July 19, 2025Jul 19 1 hour ago, uini said:jel su u relativno oridjinale posadi, tj tu je pevac? ne pratim a nisam gugloto bih voleo da cujem.Nisu u istom sastavu, Brian je ostao kao glavni vokal. Morgan već 4 godine nije u bendu.https://www.hueymorgan.com/https://www.funlovincriminals.co/bio
July 19, 2025Jul 19 Ako je neko propustio turneju AC/DC kada je Eksl menjao Brajana jer je ovome pukao glas, evo kako je to zvučalo...spektakl, još napornije za pevanje od Gansa, nema odmora:Nije ni čudo što mu je glas otišao posle svega...poštovanje za čoveka . Edited July 19, 2025Jul 19 by Rudolf Pingvinoglu
July 19, 2025Jul 19 6 hours ago, goofs said:E, ali na Nightrain i Paradise City je uspeo da izvuče visoke deonice kao true old-school Axl, dobro je bilo...no onda dve strofe kasnije ne čuješ ga na 3 od 4 stiha. I često se dešavalo da mu je glas tih pa odjednom zvekne preglasan, uopšte ne mogu da skontam šta se tu dešava tačno, jel tonac menja jačinu uživo tokom pesme, čudno je.
July 19, 2025Jul 19 29 minutes ago, Amos said:Znači da je poslednji put pevao na prepoznatljiv način 2016/17, kada je imao gig i sa AC/DC...sa kojima je zvučao i bolje, barem meni: Edited July 19, 2025Jul 19 by Rudolf Pingvinoglu
July 19, 2025Jul 19 ^^ ja sam ih gledao 2017, kad je bila prva ta reunion turneja, Axl je tada bio raketa, i to mi je generalno jedan od najdražih koncerata u životu, isto su tri sata svirali, ali samo hitove hitova, uz malo Velveta, plus Blackhole Sun od Soundgardena (koju mnogo gotivim) i nesto od ACDC, dal Whole lotta Woman.Gledao sam ih još nekoliko puta nakon toga, prvi put da sam primetio nešto da ne štima je 2022, a 2023. u Budimpešti je bilo skandalozno loše (gore nego sinoć). Tad su i izleteli neki snimci sa Koačele, prozivali ih ljudi da su najgori nastup u istoriji festivala. Smršao je Axl od tada, malo se doveo u redi, vidi se da se trudi da se popravi, pa kolko priroda dozvoli.
July 19, 2025Jul 19 8 hours ago, Klara said:Nisu u istom sastavu, Brian je ostao kao glavni vokal. Morgan već 4 godine nije u bendu.https://www.hueymorgan.com/https://www.funlovincriminals.co/bioFLC bez Hjuija ko suljpa bez zaprške - ne ide nikako, ne želim ni da probam da čujem kako to zvuči. Pokušao sam njegov solo album malo i bzvz..Pamtim iz onog vremena kad su nam svirali u Hali sportova kako su se oduševili socrealizmom Hotela Jugoslavija, u koji su ih smjestili. Navrzli se bili na neke fotelje, htjeli da ih nose.. 100% Colombian mi je na vječitoj listi.
July 19, 2025Jul 19 GNR nikad nisam voleo, ali cenim energiju.Lepa slikahttps://www.instagram.com/reel/DMQnEp7vxfr/Pitao sam Copilot-a:juče je bio koncert grupe GNR. pevač je već prilično star i pomalo gubi glas. neko je na internetu napisao 12 hours ago, Rudolf Pingvinoglu said:Da, tonac izgleda radi miks njegovog vokala uživo, to mora da je noćna mora jer Eksl i sam dosta menja jačinu. Verovatno kada se umori malo spusti, tonac onda pojača, Eksl vrati snagu i drekne, tonac ga spušta i tako u krug.Zar se za dinamiku ne koristi kompresor-limiter ili kolega nije razumeo?U pravu si — kompresor i limiter su osnovni alati u live miksu za kontrolisanje dinamike, posebno kod vokala koji ima velike oscilacije u jačini, kao što je slučaj s Axlom.🎛️ Kompresor služi da smanji razliku između najtiših i najglasnijih delova signala. Kada Axl naglo drekne, kompresor reaguje i „zgnječi“ taj vrh, čineći sve ujednačenijim. 🔒 Limiter je tu kao dodatna zaštita — da ne bi došlo do pucanja zvuka (clipping) ako nešto probije sve granice.Ali evo gde stvar postaje zanimljiva:Kod pevača kao što je Axl, koji ima svoj specifičan „flow“ i fizičku dinamiku, ne možeš se osloniti samo na kompresor.Ako ga previše kompresuješ, možeš mu ubiti ekspresivnost.Zato tonac mora da prati pevača i ručno koriguje fader — posebno u situacijama kad on iznenada „vrati snagu“.Pored toga, mikrofon i monitoring setup igraju veliku ulogu. Ako pevač čuje sebe slabo ili pogrešno, menjaće jačinu da se „probije“, što dodatno komplikuje posao.Dakle, taj komentar sa interneta zapravo pogađa jednu realnu muku: kompresor je tu da pomogne, ali ne može zameniti živog čoveka s brzim refleksima i dobrom intuicijom. Edited July 19, 2025Jul 19 by dvb-t manijak
