Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Beovoz je u poslednjih 9 meseci postao prava noćna mora: veliki broj otkazanih polazaka, vozova koji na pola trase ostanu u kvaru... Tome u jutarnjim satima doprinosi i voz iz Bara koji često kasni a ima prednost na ukrštanjima, pa napravi pravi haos u redu vožnje. Znam da ovoga ima i u autobuskom saobraćaju, ali u principu voz najviše koristimo mi izvan Beograda, a alternativa vozu koji se jednostavno samo ne pojavi je kod nas gotovo nepostojeća i dovodi do neizbežnog kašnjenja na posao. Možda drugačije i ne može kada putnički, teretni i lokalni (beovoz) saobraćaj koristi jednu istu prugu, samo su kvarovi vozova ranije bili mnogo ređi.

  • Tužno 1
Link to comment

dešava se upravo zbog jednokolosečne pruge.  ja, žena i drugi ga često koristimo do lazarevca. ovde u beogradu gotovo sam izbacio autobuse iz upotrebe. u principu sam zadovoljan.

Link to comment

Šapić se pohvalio boljom prodajom karata za gradski prevod nego pre godinu dana, ali Kentkart dostavio N1 podatke po kojima ispada da je prodaja bila bolja prošle godine i da je Šapić računao dopunu nepersonalizovane kartice bilo kojim iznosom kao jednu vožnju ne vodeći računa o tome koliko je vožnji moglo da se kupi tom dopunom.

 

Šapićevi podaci:
JQoER7J.jpeg

 

Podaci Kentkarta:
cOXoWWk.jpeg

 

Detaljnije:
https://n1info.rs/biznis/kako-broji-sapic-a-kako-kentkart-ko-je-prodao-koliko-karata-za-gradski-prevoz/

  • Haha 6
Link to comment

U prevodu i jedni i drugi nemaju tri blage veze?

 

Niti može jedna uplata da bude jedna karta niti možeš celu uplatu da računaš u prodate karte, prodata je karta kada je kucaš a ne kada uplatiš 200din na karticu, ispravite me ako grešim...jer zavisi od zone gde se kucaš, da li je noćna i slično, može biti i manje i više. A i generalno, uplata na nepersonalizovanu nije karta. Samo nosiš te pare na toj kartici. Ne znam ni da li je pametno reći prihod, bolje promet.

 

 

  • +1 4
Link to comment

...i onda ti propadnu ako ih ne iskoristiš posle nekog vremena.

 

Pritom su karte sad jeftinije tako da je prodaja karata besmislena metrika čak i kad bi je Šapić korektno implementirao, žvaka je bila da će grad naplatiti više novca od karata (dakle relevantni su prihodi po mesecima) i poboljšati prevoz na osnovu toga, a vidimo šta se dešava.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, Vapad said:

U prevodu i jedni i drugi nemaju tri blage veze?

 

Niti može jedna uplata da bude jedna karta niti možeš celu uplatu da računaš u prodate karte, prodata je karta kada je kucaš a ne kada uplatiš 200din na karticu, ispravite me ako grešim...jer zavisi od zone gde se kucaš, da li je noćna i slično, može biti i manje i više. A i generalno, uplata na nepersonalizovanu nije karta. Samo nosiš te pare na toj kartici. Ne znam ni da li je pametno reći prihod, bolje promet.

 

 

 

Noćna se kupovala za keš, nije mogla da se otkuca, ova opaska o zonama ima smisla, ali i sada su zone, koje su jeftinije 39 dinara (A, B - 50 dinara, C(A+B) - 100 dinara). Pretpostavljam da bi trebalo da znamo i strukturu kupljenih karata.

 

Ja sam uvek uplaćivao na nepersonalizovanu 1000 dinara, pošto dobijaš dodatnih 100, što je 12 vožnji + 32 dinara. Po Šapićevom proračunu to se računa kao jedna karta?

