Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

juče sam krenuo u 16:10 od bolnice bežanijska kosa ka topčiderskoj zvezdi. stigao sam u 17:10. most na adi je bio krcat od "holidej ina" pa do kružnog toka gde sam se isključio. srećom, jer nisam produžio ka miloševom konaku pa uzbrdo levo. išao sam ruskom pa vase pelagića. mogu da zamislim one kojima je to dnevna doza maltretmana.

Link to comment
21 minutes ago, djordje geprat said:

juče sam krenuo u 16:10 od bolnice bežanijska kosa ka topčiderskoj zvezdi. stigao sam u 17:10. most na adi je bio krcat od "holidej ina" pa do kružnog toka gde sam se isključio. srećom, jer nisam produžio ka miloševom konaku pa uzbrdo levo. išao sam ruskom pa vase pelagića. mogu da zamislim one kojima je to dnevna doza maltretmana.

pričaj mi o tome

svaki dan

a nekada i dupla doza

Link to comment

Tako je to kad kod skretanja za hipodrom nisu napravili denivelisanu raskrsnicu, nego semafor...

 

A i dalje svako malo slušam priče kako je most preko Ade nepotreban, predimenzionisan, malo ko ide njime, vodi u nigde...

Link to comment

Najbolje da je nepotreban, mogu zamisliti na šta bi tek sve ličilo da ga nema. Jel' planirano uopšte proširenje rakovičkog puta i poteza do T. Drajzera? Dve trake u 1. smeru su neophodne.

Link to comment

to ce oni sve da ukinu jedno po jedno i ako neko pita reci ce da nije istina i to je to.

 

mislim, kako drugachije, kad nishta ne znash ljudski da zavrshish, nego da se dernjash okolo i budalash :dry:

Link to comment
Quote

U kakvom stanju su vozila, čudno je da se ne deševa više nesreća u gradskom prevozu. Šta se sve propušta samo zbog brojnog stanja, prosto je neverovatno. Neki autobus se provoza na sat-dva, kada se rade preseci, kako bi u izveštaju pisalo da je taj autobus bio na ulici. Nije bitno što ne rade vrata, klima, grejanje ili nešto četvrto. Sve se radi za stanje i kako bi mogli da kažu da je danas ostvareno 80% polazaka. Sva odgovornost se svaljuje na vozače. Daju ti overeni putni nalog da je vozilo ispravno i od momenta kada kroči na ulicu, sva odgovornost je na vozačima. Ti si dobio papir da je vozilo ispravno, sve dalje je tvoja stvar. Pored visine plate, ovakve stvari dovode ljude do odluke da preseku i da se odluče da napuste firmu i odu u inostranstvo.

Quote

Jedna od stvari koja je ustupljena privatnicima jeste održavanje grejanja u autobusima. Do sada je to radio GSP, a onda su odlučili da sprovedu javnu nabavku i daju posao posredniku koji će to raditi. Na taj način će se „privatizovati“ GSP. Isto važi i za obuku vozača autobusa. Pre nekoliko meseci je zaključen ugovor sa privatnim centrom za obuku vozača „Rico Training Centre“ da oni obavljaju proces selekcije, obuke i dokvalifikacije potencijalnih vozača autobusa. Istovremeno menadžment i dva reprezenativna sindikata se hvale ovim potezom i tvrde da je to dobra stvar. Nama nije jasno šta se to promenilo i kako se GSP-u ne isplati da sam prima direktno nove zaposlene i da sam sprovodi proces selekcije budućih zaposlenih, nego da to radi privatna firma – navodi Banković.

Quote

Interesantan je i primer starog Depoa u Bulevaru kralja Aleksandra, jer to je bila imovina preduzeća. GSP je iznajmljivao JKP-u „Gradske pijace“ taj prostor, koji je iz nepoznatnih razloga izgoreo. Bilo je izjava da će se to rekonstruisati, ali ne da se nije rekonstruisalo, nego je tadašnji gradonačelnik Siniša Mali tražio da GSP prepiše tu imovinu na Grad. GSP se iselio, ustupio je tu imovinu Gradu i postao je podstanar u iznajmljenoj garaži u Krnjači. Ta garaža košta 985.000 dinara mesečno, na koji se plaća porez 20%. Iznajmljena je od lokalnog privrednika koji je „sticajem okolnosti“ u Socijalističkoj partiji Srbije.