July 20, 2025Jul 20 1 hour ago, dvb-t manijak said:GNR nikad nisam voleo, ali cenim energiju.Lepa slikahttps://www.instagram.com/reel/DMQnEp7vxfr/Pitao sam Copilot-a:juče je bio koncert grupe GNR. pevač je već prilično star i pomalo gubi glas. neko je na internetu napisaoZar se za dinamiku ne koristi kompresor-limiter ili kolega nije razumeo?U pravu si — kompresor i limiter su osnovni alati u live miksu za kontrolisanje dinamike, posebno kod vokala koji ima velike oscilacije u jačini, kao što je slučaj s Axlom.🎛️ Kompresor služi da smanji razliku između najtiših i najglasnijih delova signala. Kada Axl naglo drekne, kompresor reaguje i „zgnječi“ taj vrh, čineći sve ujednačenijim. 🔒 Limiter je tu kao dodatna zaštita — da ne bi došlo do pucanja zvuka (clipping) ako nešto probije sve granice.Ali evo gde stvar postaje zanimljiva:Kod pevača kao što je Axl, koji ima svoj specifičan „flow“ i fizičku dinamiku, ne možeš se osloniti samo na kompresor.Ako ga previše kompresuješ, možeš mu ubiti ekspresivnost.Zato tonac mora da prati pevača i ručno koriguje fader — posebno u situacijama kad on iznenada „vrati snagu“.Pored toga, mikrofon i monitoring setup igraju veliku ulogu. Ako pevač čuje sebe slabo ili pogrešno, menjaće jačinu da se „probije“, što dodatno komplikuje posao.Dakle, taj komentar sa interneta zapravo pogađa jednu realnu muku: kompresor je tu da pomogne, ali ne može zameniti živog čoveka s brzim refleksima i dobrom intuicijom.Bingo. U normalnim uslovima bi se najveći deo dinamike mogao ispeglati kompresorom, ali Ekslov vokal toliko oscilira u jačini da to teško može da se sredi samo kompresorom, bez da ga izravnaš kao kobasicu i ubiješ mu dušu. Moguće je da je kompresor bio negde u lancu, ali mislim da je glavni posao radio tonac i da je uradio šta je mogao.Snimao sam par puta pevače koji su imali te velike skokove u jačini, u roku od sekunde...naravno da su bili daleko od nivoa Eksl Rouza što je celu stvar činilo još komplikovanijom, ali se ipak sve dešavalo u kontrolisanim, studijskim uslovima - i opet je trebalo mnogo vremena da se kompresija namesti koliko-toliko ok. Live, sa takvim bendom, gde moraš da reaguješ u sekundi...pakao za tonca.Limiter je verovatno bio postavljen na miks svih instrumenata sa stejdža, uključujući i glas...ali da ne davim više ovom pričom. Edited July 20, 2025Jul 20 by Rudolf Pingvinoglu
July 20, 2025Jul 20 Ne daviš, meni je baš zanimljiva ta tema, bendovi koje volim od malena ulaze u tu fazu kada vokal puca na sve strane.Bili su Scorpionsi u Areni pre dve godine, Klaus jezivo zvuči, bori se za dah, ništa brže od Wind of Change ne može da isprati. Malo otužno je delovalo, doduše ima 75 godina pa je razumljivo.Billy Idol pre neki dan sasvim dobar, da ni ne pomisliš da ima skoro 70. Da li tu radi neki plejbek u pozadini? Dikinson se neverovatno dobro drži s obzirom na zahteve njegovih pesama, a Brajan Adams recimo je bio odličan pre koju godinu, mada je taj njegov rokić lakše pevati.Neki su pod stare dane prešli na akustik svirkice, možda je to pravi put za “ocvale rokere”, kad već ne žele da stanu sa turnejama.
July 20, 2025Jul 20 Kad smo na temi, ja merkao da odem na Dilana u Pariz. Ali 11 od 10 ljudi koji su ga slušali u poslednjih 10ak godina kažu da je nažalost baš gubljenje vremena i para :/
July 20, 2025Jul 20 48 minutes ago, goofs said:Ne daviš, meni je baš zanimljiva ta tema, bendovi koje volim od malena ulaze u tu fazu kada vokal puca na sve strane.Bili su Scorpionsi u Areni pre dve godine, Klaus jezivo zvuči, bori se za dah, ništa brže od Wind of Change ne može da isprati. Malo otužno je delovalo, doduše ima 75 godina pa je razumljivo.Billy Idol pre neki dan sasvim dobar, da ni ne pomisliš da ima skoro 70. Da li tu radi neki plejbek u pozadini?Dikinson se neverovatno dobro drži s obzirom na zahteve njegovih pesama, a Brajan Adams recimo je bio odličan pre koju godinu, mada je taj njegov rokić lakše pevati.Neki su pod stare dane prešli na akustik svirkice, možda je to pravi put za “ocvale rokere”, kad već ne žele da stanu sa turnejama.I Bleki zvuči sasvim dobro, a blizu je 70-e.Sećam se Toma Džonsa u Areni 2009, 69 godina a kao da ima 49. Klausa mi je bilo žao kad sam ga gledao. Edited July 20, 2025Jul 20 by Nikodije
July 20, 2025Jul 20 Bleki "peva" na plejbek. Od matorih metalaca najbolje zvuče Metal God i King Diamond. Edited July 20, 2025Jul 20 by napadaj
Create an account or sign in to comment