 

Nije baš da se "samo nose" pare na busplus kartici, jer njima možeš da kupiš karte u prevozu i ništa drugo. Postoji li uopšte osoba koja je povratila svoje pare na busplus kartici od kada su prešli na ovaj novi sistem?

Link to comment

Meni se dešavalo da godinu dana vučem nepersonalizovanu sa nekim kreditom i da onda kada odem za BG otkucam šta trebam. Nisam znao ovo za noćnu, verovatno sam bio previše "entuzijastičan" kada sam koristio pa drugarica plaćala :/. But you get my point.

 

Ne znam da li si mogao da refundira, malo glupo ako ne, ali ostalo stoji, ne bih to stavljao nasuprot broju karata, ne znam kako su do toga došli.

 

Ali da, deluje da je, po članku, to računato u jednu kartu i tako je Šapke dobio svoju prednost, sa druge strane i oni su računali sve uplaćeno za taj period u neke karte.

 

 

Ma generalno im je analitika loša, šteta što se novinari nisu malko pozabavili time, i laik bi napravio barem tri dobra pitanja samo da pogleda brojke bolje.

Jeste KK uzeo više keša, a koliko je otišlo gde treba a koliko njima od toga, i to treba staviti pored. I koliko su mesečne, i njihove performanse (kucanja dok je bilo), i po tome koje karte su sada, a opet za taj period koliko je kucano. Pa koliko je grad uzimao od kazni što su i ako su pisane, jer sada nisu pisali, to ide onda na onaj sistem... Koliko autobusa izlazi i koliko polazaka imaju... ovo je Šapić hteo da nešto kao poentira, u ostavci, mrsomud... da izvinete

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Vapad said:

Meni se dešavalo da godinu dana vučem nepersonalizovanu sa nekim kreditom i da onda kada odem za BG otkucam šta trebam. Nisam znao ovo za noćnu, verovatno sam bio previše "entuzijastičan" kada sam koristio pa drugarica plaćala :/. But you get my point.

 

Ne znam da li si mogao da refundira, malo glupo ako ne, ali ostalo stoji, ne bih to stavljao nasuprot broju karata, ne znam kako su do toga došli.

 

Ali da, deluje da je, po članku, to računato u jednu kartu i tako je Šapke dobio svoju prednost, sa druge strane i oni su računali sve uplaćeno za taj period u neke karte.

 

 

Ma generalno im je analitika loša, šteta što se novinari nisu malko pozabavili time, i laik bi napravio barem tri dobra pitanja samo da pogleda brojke bolje.

Jeste KK uzeo više keša, a koliko je otišlo gde treba a koliko njima od toga, i to treba staviti pored. I koliko su mesečne, i njihove performanse (kucanja dok je bilo), i po tome koje karte su sada, a opet za taj period koliko je kucano. Pa koliko je grad uzimao od kazni što su i ako su pisane, jer sada nisu pisali, to ide onda na onaj sistem... Koliko autobusa izlazi i koliko polazaka imaju... ovo je Šapić hteo da nešto kao poentira, u ostavci, mrsomud... da izvinete

 

Slažem se, posebno za tu podelu novca od karata i konkretnog iznosa koji je išao gradu.

 

24 minutes ago, mraki said:

Teorije nema da je sad bolja naplata, ali teorije.

Pritom je i ope bila dosta loša.

 

I moj je utisak da od kontrole najviše zavisi, a kontrolora ima znatno manje nego ranije.

Link to comment

Treba da se gleda prihod i to je to. Cinjenica da gangula ne izlazi sa tim znaci da verovatno prihoduju manje nego ranije.

 

U zandjih par dana tri kontrole kod mene. Ko hoce da se igra moze uvek da drzi okidac na poruci i ceka dal ce kontrola da udje ili ne. Ako mu je bas zao para, moze i da izadje kad ih vidi na stanici, jer su bas ociti. Realno je danas lakse proci sa neplacanjem karata nego ranije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...