Sindikalci GSP-a: Naplata nije problem javnog prevoza – gradski čelnici nepravedno osuđuju građane

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
23 hours ago, gospa buba said:

to ce oni sve da ukinu jedno po jedno i ako neko pita reci ce da nije istina i to je to.

 

mislim, kako drugachije, kad nishta ne znash ljudski da zavrshish, nego da se dernjash okolo i budalash :dry:

 

Ma sad je jasno da mogu da ukinu i komplet GSP i onda optuze Djilasa i Solaka, i prodje im bez problema. Ali ovo su strasne stvari.

 

Danas u 4 popodne na Zelenjaku, smer ka periferiji, na tri pocetne stanice - 52, 53 i 56 - bilo bar 200 ljudi. Ne salim se, ne preuvelicavam, bilo 200 ljudi. A nijedan autobus nije uopste dosao na pocetnu da ukrca putnike 15 minuta. Ukucam za 56-icu, kaze najblizi udaljen sedam stanica. Sedam stanica - gde je on onda, Sajam, Pruska? I sta cu, gde cu, po navici se spustim do Zeleznicke, ali mi vec kod Filoloske pade na pamet da vise ne mogu da cekam tramvaje, nego samo 51. I sacekam ga nekako, nije bila ni velika guzva, stignem posle skoro sat i po od izlaska iz kombinata i uhvatim sebe kako sam zadovoljan sto sam ispao pametan da se spustim. Srecu roba cine male stvari.

Link to comment

Povratak kući s posla danas: novi merkator (kupovina par sitnica za praznik, jebale me one) - sava centar (horor na stanici i u busevima) - j. gagarina/buvljak (nema gužve na stanici kod mosta, al nema ni buseva) - most na adi - radnička - bbrdo. Peške ful, sat i po. Pre 2 dana isto vreme putovanja, al busom (85, opština nbgd - bbrdo). Ima da si uvedem hodanje u redovnu upotrebu, drukčije ne ide.

 

Link to comment

Poslednjih dana probijamo novo dno

Em je generalno guzva u gradskom saobracaju zbog praznika (jbg, to je cena sto smo turisticki centar evrope :D)em gsp-a ima jos nanje na ulicama

Kad se to dvoje uskombinuje, dobije se da je manje vise nemoguce uci u dobar deo vozila u sirem centru grada

 

A stoka i dalje cutimo, a i ko progovori, uglavnom se istrese na onog mucenika pored sebe

 

Bas smo jad i beda

Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

 

Ma sad je jasno da mogu da ukinu i komplet GSP i onda optuze Djilasa i Solaka, i prodje im bez problema. Ali ovo su strasne stvari.

 

Danas u 4 popodne na Zelenjaku, smer ka periferiji, na tri pocetne stanice - 52, 53 i 56 - bilo bar 200 ljudi. Ne salim se, ne preuvelicavam, bilo 200 ljudi. A nijedan autobus nije uopste dosao na pocetnu da ukrca putnike 15 minuta. Ukucam za 56-icu, kaze najblizi udaljen sedam stanica. Sedam stanica - gde je on onda, Sajam, Pruska? I sta cu, gde cu, po navici se spustim do Zeleznicke, ali mi vec kod Filoloske pade na pamet da vise ne mogu da cekam tramvaje, nego samo 51. I sacekam ga nekako, nije bila ni velika guzva, stignem posle skoro sat i po od izlaska iz kombinata i uhvatim sebe kako sam zadovoljan sto sam ispao pametan da se spustim. Srecu roba cine male stvari.

 

Sinoć se na Zelenjaku 52 isključila iz saobraćaja, a sledeća je bila udaljena 23 stanice. :kecman: Dakle, još uvek je bila negde na Ceraku. 53 očigledno nije prošao u prethodnih ko zna koliko, sudeći po broju ljudi koji su je čekali, pa sam odlučio da se spustim peške do Kneza Miloša i sačekam 23, koja nekim čudom još funkcioniše koliko-toliko normalno. 

A sasvim je moguće da je ovaj bus koji nije stao na početnoj stanici počeo da kupi putnike negde usput, primetio sam tu praksu bar 3 puta u poslednjih nekoliko nedelja.

 

Linije sa Zelenjaka su potpuni raspad, 56 je bar donekle frekventna, mada uvek opterećena, 52 i 53 su čista lutrija. Ili dolaze na 5 minuta ili ih nema uopšte po više od pola sata. 

Edited by Halvard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...