Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

ljudi pomagajte.mama hoce da ima internet da mozemo da se gledamo putem skajpa i eto, cisto da ima internet. :)sad ja tu kao nesto istrazujem domace pakete tel+net+tv.telekom ima svoje Box varijante gde bi varijanta 4 (3110 RSD) bila ono sto bi nam valjalo (tel + net + tv+ mobilni).neka tetka opet navlaci da mama uzme sbb paket 2940 RSD (tel + net + tv).na prvi pogled izgleda varijanta telekom bolja, ali ono sto mene budi je ta varijanta mobilne telefonije. na sajtu ne mogu da nadjem da li u taj paket 4 ulazi i mesecna pretplata za postpaid? kad sam ih upitao emailom dobio sam odgovor da cu sve odgovore naci na njihovom sajtu :Dmama je bila neki dan u telekom-u i tamo je dobila prvo ugovor za mobilni gde stoji 999 dinara.moze li neko da mi kaze da li tih 999 dinara upada u cenu paketa ili je to varka, i da sve u stvari kosta 3110RSD + 999RSD?

Link to comment

ulazi pretplata u tu cenu (ali verovatno prvo mora da potpise ugovor za mob da bi posle taj broj "ubacili" u Box paket. koliko se ja secam, potpisuje se ugovor za svaku uslugu (mob, iptv, adls..) posebno)u okviru toga ima 500 minuta, mislim 500 poruka i 1GB netaukoliko se uzme i neki telefon (ima ok telefona za 1 dinar uz Box 4 paket) placa se i 110 dinara za "odrzavanje 3G mreze"Box je dobar izbor uzevsi u obzir sta sve nude i koliko to kosta. ukljucene su pretplate i za fiksni i za mob. jedini problem moze biti IPTV, to jest kakva je "parica"meni je na kutiji u zgradi nakaceno previse ljudi pa mi "potencijal parice" nije dovoljan za recimo HD kanale, a cak i obican IPTV i 6 Mbps ADSL ume da napravi problem.

Edited by Далибор
Link to comment

Ako će da gleda i televiziju, onda je tu SBB neprikosnoven. A i net im je bolji od adslaПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Složio bih se.Telekom "gura" uslugu i tamo gde za to nema tehničkih uslova.Ovo što je Dalibor napisao je primer.Loše parice, udaljenost centrale... Prodaja gleda da što više proda, Tehnika ne može da reši problem a korisnik ludi.Naravno, nije pravilo i da je uvek tako, ali...

Link to comment
ulazi pretplata u tu cenu (ali verovatno prvo mora da potpise ugovor za mob da bi posle taj broj "ubacili" u Box paket. koliko se ja secam, potpisuje se ugovor za svaku uslugu (mob, iptv, adls..) posebno)u okviru toga ima 500 minuta, mislim 500 poruka i 1GB netaukoliko se uzme i neki telefon (ima ok telefona za 1 dinar uz Box 4 paket) placa se i 110 dinara za "odrzavanje 3G mreze"Box je dobar izbor uzevsi u obzir sta sve nude i koliko to kosta. ukljucene su pretplate i za fiksni i za mob. jedini problem moze biti IPTV, to jest kakva je "parica"meni je na kutiji u zgradi nakaceno previse ljudi pa mi "potencijal parice" nije dovoljan za recimo HD kanale, a cak i obican IPTV i 6 Mbps ADSL ume da napravi problem.
taj ugovor i buni najvise. niti lutka iz telekoma ume da objasni, niti mi mati ume da se tehnicki izrazi i pokapira. ja dolazim za dve nedelje u novi sad i onda cu sve da se razjasnim, ali sam mislio da unapred krenemo u prijavi da bi adsl signal bio vec spreman kad dodjem, pa da odmah posredjujem laptop i sve zivo, i da majku priucim kako ide (a ide i nba fantasy play off ;)).pretpostavljam u novom sadu ide brzo sa pustanjem adsl-a na vec postojece telekom korisnike?renne, zasto je sbb neprikosnoven sto se tice tv-a?
Link to comment
Složio bih se.Telekom "gura" uslugu i tamo gde za to nema tehničkih uslova.Ovo što je Dalibor napisao je primer.Loše parice, udaljenost centrale... Prodaja gleda da što više proda, Tehnika ne može da reši problem a korisnik ludi.Naravno, nije pravilo i da je uvek tako, ali...
ako telekom ima tehnicki problem u nekom objekti, onda i svi ostali imaju problem?
Link to comment

