, mislim da rastu, za razliku od LOM-a čiji štand mi je prvi put odao zabrinjavajući utisak. 

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...