Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Znaci da se sve plasim da su privatnici ili prijavljivali prodate karte, ili prijavljivali tacne cifre. GSP prevoz u periodu oko 2000. gotovo da nije postojao, dok su ljudi maltene ispadali iz privatnih prevoza - za razliku od GSP-ovih busova gde uvek neko ne plati kartu, kod privatnika nisi placao kartu eventualno ako nosis pistolj.
Da su naplaćivali svima - jesu. I sam sam uspeo tek 10-ak puta da im se provučem.Na stranu to.Zašto je povećana prodaja gsp karata kad niko nije vršio kontrole?Ljudi su bili zadovoljni odnosom usluga/cena.I sam sam u tom periodu kupovao sebi i supruzi markice, jer je cena bila po mom mišljenju realna.Nije mi padalo na pamet da se švercujem.Onda su podigli cenu za skoro 90% u jednom cugu, beše 2008.I pokazali da se ništa nije promenilo u tom dinosaurusu od preduzeća.
Link to comment

Aman covece, u tekstu stoji da je u vreme ukljucenja privatnika u GSP sistem naplate karata povecan broj karata. Stvarno mislis da je 2000. GSP sa sve privatnicima prodao 45k karata? Ili je to mozda zato sto GSP 2000. prakticno nije ni postojao, a u tih 45k nije uracunat broj prodatih karata kod privatnika? Dakle nije povecana prodaja GSP karata zato sto su ljudi voleli GSP, vec zato sto je pocela da vazi i u privatnom prevozu...Posle kad je stegla kriza i kad su svi videli da kontrola ne postoji, pocelo je svercovanje. Dakle da, nista se nije promenilo u tom preduzecu, ali to nema veze sa skokom prodatih karata u periodu nemackog ujedinjenja.

Link to comment
Povećana je prodaja mesečnih karata. Ne "običnih" karata koje privatnici nisu prijavljivali.Ne pričamo o istom.NHF.
Ali, ali, ali...U prvom mesecu primene novih mera, broj prodatih karata porastao je sa 7.469.160 u aprilu, na 11.362.344 mesec dana kasnijeMogu da ti dam i svoj primer za markicu... jos krajem '99 smo jednostavno odustali od toga. Ne bih rekao da je mnogo onih koji su kupovali markicu van toga da su je dobijali na poslu. Zasto bi bacali pare, kad je svakodnevno koriscenje prevoza za vecinu podrazumevalo koriscenje privatnika. Kad su privatnici ukljuceni u sistem GSP-a... izvuci zakljucke sam.Da su ljudi necim bili zadovoljni u GSP-u 2005. je tvrdoglava manipulacija - ovde niko nicim nikad nije zadovoljan, pa tako ni sa GSP-om. Da Budimpesta transplantira metro sutra u Beograd, nasao bi se neko da se zali da je zagusljivo. Pa pobogu, kad su dozvoljavali privatnicima da dignu cenu karte na 5/10 dinara sa 3, nalazila se 1 baba po vozilu koja se svadjala s kondukterom, a sad treba da poverujem (na stranu sto sam ziveo u Beogradu tada) da su ljudi sa osmehom kupovali karte za ~25 dinara koliko su bile cene tad u prvi mah.
Link to comment
meni je fascinantno kako ljudi jos uvek nisu poceli da ih biju.
Ko kaze da nisu, neki dan rekose da ce da pocnu sa policijskim pratnjama :lol: A ti navijaj da ih biju, to je bas evropejski. Elem, opet poceo sa putovanjem busom na posao (nemam primedbi), a skoro svaki dan je bila kontrola makar u jednom prevozu kojim sam isao. Kontrolor se eventualno malo namrsti, kaze nesto u stilu "imas za tavav mobilni a nemas za kartu, je li" (to su ta radnicka deca, sirotinja) ili kaze da otkuca kartu itd. i gotovo. Uobicajeno rafalno skljocanje "automata" za ponistavanje kada se bus priblizi stanici na kojoj su markirani kontrolori :DZa Dabovica su pomislili da nije iz Beograda posto je obicaj iskusnih svercera sa licnom kartom van BG da bez nekog akanja i objasnjavanja samo prkosno pokazuju LK, a kontrolori i GSP se retko cimaju da ganjaju kaznama i sl. nekog ko nije iz BG (i koga verovanto ni ne mogu ujuriti na adresi koja im stoji u LK). Pisao vec o onoj mojoj pljevaljskoj druzini koja je obilato koristila tu tehniku.
Link to comment

2 Venom:Ne slažem se ali, božemoj, i to se dešava.Sve mogu da gledam kroz ličnu prizmuZnam da sam do 2008 kupovao markice sebi i ženi. Čak je bilo meseci kad sam bio tanak s kintom, pa nam uzimao za pola meseca, pa kad mi legne plata, petnaestog kupovao za drugu polovinu meseca.I, uopšteno, jesam bio zadovoljan odnosom cena/kvalitet.

Link to comment
super je prevoz u beogradu, narocito u odnosu na to ko se vozi.
ja se vozim (za razliku od tebe) i kažem ti da nije super, i da je daleko od super.aj sad kontraargument, ali da ne uključuje tvrdnju da poznaješ gradski prevoz na nivou korisnika (ne poznaješ ga).
Link to comment

vozim se kad moram (prosecno 10 voznji godisnje) i ne vidim u cemu je problem. i sumnjam da su ridzovani veca stoka od vas. u najgorem slucaju ste tu negde.cinjenica da beovoz ide prazan izmedju vuka i novom beograda je tek za posmatranje.aj sad ti kontraargument:)

Link to comment
Ko kaze da nisu, neki dan rekose da ce da pocnu sa policijskim pratnjama :lol: A ti navijaj da ih biju, to je bas evropejski.
Ne mislim da ih nesto mnogo biju, cisto onako neka vaspitna kad krene da leci komplekse zbog kojih mora da radi to sto radi. Pouzdano znam da su nadredjeni sa namigom poceli da im govore: "Idite da zaradite platu". I to je zalosno(vec spominjana sirotinja vs sirotinja prica), ali sam do sada u 90% slucajeva video kako se izdrkavaju na plasljivijim devojkama i gospodjama. Stavise, korpulentnije osobe muskog pola samo pogledaju na drugu stranu/pridju vratima/stave kapuljacu na glavu, a zutac ga zaobidje i nastavi dalje. Dok ne naidje na vec spominjane zenke kako bi zaradio svoj dinar. Isto tako, bar dva puta sam video kako su nakon pisanja jedne kazne jednostavno izlazili iz autobusa, bez proveravanja karata ostalih putnika. Edited by Evropejac
Link to comment
vozim se kad moram (prosecno 10 voznji godisnje) i ne vidim u cemu je problem. i sumnjam da su ridzovani veca stoka od vas. u najgorem slucaju ste tu negde.cinjenica da beovoz ide prazan izmedju vuka i novom beograda je tek za posmatranje.aj sad ti kontraargument:)
Znam gomilu ljudi koji imaju direktnu liniju(tramvaj,autobus) do posla i brze stizu nego kada bi presedali na Beovoz.Treba se dovuci do stanice na Buvljaku,sacekati voz pa onda ponovo cekati autobus ili tramvaj.Nije to bas tako jednostavno kao sto mislis.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...