Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

tisja je dalmatinka, graficka dizajnerka, svi radovi su joj na istom fonu svakodnevice dalmatinskog/bilo kog para.

 

ta sto se namorala mi vise vuce na zombijanu bones, ako uopste zvuci kao neko ko uparuje tekst i crtez.

 

zajednicko im je da ne volim nijednu od njih :D

ali to je irelevantno, sto ljudi sto ukusa.

 

kad smo kod grafickog izricaja, dobila sam knjigu yugo.logo, o grafickoj identifikaciji u jugoslaviji. ko prati temu bice mu zanimljiva, mada vjerovatno sav sadrzaj moze da vidi i na istoimenom sajtu.

 

edit, guglam, 'dosta sam se namorala' kao natpis vidim na majici brenda ivica i majica. to tek ne volem!

 

od tih viralnih dizajnera duhovita mi je ona zadranka sto skrnavi naslovne strane slikovnica maja.

 

bas sam i ja htjela da pitam hoce li biti hrvata na sajmu. mimo toga, tj sanse da nabavim nesto sto inace u bgd ne mogu, sajam me ni ne zanima.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Na sajam kad odem, odem u halu 4 i tu prtljam po izdavačima iz Bosne i CG, Hrvati su mi obično skupi, po stripovima, i bila sam u onom antikvarnom delu. Ostatak ima po knjižarama. Eto da, uzimala sam od Kontrasta Filipa K. Dika na nekim sniženjima.

Ovo sam već pisala, ali šta fali da ponovim

  • Haha 1
Link to comment

Pošta će u vreme Sajma knjige otpremati po fiksnoj ceni od 250 dinara po pošiljci na bilo koju adresu u Srbiji, sa svog štanda u Hali 1a.

 

U okviru Beogradskog sajma (redovno) posluje pošta 11146 Beograd 46, a u vreme većih sajamskih manifestacija i punkt kod ulaza u halu 1a.

 

Info o radnom vremenu i lokaciji: Инфо - Сервисне информације (posta.rs) 

 

 

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment

Ćera mi juče bila, utisak joj je da Srbija do Tokija vajb je nesnosan...

 

Uz to utisak joj je da ima puno lovaca na duše mladog sveta, saletali su ih od Šešeljovih mongoloida do raznih crkava koje su poklanjale Novi Zavet svakome na koga nalete...

 

Vratila se sa dve verzije Novog Zaveta kući, sva sreća da Šešelj nije delio i Haška kurva Del Ponte, i to bi donela, verovatno... :(

 

 

  • +1 4
  • Haha 5
Link to comment

bio prvog dana.

jeste, prvi utisak je Šešelj na ulazu i spisak njegovih "naučnih radova".

ima i ribara ljudskih duša, što tradicionalnih što novijih.

 

deca koju sam poveo nisu imala strpljenja za duži obilazak pa mi je i "ulov" ove godine skromniji:

 

sajam-2023.thumb.jpg.86c1c5a4175039335e6e2e9c93958dba.jpg

 

Volas je bome 2.100 dinara (nešto oko 3.000 redovna cena) i rekoše mi da je planuo prvi dan.

  • +1 2
Link to comment

u subotu će na francuskom štandu biti gost erik emanuel šmit. piše da će potpisivati knjige, pa ipak na njihovom štandu nema da se kupi nijedna njegova knjiga. imaju neke knjige na popustu od 300 i od 500 dinara, ko čita na francuskom

inače, francuska je počasni gost

prometej objavio prevod neke francuskinje koju objavljuje galimar. kniga izašla pre dva dana. u srbiji nikad niko čuo za nju. francuzi je dovukli danas da potpisuje knjige :lolol: jedan moj kolega poznaje nekog iz prometeja i ovaj ga zamolio za uslugu, doneo nam 5, 6 njenih knjiga, da se pojavimo u 6 kod njih, da glumimo fanove. trenirala sam klince koji rade na mom štandu kako da izraze oduševljenje njenim delom na francuskom :lol: žador votr travaj :lolol: 

vratila se deca sa potpisivanja, svi dobili personalizovanu posvetu, nacrtala im žena paukove, cveće... naučila da napiše beograd na ćirilici :cry:

smorila sam se kao paprat pored pruge

  • +1 1
  • Haha 7
  • Tužno 1
Link to comment

na čijem si ti štandu nesrećo, nisam te video!?

 

kupio ovog Fosea bez velikih očekivanja, Frenzena (malo poskup al šta bih sad), jednog Francuza na Geopoetici...

 

i naravno Antonića na Catena Mundi.😎

Link to comment
8 hours ago, ToniAdams said:

kakve su pljeske?

Nedostaje mi štand sa pljeskavicama, malograđani su lažima odneli pobedu: Vladimir Tabašević o Sajmu knjiga

https://nova.rs/kultura/nedostaje-mi-stand-sa-pljeskavicama-malogradjani-su-lazima-odneli-pobedu-vladimir-tabasevic-o-sajmu-knjiga/

 

Zbog gomile obaveza, možda samo stignem da svratim poslednjeg dana. Prvi put da nisam ni spisak spremio a neću ni stići. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Nedostaju li vam bilo koje pljeske, ili baš Perperove?

 

toliko davno bilo da se više ni ne sećam 

mada smo sa ortakom više voleli dimljenu vešalicu tamo :imalosemoglose:

 

12 hours ago, slepa živana said:

u subotu će na francuskom štandu biti gost erik emanuel šmit. piše da će potpisivati knjige, pa ipak na njihovom štandu nema da se kupi nijedna njegova knjiga. imaju neke knjige na popustu od 300 i od 500 dinara, ko čita na francuskom

inače, francuska je počasni gost

 

nije li booka objavila gomilu aktuelnih francuza/francuskinja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...