Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 15.8.2022. at 21:43, Nevernik said:

Hercules & Love Affair

NS. 02.09. Kineska četvrt (besplatno).

 

 

 

 

 

Da te podsetim.

 

 

 

Niko nije gledao Rundeka?

 

Sutra Bostonski davitelji.

Link to comment
23 hours ago, Ras said:

Da te podsetim.

 

 

Zahvaljujem 😎

 

To sam već dogovorio sa ljudima, ubacio podsetnik u mobilni...male su šanse da zaboravim. Mada, ko zna :)

Link to comment
On 28.8.2022. at 22:36, Ras said:

Niko nije gledao Rundeka?

Ja, i to dva puta (nije bez vađenja, petak sam preskočio)... Što bi Bakli rekao za Nusrata, "Darko, he's my Elvis".

Edited by papapavle
  • +1 3
Link to comment

 

C.W. Stoneking, Paddington RSL, 25. avgusta - RSL (Returned Service League) je nešto kao nekadašnji Dom JNA ali u praksi više kao mesto gde se po spoljnim predgrađima ide na jeftinu klopu, gledanje utakmica na velikim ekranima i igranje poker aparata. Ovaj je u centru i odskora je promenio upravu tako da sa ozbiljnim kuvarima klopa malo bolja (i dalje jeftina), svejedno ovaj koncert je doveo ipak malo drugačiju, tj. alternativnu ekipu jer po RSL-ima obično sviraju više strejt r'n'r.  C.W. je ovog puta za razliku od nastupa koji sam pre sedam godina gledao u klubu Univerziteta koji je sličnih gabarita i sličnog šanka nastupio sa svojim "primitivnim trubama" (tad je bio samo sa basistom, bubnjarem i odličnim sestrama Bul), što je njegovo pravo bučno podrivačko izdanje, naročito kad basista bas zameni tubom. Sa veslanjem oko ritma dostojnim Luja Armstronga, glasom i doskočicama dostojnim Toma Vejtsa, pri čemu je taj neki vudu vajb američkog juga obogaćen australijskom slanovodnom varijantom iz okoline Darvina, odlično uživanje - uz samoironično prozivanje Nik Kejva i njegove Murder Ballads plus Red Right Hand pred svoju Love Me or Die ("I'll give you a murder ballad, they even took it for a film, it was a Dutch guy jerking on screen").

 

rBUF873.jpg

 

Bdj9AIr.jpg

 

ROi9DQh.jpg

 

oLdHVN3.jpg

 

(za ilustraciju kako CW zvuči - "Love Me or Die")

 

 

SaE

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
18 minutes ago, slepa živana said:

puštala se njegova muzika kod nas na radiju dok samo imali radio stanice

Drago mi je da čujem, ja sam uspeo jednog svog ortaka iz majčice da zainteresujem za C.W.-a i svideo mu se, tada (pre možda 10 godina) nije bio čuo za njega. Ovde sam pominjao taj klub i C.W.-jev koncert na Sidnejskom univerzitetu, tada niko nije reagovao, doduše nije muzički deo foruma (taj post ima dobar opis nekih mesta sa kojih sam u skorije vreme kačio fotke).

 

SaE

Link to comment
6 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Drago mi je da čujem, ja sam uspeo jednog svog ortaka iz majčice da zainteresujem za C.W.-a i svideo mu se, tada (pre možda 10 godina) nije bio čuo za njega. Ovde sam pominjao taj klub i C.W.-jev koncert na Sidnejskom univerzitetu, tada niko nije reagovao, doduše nije muzički deo foruma (taj post ima dobar opis nekih mesta sa kojih sam u skorije vreme kačio fotke).

 

SaE

deluje kao da ga je ovaj album jungle blues proslavio. ovde se vrtela love me or die, mi smo je zvali matilda :) kačila sam ga i ja, zbog forumaša matilde :D

moja majka obožava toma vejtsa, pa kad je ovo čula na radiju naterala me da joj narežem "traku". sećam se da sam skidala po jutjubu. vrtela ga je dan i noć.

genijalac je. kao da je ispao iz vremeplova.

mi smo po glasu sa radija mislile da je neki krezavi deda bluzer, pa smo se iznenadile kad smo videle da je, u to vreme, mladić plavojko :lol:

Link to comment
17 minutes ago, slepa živana said:

deluje kao da ga je ovaj album jungle blues proslavio. ovde se vrtela love me or die, mi smo je zvali matilda :) kačila sam ga i ja, zbog forumaša matilde :D

moja majka obožava toma vejtsa, pa kad je ovo čula na radiju naterala me da joj narežem "traku". sećam se da sam skidala po jutjubu. vrtela ga je dan i noć.

genijalac je. kao da je ispao iz vremeplova.

mi smo po glasu sa radija mislile da je neki krezavi deda bluzer, pa smo se iznenadile kad smo videle da je, u to vreme, mladić plavojko :lol:

Imam onda odavde preporuku za novu "traku" za tvoju mamu - Pugsley Buzzard, nisam imao sreću da ga gledam uživo, ali kad ga ponekad pustim u kući moja žena (koja inače obožava Toma Vejtsa a dosadi joj moj džez koji se uglavnom vrti na glasnom mestu kuće) ne  primeti razliku i zahvali mi se što sam joj pustio Vejtsa dok radi :cool:

 

SaE

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...