Više kanala, prećutni monopol na gomilu kanala, uključujući foxove kanale, spoetklubove etc.. Jako veliki izbor HD kanala, D3Go usluga i opet etcAli ovo ti nisam ja rekao, čisto da znaš :)Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

sad pogledah spisak kanala koje nude sbb i telekom. meni bi bio sbb zanimljiviji zbog vise sporta, ali ono sto mami treba je u sadrzano u obe ponude. a ja cu preziveti manjak :)

Link to comment
ako telekom ima tehnicki problem u nekom objekti, onda i svi ostali imaju problem?
Verovatno.Pazi, telefon će raditi, internet uglavnom, no iptv će opasno zezati.
Link to comment

Ne znam šta da ti kažem.Ali kažem ti SBB je bolji, ali na vama je odluka naravno.Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

D3 go je prilicno besmislen jer radi samo u okviru njihove mreze. Jos jedna mana SBB-a je sto nemaju Arene ali to u ovom slucaju verovatno nije ni bitno.Nisam ubedjen da je ona hiljadarka (mesecno odrzavanje) ukljucena u cenu paketa.Ako budes uzimao SBB pazljivo sa potpisivanjem vremenskih ugovora jer u vecini slucajeva dobijes smesno malo a zarobis se na 12/24 meseci. Rezon je potisati na 12 za internet jer onda dobijes duplo brzi net za iste pare.

Edited by katamaran
Link to comment

mislim da ce telekom da prevagne. za 150 dinara vise se dobije 60-ak minuta vise na fiksnoj, 500 minuta i 500 SMS mobilnog, a razlika u spisku kanalu nije vazna.informacija da pretplata za mobilni ulazi u cenu paket mi je bila vise nego korisna. hvala :)

Link to comment

Koristim Box4 od avgusta prosle godine i sve radi kako treba. Ukoliko ti nesto pravi problem u roku od mesec dana mozes da ih pozoves i raskines ugovor bez ikakvih problema. Instalacija u zgradi je iz 1973, nista u medjuvremenu nije menjano i sve radi. I IPTV i ADSL tako da ces odmah videti o cemu se radi. U cenu od 3.112,88 je sve uracunato. Nema drugih troskova. Sa racunom dobijas i specifikaciju, a imas i WEB TV besplatan ukoliko ti to nesto znaci. Ako uzmes uz paket i 3G telefon dodatni harach je 120 kinti za ekskluzivnu uslugu i neponovljivi dozivljaj koriscenja 3G mreze.

Link to comment
Koristim Box4 od avgusta prosle godine i sve radi kako treba. Ukoliko ti nesto pravi problem u roku od mesec dana mozes da ih pozoves i raskines ugovor bez ikakvih problema. Instalacija u zgradi je iz 1973, nista u medjuvremenu nije menjano i sve radi. I IPTV i ADSL tako da ces odmah videti o cemu se radi. U cenu od 3.112,88 je sve uracunato. Nema drugih troskova. Sa racunom dobijas i specifikaciju, a imas i WEB TV besplatan ukoliko ti to nesto znaci. Ako uzmes uz paket i 3G telefon dodatni harach je 120 kinti za ekskluzivnu uslugu i neponovljivi dozivljaj koriscenja 3G mreze.
that's what I call "insider" info :thumbsup:
Link to comment

ja sam se lomio da predjem sa Lelekoma na SBB, ali sam imao sticajem okolnosti susret sa podskom SBB-a i shvatio da se tu stvari nisu mnogo izmenile od 2006. kada sam poslednji put koristio njihove usluge. ista kurcobolja i bezobrazluk, visednevno zvrckanje, svaki put moras da objasnjavas Jovo nanovo sta se desilo jer operateri izgleda ne upisuju nista u centralnu bazu...i nezaobilazno pitanje: "Da li ste ukljucili modem u struju"? "Ne, privezao sam ga za krompir u koji sam zabo sipke cinka i bakra. Da li mislite da je trebalo da uzmem limun umesto krompira"? u Telekomu te ljubazno saslusaju, postave nekoliko promisljenih pitanja i otklone kvar brzo i efikasno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...