Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

u Telekomu te ljubazno saslusaju, postave nekoliko promisljenih pitanja i otklone kvar brzo i efikasno.
posto sam korisnik adsl-a bukvalno od prvog dana od kada je dosao u moje malo misto, imao sam par puta pozive bez konkretnog odgovora, ali cim ne mogu da rese slucaj preko telefona, posalju stucnjaka sutra dan na teren. a struchnjak iz lokala je legenda. secam se da je on "morao" da dodje i prihefta iptv jer nisu dozvolili da to uradim sam. pitam ga za shifru rootera, kaze poslovna tajna. dobro. posto je iptv tada bio u povoju, nesto su zabrljali i posle par nedelja poslali ga da "izbroji kablove". ja mu kazem shifru, on se zgranuo. pa odakle to tebi, to je tajna .... halo, anti-stres, ima shifra na svakom drugom forumu na netu, nece niko da te strelja. ta vasa zastita telekoma od neovlascenog pristupa korisnika slabo funkcionishe.moram da priznam i da su struchnjaci iz sbb-a u lokalu josh bolji. kada je stigao iptv, odem da odjavim sbb kablovsku i kazu hvala, iskljucicemo vas. jos uvek nisu, a ima tome oko 4 godine, tako da imam i sbb signal koji je losiji od iptv-a, a posluzi par puta godisnje kada lelekom zabrlja. jedina prednost sbb-a sto moze na vise tv prijemnika, za razliku od iptv-a koji moze samo na jedan. i jos jedna stvar koja me nervira kod iptv-a je sto mnooogo sporo prebacuje programe.
Link to comment
ja sam se lomio da predjem sa Lelekoma na SBB, ali sam imao sticajem okolnosti susret sa podskom SBB-a i shvatio da se tu stvari nisu mnogo izmenile od 2006. kada sam poslednji put koristio njihove usluge. ista kurcobolja i bezobrazluk, visednevno zvrckanje, svaki put moras da objasnjavas Jovo nanovo sta se desilo jer operateri izgleda ne upisuju nista u centralnu bazu...i nezaobilazno pitanje: "Da li ste ukljucili modem u struju"? "Ne, privezao sam ga za krompir u koji sam zabo sipke cinka i bakra. Da li mislite da je trebalo da uzmem limun umesto krompira"?
Eto, vidiš, a ja sa SBB-om imam potpuno drugačija iskustva.Problemi skoro nikad, i kada ih ima reše ih u toku dana, u najgorem slučaju sutradan uz izvinjenje.Čovek mi po snegu i mraku (iako sam ga terao da dodje sutra sa ekipom) menjao dovodni kabl do kuće, verao se po krovu...Svi su isti. :D
Link to comment
Eto, vidiš, a ja sa SBB-om imam potpuno drugačija iskustva.Problemi skoro nikad, i kada ih ima reše ih u toku dana, u najgorem slučaju sutradan uz izvinjenje.Čovek mi po snegu i mraku (iako sam ga terao da dodje sutra sa ekipom) menjao dovodni kabl do kuće, verao se po krovu...Svi su isti. :D
I meni su ispali ok u 95% slucajeva. Ali mislim da sam 100% siguran da zavisi od lokacije gde si. Znam ljude koji su sa njima imali mnogo problema. Ukratko, nema garancija.
Link to comment

Baš tako. Najviše zavisi od ekipe koja pokriva tvoj teren.Za nekih 7-8 godina nisam nijednom pozvao SBB.Opet, mogu se čuti baš negativne kritike tako da se mora računati i na faktor (ne)sreće.

