Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Sto su lepi ovi bukvari :heart:.

Booka nema svoj stand, ali valjda ima njihovih knjiga na standu Makarta. Plus imaju 30% popusta u svojim knjizarama.

Mislim da cu propustiti ovaj sajam, ne ide mi se u guzvu, a samo u terminima kad je siguran guzvanjac mogu da odem :D.

  • +1 1
Link to comment

i ja sam htela da propustim, ali mi se namestilo da sutra idem. redovno posećujem već decenijama i nikad nisam bila ovako nespremna. 

pitam se šta će da mi uvale.

sreća u nesreći je i što nikad nisam imala ovako malo para za ostavljanje na sajmu. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Frau Gabrijela said:

i ja sam htela da propustim, ali mi se namestilo da sutra idem. redovno posećujem već decenijama i nikad nisam bila ovako nespremna. 

pitam se šta će da mi uvale.

sreća u nesreći je i što nikad nisam imala ovako malo para za ostavljanje na sajmu. 

Hahah, svima ista priča. Nema se para, a i koliko vidim za moj žanr ništa novo. Ranije sam išla čisto da sretnem tako masu ljudi koje poznajem, pa mi je to bilo kao neki izlazak...

Link to comment

I ja idem svake godine. Red je da se tradicija prekine ... A i ne moram da srecem Seselja:D.

Zato sam narucivala knjige ovih dana, da nadoknadim. Mnogi izdavaci imaju snizenja citav oktobar.

Edited by Stela
  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, Stela said:

I ja idem svake godine. Red je da se tradicija prekine ... A i ne moram da srecem Seselja:D.

pametno!

sad razmišljam o šešelju, uopšte mu nije bila laka ova tezga ove godine. od otvaranja u subotu ni jedan jedini dan nije odsustvovao. u sredu sam morala da budem pre otvaranja na sajmu pa sam se motala oko službenog ulaza i nabasala sam na njega pre 10. ne znam da li sedi do 8 svakog dana, ali ovako nije bilo ranijih godina.

kad sruše sve ovo taman mogu sajam knjiga da presele u galeriju, sa sve šešeljem, to će deci savršeno da odgovara.

  • +1 7
Link to comment

Tradicuju odlaska na sajam sam prekinula davne 2012 godine, kad prvi put u životu nisam uspela da potrošim uštekani novac za knjige, a mislim da se već tada jasno video smer u kom se sajam knjiga kreće.
 

Desilo mi se i da sam naletela na voštanu figuru nasmejane Suzane Mančić, koja je, prepavši me, naprasno oživela i počela da potpisuje knjige. Nakon svih onih petparačkih naslova pored kojih sam do tad prošla, to je bio momenat odluke da me sajam knjiga više videti neće.

Edited by LaLinea
  • +1 1
  • Haha 8
Link to comment

sve dobro kažu. 

ne može, u jednom trulom društvu, da postoji zdrava, tako masovna, manifestacija. 

utisak mi je, blago rečeno, sumoran. atmosfera nekadašnje robne kuće u provinciji koja je, usled društvenih lomova, postala kineska robna kuća. ofucala se. 

sve je ružno i jeftino, a knjige preskupe. 

 

uvek smo se sprdali sa pljeskama na sajmu knjiga. razmišljam danas- nagli sunovrat poklopio se sa proterivanjem roštiljskog dima. 

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 4
Link to comment

Bila sam sad, ne ide na ne odem, makar da prošetam. Zadržala sam se na stripovima pola od vremena što sam provela. Srela društvo (:wub:), pričali, tome mi i služi sajam. 

Svideo mi se štand nepostojeće knjižare, dele ga Plato i Tanesi, japanski horori, nordijski horori, može sa sajta da se poruči. Otprilike to je to. Miriše na tamjan, došlo mi da se pomolim

Link to comment

šta ćeš sad tabaškoviću!

Quote

Malograđani su lažima da im pri kupovini knjiga, koje nikad neće pročitati, smeta miris pečenog mesa koji dopire sa obližnjeg štanda, uspeli da proteraju radosni, vašarski duh koji je nekad postojao

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...