Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Šta je danas sa konrolom, poludeli načisto; tri kontrole u troli od Crvenog krsta do Studentskog parka....poslato preko tapatalk aplikacije

Link to comment

Đilas: Iste akcize - skuplji prevozBeograd -- Grad Beograd će biti prinuđen da podigne cenu gradskog prevoza ukoliko država ne donese odluku da se za gorivo umanji akciza, kaže gradonačelnik Dragan Đilas.

Đilas je u pismu koje je uputio premijeru Srbije i ministru finansija Mirku Cvetkoviću zamolio da se sagleda da li postoji zakonska mogućnost da se takav zahtev Beograda usvoji i naveo da će grad, ukoliko on ne bude prihvaćen, biti prinuđen da cenu prevoza poveća za više od 20 odsto, što, kako je rekao, nikako ne bi želeo. Đilas se Cvetkoviću obratio zbog problema koje u redovnom funkcionisanju ima GSP "Beograd" . Prema rečima Đilasa, veliki pad dinara i porast cena energenata i svih ostalih inputa dovode grad u nemoguću poziciju, koja nalaže dalje povećanje cene karata, bez obzira na svest o velikoj krizi i ekonomskoj ugroženosti građana. On je istakao da će Beograd ući u ozbiljnu reorganizaciju GSP "Beograd", da će maksimalno pojačati kontrole i insistirati na tome da samo građani koji kupe kartu mogu da se voze, ali da sve to uz postojeću cenu goriva neće biti održivo. "Zato nam ostaju samo dve opcije. Prva da povećamo cenu prevoza i druga da država donese odluke da se za gorivo koje GSP kupuje umanji akciza. GSP na mesečnom nivou za gorivo izdvaja preko 400 miliona dinara i ovakvom merom bi uštedeli taman koliko je potrebno da preduzeće nastavi da funkcioniše", rekao je gradonačelnik Beograda.

Jasi Djilase jasi....

Link to comment
Prva da povećamo cenu prevoza i druga da država donese odluke da se za gorivo koje GSP kupuje umanji akciza. GSP na mesečnom nivou za gorivo izdvaja preko 400 miliona dinara i ovakvom merom bi uštedeli taman koliko je potrebno da preduzeće nastavi da funkcioniše", rekao je gradonačelnik Beograda.
A privatni prevoznici, dakle svi oni koji se ne odazivaju na ime GSP, će nastaviti da plaćaju pun iznos akciza ako prođe ovaj Đilasov predlog? :blink:
Link to comment

ne nego cu ja nastaviti da placam tu akcizu, redovno kupujuci kartu, koju i inache kupujem. ovca sam, dakle, shisham se :s_w:hocu da kazem, to beogradu nece proci kod vlade, ali kod mene hoce <_<

Edited by thermal bug
Link to comment
Zbunjen sam. Sledeći put kada ne bude radio validator a uđe kontrola, proveriću šta se i kako proverava na onom sokoćalu.Izrričito je rečeno da će validatori moći da proveravaju samo da li je bus plus kartica validirana. Dakle, bez uvida u stanje na kartici, i naravno, bez ikakve mogućnosti da se upari sa identitetom korisnika kartice.
Pejs, pričam o mesečnim (personalizovanim).Od februara do sada otkucao sam kartu samo 3 ili 4 puta, plaćam je redovno, a u proseku svaki 4-5. dan mi uđu ridžovani. Nijednom mi nisu ni reč rekli zbog nevalidiranja, što znači da vide da je dopunjena/uplaćena.A to što je rečeno... Ja ne znam da li ti ili iko uopšte može da veruje u išta od onoga što se zvanično objavi.. Ja verujem u nekih 30%, a i to je previše.Čuj, "rekli su da neće." :lol:Edit 1: A glede poskupljenja, ja sam im davao 6 meseci do godinu dana.Nisu izdržali ni 5.Edit 2: Na uglu ulica Višegradske i Kneza Miloša zapalio se autobus na liniji 37 Edited by ion
Link to comment
Resetuje na 1 nakon 3 sekunde (2.5).
pa da, i meni je bio baš brzpa sam i ja morala da budem jako brza da bi uspela da validirama uopšte me ne čudi da je neki poludeo pa ostao zaglavljen
Link to comment
koja preduzeca, sta da placaju? :unsure:
U smislu naplate...primorali su preduzeca da "aftamatski" uplacuju radnicima i to im dize prosek, bojim se da ce poskupljenje da posece broj onih koji sami uplacuju...
Link to comment

Hm, kod mene, u jednom velikom sistemu, postoji mogućnost ili automatske uplate Busplusa ili gotovine na tekući račun - kao i pre nego što se pojavio Busplus. Bilo je priče da neće više biti ovog drugog, ali im je verovatno neko došapnuo da će to biti vrlo loše prihvaćeno pa su odustali.

Link to comment
Kontrolori “Bus plusa”, počev od ponedeljka 18. juna ove godine, obavljaće kontrolu odeveni u polo majice sa prepoznatljivim “Bus plus” logotipom.Odluka o uvođenju uniforme doneta je sa namerom da kontrolori postanu uočljiviji, što će putnike podsećati na dužnost redovnog dopunjavanja i očitavanja “Bus plus” kartica -_- , navedeno je u saopštenju. Pripadnice lepšeg pola pregledaće ispravnost karata putnika u majicama svetlo plave boje, dok će muški kontrolori nositi teget majice. Za slučaj letnjih pljuskova obezbeđene su kišne kabanice.muske-majice-BusPlus.png
Link to comment

Pre par nedelja mene "proverile" dve kontolorke koje su bile obučene kao da su izašle iz "bangbros.com".Verovatno se penzioneri žalili da su suviše "vilgarno" obučeni!

Edited by eye of the beholder
Link to comment

ja sam juce izbacila sestoro roma iz busa.prilazi kontrolor, jedva da ih pita za kartu, oni nemaju, on odlazi, dodje do mene, ja ga priupitam: je li, jesam li ja sada budala sto validiram i dajem kartu? kaze mi: sta cu ja sad? ne mogu da ih ubijem. ja mu kazem: pa, na primer, izbacite ih. na sledecoj stanici zadrzavao je vozilo sve dok se svo sestoro nisu pokupili i sisli. pitaju ga: sta je bilo, sto nas sad izbacujes? kaze on: pa zbog putnika koji imaju karte.je sam li ja sada rasista? :o

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...