Link to comment

Velika je to istina. Ja sam vise nego zadovoljan sa Telekomom, a znam i slucaj da su ljudi otkazali zbog losih instalacija. U principu, IPTV dobro funkcionise do 2,5 km od poste, preko toga je sve lutrija. Ljudi koje znam su imali velikih problema sa internetom i IPTV-jem. Ispostavilo se kasnije da je deo kabla negde propustio i cim padne veca kisa sve brljavi ili uopste ne radi, u zavisnosti od kolicine padavina po metru kvadratnom :isuse:

Link to comment
mislim da ce telekom da prevagne. za 150 dinara vise se dobije 60-ak minuta vise na fiksnoj, 500 minuta i 500 SMS mobilnog, a razlika u spisku kanalu nije vazna.informacija da pretplata za mobilni ulazi u cenu paket mi je bila vise nego korisna. hvala :)
Šta si uzeo na kraju? Kako 60-ak minuta više u fiksnoj kod telekoma?Mislim da u svim box paketima što se fiksne telefonije tiče dobijaš samo ono što je i inače uračunato u standardnu predplatu (koja iznosi oko 500 dinara) a to je 300 impulsa, što je opet prilično malo i gotovo je nemoguće ne prekoračiti ih. Sve preko toga plaćaš dodatno po standardnoj tarifi.Mi imamo box 3 par meseci i za sad je sve ok. Do tad smo plaćali sve 3 stvari odvojeno i ovako se više isplati.Mobilni je čini mi se najbolja stavka celog paketa, ćale je ubacio svoj broj i tih 500 minuta i poruka mu je više nego dovoljno (slabiji paket van boxa sa 450 minuta i isto toliko poruka košta 1500 dinara). Interent je do do tad koštao isto oko 1500 dinara za 1,5 Mb/s (ili 2, nisam više siguran).Tad nismo imali tehničkih uslova za SBB, sad ih valjda ima. Da je tad bilo izbora, SBB bi pobedio. Edited by mr@ki
Link to comment
Šta si uzeo na kraju? Kako 60-ak minuta više u fiksnoj kod telekoma?Mislim da u svim box paketima što se fiksne telefonije tiče dobijaš samo ono što je i inače uračunato u standardnu predplatu (koja iznosi oko 500 dinara) a to je 300 impulsa, što je opet prilično malo i gotovo je nemoguće ne prekoračiti ih. Sve preko toga plaćaš dodatno po standardnoj tarifi.Mi imamo box 3 par meseci i za sad je sve ok. Do tad smo plaćali sve 3 stvari odvojeno i ovako se više isplati.Mobilni je čini mi se najbolja stavka celog paketa, ćale je ubacio svoj broj i tih 500 minuta i poruka mu je više nego dovoljno (slabiji paket van boxa sa 450 minuta i isto toliko poruka košta 1500 dinara). Interent je do do tad koštao isto oko 1500 dinara za 1,5 Mb/s (ili 2, nisam više siguran).Tad nismo imali tehničkih uslova za SBB, sad ih valjda ima. Da je tad bilo izbora, SBB bi pobedio.
pobedio je lelekom™ :)pomenutih 60 minuta je plus u odnosu na sbb-ovu ponuda od 200 minuta (300 impulsa = 263 minuta).a mobilni je zaista dobar plus jer ekipa sa kojom mama telefonira sva ima mobilne tako da ce se vise hvatati mobilacije.
Link to comment

A ok, nisam preračunavao impulse u minute. Ne znam ni koja je tarifa za koju vrsta saobraćaja, znam samo da je tih 300 impulsa prilično malo i za nas koji ne koristimo mnogo fiksni.Čak da joj ekipa i nema mobilne, tih 500 minuta joj jednako važe za sav nacionalni saobraćaj (bilo ka fiksnom ili mobilnom broju) pa nema potrebe da prekoračuje račun za fiksni ako joj ovde ostaje neiskorišćenih minuta.Ćale je radio tako, na mobilnom mu obavezno ostane 100-200 minuta (o porukama da ne pričam) a on iz navike zove sa fiksnog. Jedva ga ubedih da mu je isto zvao fiksni ili mobilni sve dok ne prekorači tih 500.

Edited by mr@ki
Link to comment
  • 2 weeks later...
Kod mene isto ne radi. Vec pisao na hejtuПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Čini se da im ne radi ni sajt, a ni sajtovi koji se hostuju...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...