Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

  • 2 months later...

Izvinite, treba mi jedna mala pomoc, imam net preko SBB-a, vec par godina, ali jedno 2 meseca vec normalna pojava u mom kraju je prekid signala i to me jako zivcira. Zvanje za prijavljivanje kvara je postalo besmisleno posto to vec toliko dugo traje, tako da ne znam sta da preduzmem. Mislim da je najrealniji korak promena provajdera, s toga moze neko kompetentan da mi uputi preporuku. Razmisljam se da predjem na ADSL, mozda cak i IKOM ... dakle da ne bude puno losije tehnicki od SBB-a, a u obizr dolaze i paketi koji pored novina, poboljsavaju i cenu ...

Link to comment
Izvinite, treba mi jedna mala pomoc, imam net preko SBB-a, vec par godina, ali jedno 2 meseca vec normalna pojava u mom kraju je prekid signala i to me jako zivcira. Zvanje za prijavljivanje kvara je postalo besmisleno posto to vec toliko dugo traje, tako da ne znam sta da preduzmem. Mislim da je najrealniji korak promena provajdera, s toga moze neko kompetentan da mi uputi preporuku. Razmisljam se da predjem na ADSL, mozda cak i IKOM ... dakle da ne bude puno losije tehnicki od SBB-a, a u obizr dolaze i paketi koji pored novina, poboljsavaju i cenu ...
jes proverio kablove?i kod mene je to bila redovna pojava pa su mi zamenili kablove i sve je šljakalo super.ali poslednja dva-tri dana se opet javljaju prekidi pa ne mogu da verujem da su kablovi ponovo otišli jer par sati nemam net, ne čačkam kablove a signal se ponovo javi :mellow:
Link to comment

ne, pre mi se desavalo to sa kablovim, sada znam da nije do toga jer mi se pokvari i slika na tv-u, a i ortak koji je par zgrada od mene izgubi netu u isto vreme kada i ja, smaram me sto uvek kazu da ce da posalju nekog, a meni deluje kao da od toga i nema neke vajde, kao da su se preopteretili sa ovim povecavanjem brzine, pada mi na pamet da je to problem ...

Link to comment
Izvinite, treba mi jedna mala pomoc, imam net preko SBB-a, vec par godina, ali jedno 2 meseca vec normalna pojava u mom kraju je prekid signala i to me jako zivcira. Zvanje za prijavljivanje kvara je postalo besmisleno posto to vec toliko dugo traje, tako da ne znam sta da preduzmem. Mislim da je najrealniji korak promena provajdera, s toga moze neko kompetentan da mi uputi preporuku. Razmisljam se da predjem na ADSL, mozda cak i IKOM ... dakle da ne bude puno losije tehnicki od SBB-a, a u obizr dolaze i paketi koji pored novina, poboljsavaju i cenu ...
ako planiras prelazak na adsl, a hoces vece brzine od 5-6, moras proveriti da li telefonska instalacija u tvojoj okolini moze da izgura iste. kod mene npr zbog starih parica i centrale, max moguca brzina je 6.a sbb me isto tako jebao. na kraju su zakljucili da nista oni nisu krivi vec da je investitor stavio lose kablove, za koje oni nisu odgovorni. ta prica bi im mozda prosla da se kasnije nisu izlajali kako nisu stavili nijedan pojacivac od kada se u tom kraju broj korisnika povecao nekoliko puta. Edited by garoviks
Link to comment

ok, sacekacu onda jos malo, da sbb nesto preduzme povodom toga, a za racune cu razmisliti kako da platim, jer naravno ono za sta sam platio nije ispunjeno sa njihove strane ...

Link to comment
  • 1 month later...

Pre nekog vremena sam konačno pobegao sa ADSL-a, em zbog selidbe, em jer je Telekom počeo da drka sa cenama i uslugom.2076539559.png2076541098.png2076545929.pngTo je Beogrid za 1350 mesečno... 400 din više je 6/6, 900 više 10/10, ali šta će mi to sad. Ratios na privatnim trackerima oduševljeni. ^_^Kod Telekoma moj dosadašnji paket Click 4 (4096/512 Kb/s) otkako je istekla promocija košta nešto preko 2100, bezobrazno. :mellow:Šef zgrade je žvrljnuo saglasnost da Targo postavi instalacije, čekam da vidim ponudu, moguće da ću relativno uskoro preći kod njih i za TV i za net.

Edited by Oxymoron
Link to comment

Au kurac, crko SBB u mom kraju, od prepodne nemam internet, podršku zvao, sve što su rekli je da je ekipa na terenu i da očekuju otklanjanje problema do kraja dana. grrrrrr...poslato preko tapatalk aplikacijeedit: dosla str internet

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Au kurac, crko SBB u mom kraju, od prepodne nemam internet, podršku zvao, sve što su rekli je da je ekipa na terenu i da očekuju otklanjanje problema do kraja dana. grrrrrr...poslato preko tapatalk aplikacijeedit: dosla str internet
Šta se žališ, to je najbolja opcija kad ceo kraj nema internet, znači da se nešto konkretno sjebalo i da će brzo da srede.Jebenica je kad danima u određeno vreme net prestaje da radi (zbog pregrevanja pojačivača) i to samo tebi, pa dok se organizuju da ekipa stigne baš tada kad ti ne radi (jer inače mogu samo da konstatuju da je sve u redu) prođe nekoliko dana... A ti pizdiš, jer ti net radi pre podne kad si na poslu, a crkava kad dođeš kući sa posla...
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...