Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Moguće objašenjenje je da nisu vodili računa o tome šta kupuju:

 

Quote

Displeji iz Belorusije, namenjeni njihovom tržištu i uz njih naravno stiže softver za programiranje, naši onda ovde ukucavaju linije, al pošto nema u tom softveru srpskih karaktera, a Belorusi nemaju recimo "j", onda dobijemo "Mirievo"

https://forum.beobuild.rs/threads/Дисплеји-на-возилима-градског-превоза.3280/post-969055

Edited by vememah
  • Haha 7
  • Tužno 1
Link to comment

Realno Kinezi više vode računa o tome šta prodaju strancima, Beloruse boli kurac hoće li stranci kupiti proizvod namenjen beloruskom tržištu koji je poluupotrebljiv kod njih.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, vememah said:

Realno Kinezi više vode računa o tome šta prodaju strancima, Beloruse boli kurac hoće li stranci kupiti proizvod namenjen beloruskom tržištu koji je poluupotrebljiv kod njih.

zajebavam se naravno, doduše sad me baš interesuje kako se piše zemun na kineskom, možda mi zatreba u životu.

Link to comment

Ma znam, nego namerno skrećem pažnju na tužnu činjenicu da je za ovo (ako je citirana tvrdnja tačna) potrebna dvostruka kurcobolja, i kod kupca i kod prodavca.

Edited by vememah
Link to comment
11 minutes ago, igoraki said:

zajebavam se naravno, doduše sad me baš interesuje kako se piše zemun na kineskom, možda mi zatreba u životu.

 Evo sa latinicnom transkripcijom.
 

澤蒙

Zé méng Edit: g - je nemo.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Na toj okretnici je dvoje studenata poginulo pre 12-13 godina, kada su otišle kočnice na autobusu 77 dok je okretao. Uleteo je u park i ubio mladića i devojku.

  • +1 1
Link to comment

Nisu kočnice, desila se iberturaža,

 

odnosno kada u kompresioni deo motora prodre ulje i meša ga sa gorivom, motor naglo podiže obrtaje čak i preko fabričkog maksimuma, motor se ne može ugasiti na ključ. Praktično jedino rešenje na koje može vozač pokušati je da prebaci u najviši stepen prenosa, pa tek onda snažno da koči i da otpušta kvačilo. Sa automatskim menjačem vozač praktično ne može da obuzda autobus, već da bira "sudaranje" sa procenom da neće biti ljudskih žrtava.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

danas je veliki dan, vozio sam se autobusom, bilo je zanimljivo pomešati se sa običnim narodom

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...